navigation

Autor: administrator

XXIX Niedziela zwykła – 22.10.2023 r.

  1. Dziś niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy z tej okazji w modlitwie o misjach i misjonarzach.
  2. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej i przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30 dla dzieci (w dniach nauki tj. od poniedziałku do piątku) i 30 dla wszystkich.
  3. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego. W czasie wieczornego nabożeństwa różańcowego, będziemy modlić się o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne oraz Jego rychłą kanonizację.
  4. Wyjazd na pielgrzymkę do Torunia w piątek o godz. 22.00 z parkingu przy kościele.
  5. W sobotę święto św. Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza.
  6. Jak już wspominaliśmy w ostatnim numerze naszej parafialnej gazetki SIEWCA, jutro w dekanacie rozpoczyna się uroczysta peregrynacja Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa a w piątek 3 listopada, będziemy gościć Obraz w naszej parafii. Uroczystość tę poprzedzi triduum przygotowujące nas na to wydarzenie w dniach 26-28 października) a poprowadzi je dla nas Roman Chowaniec, proboszcz parafii w Markowej. I tak w najbliższy czwartek, piątek i sobotę, będą dwie Msze św. z okolicznościowymi homiliami, dodatkowa o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. W sobotę przed Mszą św. zarówno rano jak i wieczorem będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Już dziś wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w tychże nabożeństwach, które pomogą nam przygotować nasze serca na spotkanie z Miłującym Sercem Pana Jezusa.
  7. W najbliższą niedzielę 29 października w kościołach konsekrowanych poza Archikatedrą, będzie obchodzona rocznica poświęcenia kościoła własnego. Dla nas będzie to kolejna okazja aby dziękować Bogu za dar tej świątyni i tych wszystkich, którzy na przestrzeni już ponad czterech wieków najpierw ją wybudowali, potem wyposażyli a następnie dbali o jej piękno.
  8. Także za tydzień w niedzielę, niejako w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież, zapraszamy do udziału w kolejnej niecodziennej procesji pod hasłem „W drogę ze świętymi”. Wydarzenie to rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:30 a po niej z relikwiami świętych oraz modlitwą i śpiewem przejdziemy ulicami miasta na plac przed MCK. Tam będziemy mieć okazję wysłuchać koncertu naszej Diakoni Muzycznej i grupy MERITUM a po nim będą miały miejsce zabawy, gry i konkursy dla dzieci. Rodziców prosimy o przygotowanie wraz z dziećmi stroi i kreacji świętych. Więcej informacji na plakatach, u katechetów lub ks. Witolda.
  9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc modlitwy za zmarłych. Już teraz zadbajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, zmarłych kapłanów, szczególnie tych, którzy pracowali w naszej parafii i udzielali nam świętych sakramentów. Pamięć i modlitwa o zmarłych to zawsze wyraz naszej wdzięczności i wiary w świętych obcowanie.
  10. Na ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Można je zabierać i po czytelnym wypełnieniu składać do skrzynki z napisem WYPOMINKI przy ołtarzu Serca Jezusowego.
  11. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby misji.
  12. Przypominamy, że za tydzień, z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy.
  13. Dziś i w niedzielę za tydzień przy kościele, po Mszach św. przedpołudniowych kiermasz stroików na groby, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy naszym Caritas. Stroiki te można nabyć także w siedzibie warsztatów, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15. Zaś nasza młodzież oazowaw najbliższą niedzielę przy kościele, będzie rozprowadzać znicze a zgromadzone w ten sposób środki zasilą młodzieżowy fundusz rekolekcyjny.
  14. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie.

 

Intencje zbiorowe:

  • Za śp. Elżbietę Berestkę – intencja od mistrzów z Hortino – poniedziałek, godz. 7.00 i od kolegów i koleżanek syna z Hortino – piątek, godz. 6.30.
  • Za śp. Ryszarda Naróg – intencja od Straży Honorowej NSPJ – wtorek, godz. 6.30.
  • W intencji pracowników Inspektoratu ZUS w Leżajsku – wtorek, godz. 15.10.
  • Z Róży bł. Ks. Jana Balickiego – wtorek, godz. 18.00.
  • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
  • Z Róży św. Jana Pawła II – czwartek, godz. 18.00.
  • W intencji parafian, pielgrzymów uczestniczących w beatyfikacji Rodziny Ulmów – sobota, godz. 9.00.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Alina Karakuła z ul. Kołłątaja i Danuta Góral z ul. Reymonta – wieczny odpoczynek …..

Grupy w naszej parafii

W naszej parafii są prowadzone następujące grupy parafialne:

 

Ksiądz proboszcz prał. Marek Cisek
  • Akcja Katolicka
  • Rada Duszpasterska

 

Ksiądz Piotr Obłaski
    • Katecheza przedmałżeńska – parafialna i dekanalna
  • Duszpasterstwo Nauczycieli
  • Bractwo Szkaplerza Świętego

 

Ksiądz Łukasz Mendrala
  • Media: Strona internetowa
  • Media: Kwartalnik SIEWCA
  • Oaza młodzieżowa Ruchu Światło-Życie

 

Ksiądz Witold Orzechowski
  • Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca
  • Dzieło Pomocy Powołaniom
  • Róże Żywego Różańca
  • Oaza Dzieci Bożych Ruchu Światło-Życie – Eucharystyczny Ruch Młodych
  • schola parafialna

 

Ksiądz Janusz Borek
  • Duszpasterstwo ministrantów i lektorów
  • Caritas
  • Duszpasterstwo Harcerzy

 

Diakon Paweł Kozioł
  • Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • Przygotowanie do sakramentu bierzmowania

 

Ksiądz Łukasz Dziedzic
  • Grupa pielgrzymkowa bł. Marii

 

Siostra Aneta Śmiała
  • Przygotowanie do I Komunii św

 

Pani Dorota Klimczak
  • Szkolne Koło Misyjne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 2
  • Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  Nr 2

 

Pani Marta Grabek
  • Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 2

Bractwo Szkaplerza Świętego NMP z Góry Karmel

Bractwo Szkaplerza Świętego NMP z Góry Karmel
Bractwo Szkaplerza Świętego NMP z Góry Karmel

Do zawiązania wspólnoty naszego Bractwa przygotowywaliśmy się uczestnicząc w trzech katechezach o szkaplerzu karmelitańskim. Odbyły się one: 07.X.2003 r., 10.XI.2003 r. i 01.XII.2003 r. W tych spotkaniach formacyjnych brało udział bardzo wielu parafian, jednak tylko 52 osoby podjęły decyzję utworzenia wspólnoty Bractwa Szkaplerza Świętego Matki Bożej z Góry Karmel. Drugim bardzo ważnym dla nas elementem formacyjnym były i są procesje różańcowe w pierwsze soboty miesiąca, w czasie których podejmujemy modlitwę o nawrócenie grzeszników – szczególnie z naszej parafii oraz intencje wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu przez Niepokalane Serce Maryi.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 08.XII.2003 r. – na niezapomnianym dotąd przez nas Nabożeństwie Maryjnym zawiązała się wspólnota Bractwa. Modlitwie przewodniczył wówczas ks. Andrzej Żmudzki. Od tego dnia posługę w Bractwie podjęli: ks. Jerzy Gałązka (katecheta i moderator, łącznik z Karmelem); Jan Nowak (zelator); Witold Krawczyk (wicezelator); Grażyna Padowska (wicezelator); Anna Bentkowska (wicezelator); Tomek Rydzak (zelator dzieci i młodzieży). Służyli oni Bractwu do Święta Niepokalanego Serca NMP.
04.VI.2005 r. Wówczas posługę podjęli nowi zelatorzy: Stanisław Murdzia (zelator Bractwa); Elżbieta Krawczyk (zelatorka kobiet); Józef Szklanny (zelator mężczyzn); Artur Sołek (ZSL; zelator młodzieży); Paweł Wrębiak (SP nr 2; zelator dzieci).

Bractwo powstało pod czujnym okiem ks. prałata Władysława Głowy, a następnie otoczył je kapłańską troską ks. dziekan Ryszard Królicki (do sierpnia 2011) następnie ksiądz dziekan prał. Marek Cisek- proboszcz Fary Leżajskiej.

Na przestrzeni lat opiekunami Wspólnoty Szkaplerza Świętego byli:

1. Ks. Jerzy Gałązka – od 8.12.2003 do 25.08.2006
2. Ks. Mariusz Pelc – od 09.2006 do 08.2010
3. Ks. Grzegorz Rucyk – od 09.2010 do 08. 2011
4. Ks. Piotr Baraniewicz – od 09.2011 do 1.05.2015
5. Ks. Wacław Zygarowicz – od 1.05 2015 do 09.2015
6. Ks. Piotr Zawadzki – od 2015 do 2019
7. Ks. Maciej Cebulak – od 2020 do 2022

Obecnie opiekunem grupy jest ks. Waldemar Pastuszak.

Aktualnie wspólnotę stanowi ok. 700 osób z naszej parafii. Wiele decyzji wstąpienia do Bractwa poprzedzonych jest długim przygotowaniem i przemyśleniem. W Bractwie mamy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych, starszych, chorych. Czasem o szkaplerz święty proszą cierpiący i umierający. Dla wszystkich osób, które pragną podjąć wezwanie Matki Bożej z Karmelu, wspólnota nasza jest otwarta.

W parafii, za zgodą Karmelu, prowadzimy Kronikę Bractwa. Od maja 2011 roku prowadzi ją Pani Lucyna Kopeć.
Zelatorem BRACTWA Szkaplerza Świętego jest Barbara Więcław. 

  • w każde Święto Matki Bożej prowadzimy różaniec wynagradzający za grzechy świata i podejmujemy modlitwę za zatwardziałych grzeszników;
  • w pierwsze soboty miesiąca odprawiana jest Msza św. w intencji członków Bractwa oraz o wieczne zbawienie dla zmarłych, a po nabożeństwie prowadzimy procesję różańcową (od maja do października);
  • podejmujemy formację przez częstą spowiedź, komunię św. wynagradzającą (zwłaszcza w święta Matki Bożej), staramy się ofiarować Bogu przez ręce Maryi nasz post, wyrzeczenia, jałmużnę również w intencjach wynagradzających;
  • każdego 13 dnia miesiąca począwszy od maja do października uczestniczymy w procesjach różańcowych – Nabożeństwach Fatimskich ulicami naszego miasta;
  • organizujemy pielgrzymki do sanktuariów maryjnych (Przemyśl, Kalwaria Zebrzydowska, Kalwaria Pacławska, Czerna, Stara Wieś, Jodłówka, Tuligłowy, Hyżne, Borek Stary, Chmielnik i inne), nawiedzamy także Karmel (Przemyśl, Kraków, Czerna) oraz szczególne miejsce kultu Miłosierdzia Bożego (Łagiewniki);
  • w miesiącach od listopada do kwietnia spotykamy się raz w miesiącu na katechezie z cyklu „Żyć duchowością Karmelu w świecie”;
  • w każdy piątek prowadzimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i bolesną część różańca świętego (w czasie całodziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu) o godz. 15.00;
  • od 7 do 15 lipca prowadzimy Uroczystą Nowennę do Matki Bożej z Góry Karmel, a w samą Uroczystość (16 lipca) ofiarujemy Mszę św. i modlimy się za grzeszników;
  • systematycznie prowadzimy katechezy na temat szkaplerza św. dla tych, którzy pragną przyjąć szkaplerz i wstąpić do Bractwa;
  • ufundowaliśmy dwie figury procesyjne: NMP Niepokalanie Poczętej oraz NMP z Fatimy – figury te noszone są w procesjach przez członków Bractwa;
  • ufundowaliśmy Sztandar Bractwa – w 1 rocznicę powstania Szkaplerza, który 8.12.2004 poświęcił ks. Prał. Władysław Głowa. Sztandar wykonała s. Ewa z Karmelu Częstochowskiego;
  • ufundowaliśmy kielich i patenę;
  • prowadzimy małe parafialne dzieła miłosierdzia.

Działalność Róż Żywego Różańca

Działalność Róż Żywego Różańca
Działalność Róż Żywego Różańca

W naszej parafii działa 25 Róż Żywego Różańca: 2 męskie i 23 żeńskie. Najstarsze Róże sięgają swoimi początkami 1940 roku. Obejmujemy naszą troską modlitewną bieżące sprawy Kościoła i jego intencje. Modlimy się również za Ojczyznę oraz polecamy Bogu indywidualne intencje, które docierają do nas od osób potrzebujących pomocy. Poszczególne Róże polecają w intencjach mszalnych zmarłych braci i sióstr z poszczególnych Róż oraz za żyjących członków, prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. W każdy piątek poszczególne Róże o wyznaczonych godzinach adorują Najświętszy Sakrament podczas całodniowej adoracji. Każdą I Niedziela miesiąca jest dniem zmiany tajemnic różańcowych podczas Mszy o godzinie 8.00 i 10.00. Członkowie Róż gromadzą się na comiesięcznych spotkaniach formacyjnych oraz uczestniczą w corocznych pielgrzymkach Róż Żywego Różańca Archidiecezji Przemyskiej.

Księża opiekunowie:

1. Ks. Marek Ryfa – 2007-2008
2. Ks. Radosław Maziarz – 2008-2009
3. Ks. Bogusław Kamiński – 2009-2011
4. Ks. Krzysztof Pomykała – 2011-2012
5. Ks. Damian Długosz – 2012-2014
6. Ks. Grzegorz Socha – 2014-2015
7. Ks. Dariusz Wojnar – 2015-2019

Aktualnie: ks. Witold Orzechowski (od września 2019 r.)

O Straży Honorowej NSPJ

O Straży Honorowej NSPJ
O Straży Honorowej NSPJ

W naszej Leżajskiej Farze od kilkunastu lat istnieje grupa Straż Honorowa NSPJ, która swoje spotkania ma w każdy pierwszy wtorek miesiąca.
Obecnie (na dzień 16.09.2015) członkami Straży Honorowej NSPJ jest 76 osób z naszej parafii.
Naszymi opiekunami byli:
1. Ks. Zbigniew Bucior
2. Ks. Grzegorz Kowalczyk – od 2004 roku
3. Ks. Mariusz Pelc – od 2007 do 2010 roku
4. Ks. Paweł Polasz – od 2010 do 2013 roku
5. Ks. Jacek Łuc – od 2013 do 2014 roku
6. Ks. Wacław Zygarowicz – od 2014 do 2018 roku

Aktualnie: ks. Grzegorz Rogoz (od września 2018 r.)

Główną inspiratorką założenia Straży Honorowej NSPJ była skromna zakonnica, urodzona w Besancon we Francji w 1825r. – Konstancja Bernard z Klasztoru Nawiedzenia Najśw. Marii Panny (Sióstr Wizytek). Na obłóczynach otrzymała imię siostry Marii Od Najświętszego Serca Pana Jezusa. Siostra Maria była wzorową Wizytką i pragnęła rozwijać nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. 13 marca 1863r. zaproponowała najpierw Siostrom Wizytkom a potem innym zgromadzeniom zakonnym a także wszystkim wiernym aby zapisywali się do stowarzyszenia, które 9 marca 1864r. zostało Bractwem a 26 listopada 1878r. Arcybractwem Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Siostra Maria od Najświętszego Serca Pana Jezusa ze swojego osobistego nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zaczerpnęła myśl, aby każdy członek codziennie odprawiał jedną godzinę straży. W czasie tej godziny nic nie zmienia w swoich zwykłych obowiązkach ale łączy się myślą z ofiarą, jaką Pan Jezus składał na krzyżu dla zbawienia świata. Wybrana godzina czuwania będzie zapisana na tzw. „zegarze” i w ten sposób stworzy się wieniec czcicieli z całego świata czuwających przy Panu Jezusie na wzór Najświętszej Marii Panny, Świętej Marii Magdaleny i Świętego Jana, którzy czuwali u stóp krzyża, kiedy to z przebitego serca Pana Jezusa wypłynęła krew i woda – symbol łask wysłużonych Jego ofiarą. Straż Honorowa rozwijała się bardzo szybko po całym świecie chociaż nie brakowało założycielce trudności, łez i wyrzeczeń podobnie jak inne dzieła powstałe za natchnieniem Bożym. W rok po założeniu Straż Honorowa uzyskała aprobatę Papieża Piusa IX – który nazwał się pierwszym członkiem Straży Honorowej a także aprobatę 30 biskupów Francji i innych krajów. W Polsce Bractwo Straży Honorowej zostało kanonicznie założone przez biskupa Antoniego Gałeckiego przy Kościele Sióstr Wizytek w Krakowie w 1869r., podniesione do Arcybractwa przez nuncjusza Achillesa Rattiego w 1919r. Prawie w tym samym czasie Kościół udzielił jakby nowej aprobaty dla kultu najświętszego Serca Pana Jezusa beatyfikując w 1864r. Małgorzatę Marię Alacoque – powiernicę Bożego Serca. Siostra Maria od Najświętszego Serca w swojej prostocie w pełni była uległa Duchowi Świętemu i to było podwaliną Straży Honorowej. Pragnęła przedstawić kult Najświętszego Serca Pana Jezusa w sposób bardziej przystosowany do mentalności współczesnego człowieka. Czerpała natchnienie ze wskazówek św. Franciszka Salezego – prekursora nabożeństwa do Najświętszego Serca.

Godzina Straży – godzina wybrana, uprzywilejowana – to wspaniałe odkrycie Siostry Marii. Nie polega ona na spędzaniu godziny adoracji przed Najświętszym Sakramentem lecz na wykorzystaniu wybranej godziny w ciągu dnia – bez zmiany zwykłych zajęć do uświadomienia sobie obecności Bożej.

W tej wybranej godzinie członek Straży wszystko co czyni i wszystko czym jest poświęca na uwielbienie i wynagrodzenie Najś. Sercu Jezusowemu. Siostra Maria założone przez siebie Stowarzyszenie oddała pod patronat „Pierwszej Straży Honorowej” – św. Marii, Magdalenie, św. Janowi stojącym przy krzyżu obok Najświętszej Marii Panny – stąd nazwa „Straż Honorowa” i była „duszą” Arcybractwa przez 40 lat.

Z okazji 100-lecia założenia Straży Honorowej we Francji wprowadzono drugą jej nazwę „Godzina Straży”.

W 1968r. poczyniono starania w Stolicy Świętej uzyskania zatwierdzenia statutów Straży w duchu Soboru Watykańskiego II o zaproponowano nową nazwę „Godzina Obecności przy Sercu Jezusa” z zachowaniem 3 istotnych elementów Arcybractwa:

  • Kultu oddawanego Sercu Pana Jezusa
  • Kierunku wynagradzającego i eucharystycznego
  • Uświęcenia obowiązków stanu

Ta zmiana uzyskała aprobatę Rady Papieskiej ds. Laikatu. 4 maja 1973r. wpłynęła prośba do Papieża Pawła VI o definitywne zatwierdzenie Stowarzyszenia.

W przekonaniu, że Stowarzyszenie przynosi wielkie bogactwo duchowe tak członkom jak i całemu Kościołowi przez nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz powołując się na uprawnienia udzielone przez Papieża Pawła VI.

10 grudnia 1976R., zaaprobowano Stowarzyszenie „Godzina Obecności przy Sercu Pana Jezusa oraz jego statuty.”

Kto może być członkiem Stowarzyszenia Godziny Obecności przy Sercu Jezusa?

  • każdy, kto oddaje cześć Najświętszemu Sercu przez całkowite poświęcenie samego siebie i wszystkiego co posiada swemu Stwórcy i Zbawcy.
  • poświęca się miłości Boskiego Odkupiciela i w każdej godzinie uświadamia sobie miłość Boga.
  • poczuwa się do obowiązku wynagradzania Najświętszemu Sercu, które zostało zranione przez nasze grzechy.
  • swoje osobiste życie wiary, życie apostolskie oraz wykonywanie pracy przepoi miłością, którą odpłacamy Jezusowi za Jego miłość.
  • jest otwarty na innych ludzi niosąc im pomoc i wsparcie.

Aby ten cel osiągnąć należy:

  • wybrać sobie jedną godzinę w ciągu dnia w czasie której pamięta się w sposób szczególny o Jezusie obecnym w tabernakulum ofiarując Mu zajęcia tej godziny bez żadnych zmian.
  • może wybrać dodatkową Godzinę Obecności w intencji np. jakiejś duszy, społeczności w duchu wynagrodzenia
  • uczestniczyć (w miarę możliwości) we Mszy św. i Komunii św. oraz odwiedzać Najświętszy Sakrament.
  • możliwie jak najczęściej uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach pierwszo piątkowych.
  • regularnie odprawiać obraną Godzinę Obecności (nic nie obowiązuje pod grzechem).

Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa powinien prowadzić Członków Godziny Obecności przez modlitwę i czyn apostolski do pracy nad sobą dla przemiany siebie i innych w lud Boży.

Członkowie wezwani są również do większej miłości bliźniego.

Grupa swoje spotkania formacyjne ma w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna się krótką modlitwą. Po modlitwie następuje odczytanie krótkiej perykopy biblijnej, po której prowadzący wygłasza konferencję tematyczną. Następnie odczytywane są ogłoszenia strażowe. Na zakończenie modlimy się w intencjach członków Straży, jak i o nowych członków.

Członkowie Honorowej Straży w każdy pierwszy piątek miesiąca adorują Najświętszy Sakrament. Pierwsza część adoracji jest wspólna, podczas której rozważamy Słowo Boże, uwielbiamy Pana słowem i pieśniami, przedstawiamy prośby i podziękowania. Druga część adoracji jest w zupełnej ciszy, by usłyszeć, co Pan Bóg chce nam powiedzieć.

Straż Honorowa w parafii Leżajsk Fara aktywnie włączała się w obchody Ogólnopolskiego Jubileuszu 150-lecia Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego, czy 35-lecia Arcybractwa w naszej parafii. Wielkim przeżyciem dla członków jest również coroczna pielgrzymka na Jasna Górę.

Zachęcamy do zainteresowania się tą wspólnotą wszystkich którzy pragną oddawać cześć Najświętszemu Sercu.

Duszpasterze pracujący w naszej parafii

Ks. prał. Marek Cisek
Proboszcz leżajskiej Fary od 27 sierpnia 2011 roku. Dotychczasowy notariusz Kurii Metropolitarnej i proboszcz Parafii Świętego Jana Apostoła w Przemyślu. Zastąpił poprzedniego proboszcza – ks. Ryszarda Królickiego. Ks. Marek to dobry gospodarz troszczący się o piękno parafialnych kościołów oraz całokształt prowadzonego duszpasterstwa, a w fotelu przed telewizorem zagorzały kibic piłki nożnej.

Ks. Piotr Obłaski
Wikariusz w leżajskiej Farze od 25 sierpnia 2023 r. Pochodzi z Leska, a do naszej parafii przybył z przemyskiej katedry. Człowiek słynący z poczucia humoru i szerokiej wiedzy. Katecheta w Zespole Szkół Licealnych. W Farze zajmuje się przygotowaniem do sakramentu małżeństwa.

Ks. Janusz Borek
Wikariusz w Leżajsku od 25 sierpnia 2021 r. Pochodzi z parafii Jedlicze. Ks. Janusz wyznaje zasadę: w zdrowym ciele zdrowy duch! Dlatego oprócz kibicowania przed tv, regularnie dba o formę na murawie, a aktualnie reprezentuje barwy klubowe Francesco Jelna. W leżajskiej Farze zajmuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza.

Ks. Witold Orzechowski
Pochodzi z Bolestraszyc. Do naszej parafii przybył 25 sierpnia 2019 roku z parafii Rokietnica. Ks. Witek pracuje jako katecheta w Zespole Szkół Licealnych, gdzie radośnie świadczy o Panu Bogu wobec uczniów i pracowników szkoły. Fachowy duszpasterz dzieci i młodzieży, a w domowym zaciszu wybitny kucharz.

Ks. Łukasz Mendrala
Pochodzi z parafii pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu. Do leżajskiej Fary przybył 26 sierpnia 2022 roku z parafii Wielkie Oczy.  W czasie pomiędzy duszpasterskimi obowiązkami lubi czynnie odpoczywać – żadne turystyczne szlaki i leśne bezdroża nie są mu obce. Pasjonat fotografii. Doświadczony oazowicz. W Farze odpowiedzialny za oazę młodzieżową.

dk. Paweł Kozioł
W naszej Farze od 25 sierpnia 2023 roku. Pochodzi z parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Trześniowie. Diakon Paweł odpowiedzialny jest w naszej parafii za Bractwo Szakaplerza Świętego i sakramentalną katechezę parafialną przed bierzmowaniem. Katecheta leżajskiego liceum na pełnym etacie. Entuzjasta historii i dobrej literatury.

SIEWCA – prosto z drukarni!

SIEWCA - prosto z drukarni!
SIEWCA - prosto z drukarni!

Drodzy Czytelnicy!

Wypływamy z naszym parafialnym czasopismem – Siewca na szerokie wody. Obecną sytuację postrzegamy jako motywację, by docierać do Was innymi drogami, aniżeli jedynie tradycyjną, drukowaną formą. Dlatego najnowszy numer gazetki jest dostępny na naszej stronie, wystarczy kliknąć i pobrać, by siedząc przed komputerem czy trzymając w dłoni tablet bądź smartfon, spotkać się z Tym, który sieje Boże ziarno!

Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie: Pani Agnieszce za cenne uwagi i korektę językową, Panu Mateuszowi za odświeżenie graficzne i projekt nowej okładki, Drukarni EMKA za każdorazową życzliwą i cierpliwą współpracę z naszą parafią oraz Wszystkim Duszpasterzom Leżajskiej Fary za przygotowywanie artykułów i wszelkie podpowiedzi.

x. M.

Siewca nr 2/2020 (85)

Problemy techniczne

Problemy techniczne
Problemy techniczne

W związku z dużym zainteresowaniem transmisjami on-line Mszy św. i nabożeństw w wszystkich parafiach, które posiadają kamery (zwłaszcza w zbliżającym się okresie Triduum Paschalnego) może zdarzyć się chwilowy problem z dostępem do strony parafialnej, a tym samym brak możliwości wyświetlenia podstrony z transmisją z naszego kościoła.

W takim wypadku możliwe jest włączenie transmisji bezpośrednio na stronie dostawcy streamingowego pod adresem:
https://nadaje.com/pl/video/u/ParafiaLezajsk

Proponujemy aby powyższy adres skopiować lub zapisać w zakładce w przeglądarce aby móc go wykorzystać na wypadek braku dostępu do strony parafialnej.

Droga Krzyżowa ulicami miasta
2017-03-30 – fot. Roman Kwieciński

Przegląd Pieśni Maryjnej w Leżajsku

Przegląd Pieśni Maryjnej w Leżajsku
Przegląd Pieśni Maryjnej w Leżajsku

28 maja 2017 r. odbędzie się XVI Podkarpacki Przegląd Pieśni Maryjnej w Leżajsku pod patronatem Kustosza Bazyliki Zwiastowania NMP oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W Przeglądzie zaprezentują się soliści, zespoły wokalne, chóry i orkiestry, prezentując utwory poświęcone ku czci Matki Bożej.
11.00 – Uroczysta Msza Św. w Bazylice OO. Bernardynów otwierająca Przegląd
12.30 – Przegląd Pieśni Maryjnej w budynku Frańciszkańskiego Ośrodka Kultury

Więcej informacji można znaleźć plakatach oraz na stronach internetowych:
zslchrobry.lezajsk.pl/przeglad-piesni-maryjnej/
facebook.com/przeglad.piesni.maryjnej/

Serdecznie wszystkich Zapraszamy.

Archiwum
Archiwum