navigation

Wizytacja kanoniczna

Wizytacja kanoniczna
Wizytacja kanoniczna

W XXX niedzielę zwykłą, 24 października bieżącego roku miała miejsce w naszej parafii wizytacja kanoniczna. To wydarzenie odbywające się co 5 lat, w czasie którego biskup przybywa do danej parafii, aby okazując duszpasterską troskę towarzyszyć wiernym w ich zbliżaniu się do Chrystusa.

W tym roku wizytacji kanonicznej w naszym dekanacie dokonuje ks. bp. Stanisław Jamrozek. Już kwadrans przed pierwszą niedzielną Mszą Świętą został przywitany w drzwiach naszej świątyni. Po procesyjnym wprowadzeniu i krótkiej modlitwie, odczytane zostało sprawozdanie streszczające życie naszej „wspólnoty wspólnot” – jak parafię nazywa Sobór Watykański II.

Ksiądz biskup w czasie wszystkich Mszy Świętych – zarówno w Farze, jak i kościele pw. Miłosierdzia Bożego  – głosił homilie. Za piękny przebieg liturgii odpowiadały poszczególne grupy parafialne animując śpiew i  włączając się czynnie w Liturgię Słowa.

W czasie uroczystej sumy o 11.30 ksiądz biskup udzielił młodzieży z naszej parafii sakramanetu bierzmowania.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do tego niecodziennego wydarzenia.

Zdjęcia w galerii.

Archiwum