navigation

W drogę ze świętymi!

W drogę ze świętymi!
W drogę ze świętymi!

30 października około 12.30 na ulicach Leżąjska pojawiła sie niecodzienna procesja… Obok znanych z widzenia mieszkańców naszego miasta pojawili się aniołowie, papieże, biskupi, męczennicy, apostołowie, Matka Boża (a nawet kilka) i cała drużyna świętych Franciszków. Ulicami naszego miasta przeszedł bowiem Marsz Wszystkich Świętych, pod hasłem „W drogę ze świętymi”.

Po uroczystej sumie w kościele Farnym, z placu przed świątynią wyruszył barwny korowód. Na jego czele dzieci z banerem oraz relikwie świętych niesione na rękach dziewczynek w anielskich przebraniach. Przemarszowi towarzyszył śpiew prowadzony przez młodzież oazową. W drodze odśpiewaliśy także litanię do Wszystkich Świętych oraz modliliśmy się tajemnicą Zmartywchwstania Różańca Świętego.

Przemarsz zakończył się na placu przed MCK, gdzie wysłuchalismy radosnych śpiewów młodzieżowej diakonii muzycznej z leżajskiego liceum. Razem z nimi ogłosilimy miastu, że „taki duży, taki mały może świetym być […] a każdy święty chodzi uśmiechnięty”.

Wszystkim, którzy włączyli się w ubogacenie naszej wspólnej uroczystości serdecznie dziękujemy. Liczymy także na to, że w przyszłym roku spotkamy się również – w jeszcze większej liczbie.

 

Zdjęcia w galerii.

(Niemożliwe jest pobieranie zdjęć z naszej galerii. Gdyby ktoś chciał takie zdjęcie uzyskać prosimy o kontakt z ks. Łukaszem).

Archiwum