navigation

Ogłoszenia

XI Niedziela zwykła – 13.06.2021 r.

 1. Dziś jeszcze wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie połączone z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 2. Dziś także z okazji wspomnienia św. Antoniego po każdej Mszy św. poświęcenie lilii.
 3. W najbliższą niedzielę 20 czerwca podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii świętej dziesięciorga dzieci z klas III, które nie były do I Komunii w maju.
 4. Spowiedź św. dla tychże dzieci jak i ich rodzin w piątek od godz. 17.30.
 5. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca, zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.Warto w tym miejscu przypomnieć sobie zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
 6. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na dalsze, planowane prace remontowe przy naszej parafii. Za wszystkie złożone dziś ofiary serdecznie dziękujemy.
 7. Za tydzień, będziemy gościć w naszej parafii bpa Jana Ozgę z Kamerunu, który będzie nam głosił okolicznościowe Słowo Boże i prosił o wsparcie budowy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie. Dlatego też, wyjątkowo, w najbliższą niedzielę cała taca mszalna będzie przeznaczona na ten cel.
 8. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie. Jest tam między innymi okolicznościowa publikacja pt. Najświętsze Serce Jezusa – Nadzieja i ocalenie w cenie 2 zł. Serdecznie polecamy.
 9. Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku, Bazylika i Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku oraz Urząd Miejski w Leżajsku zapraszają na XXX Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Festiwalowe koncerty rozpoczną się w sobotę, 19 czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Mariana Świtalskiego – intencja od najbliższych sąsiadów – poniedziałek i wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin za przyczyną św. Michała Archanioła – wtorek, godz. 7.00.
 • Za śp. Alicję Wróbel – intencja od koleżanek z Fabryki Maszyn w Leżajsku – wtorek, godz. 18.00 i od sąsiadów z klatki 4 – piątek, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Teresę Socha – intencja od pracowników Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego – czwartek, godz. 7.00.

W ostatnim czasie odeszły od nas do wieczności śp. Stanisława Zawilska z ul. Burmistrzów Zawilskich i Kazimiera Gdula z ul. Dolnej – wieczny odpoczynek…

X Niedziela zwykła – 06.06.2021 r.

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na godz. 17.30 z procesją eucharystyczną a po nim Msza św. wieczorna. W tygodniu, przez czas oktawy do czwartku włącznie, najpierw o godz. 18.00 Msza św. wieczorna a po niej nabożeństwo i procesja eucharystyczna.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 3. We wtorek po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 4. Także we wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 5. W środę spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie oktawy Bożego Ciała połączona z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci a po niej procesja eucharystyczna. Wszystkich a szczególnie dzieci, zapraszamy do licznego udziału. Po procesji indywidualne błogosławieństwo dzieci.
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i w związku z tym nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Akt zawierzenia naszej parafii i wszystkich rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Za tydzień w niedzielę 13 czerwca, wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową, które rozpocznie się z racji niedzieli, wyjątkowo o godz. 17.00 a po nim Msza św. wieczorna.
 9. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na planowane prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel, zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 18.297 zł. W tej kwocie są też wpłaty od rodziców dzieci komunijnych ze SP nr 1 i 2. Tym samym na naszym koncie inwestycyjno – remontowym mamy 180,5 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Pracujący na Madagaskarze misjonarz o. Zdzisław Grad pochodzący z Grodziska, prosi o pomoc w budowie studni. Wychodząc naprzeciw tej prośbie wolontariusze, także z naszej parafii organizują zbiórkę złomu z przeznaczeniem na ten cel. Specjalny kontener został wystawiony na placu obok Domu Pielgrzyma przy klasztorze OO. Bernardynów.
 11. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie a przed kościołem z rąk ministrantów można odebrać kolejny darmowy numer Dobrych Nowin.

 Intencje zbiorowe:

 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin za przyczyną św. Michała Archanioła – wtorek, godz. 7.00.
 • Za śp. Janinę Woś – intencja od sąsiadów z ul. Sportowej – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Andrzeja Kuczka – intencja od byłych pracowników Spółki Pilawa – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ, wynagradzająca za grzechy – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Z Intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Antoniego oraz za śp. Stanisławę Dąbek – niedziela, godz. 10.00.
 • W intencji Róż Różańcowych – niedziela, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Michał Klecha z ul. Rzeszowskiej i Czesława Olechowska z ul. Spokojnej – wieczny odpoczynek…

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021 r.

 1. Dziś w naszej parafii dzień Odpust Parafialnego ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma odpustowa zostanie odprawiona o 11.30 a będzie jej przewodniczył i wygłosi Słowo Boże, nasz rodak o. Lucjan Hozer, któremu za tę dzisiejszą, całodzienną posługę z całego serca dziękujemy. Niech Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, darzy swoim błogosławieństwem także wszystkich parafian i gości. Pamiętajmy też, że przyjmując dziś Komunię św. zyskujemy odpust zupełny, który możemy ofiarować zarówno za siebie jak i za zmarłych. Warunkiem jest jak zawsze, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca.
 2. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo majowe na godz. 17.30.
 3. Dzisiejszą uroczystością kończy się w Kościele czas spowiedzi wielkanocnej.
 4. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe a od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa te w ciągu tygodnia będą się rozpoczynać o godz. 18.00 litanią a po niej Msza św. wieczorna.
 5. We wtorek 1 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 18.00, nasza młodzież z klas VIII SP, otrzyma przez posługę bpa Krzysztofa Chudzio, sakrament bierzmowania. Wspierajmy kandydatów do bierzmowania naszą modlitwą. Spowiedź zarówno dla kandydatów do bierzmowania jak i ich bliskich oraz świadków jutro od godz. 17.00. Ostatnie spotkanie przed bierzmowaniem także w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Uwaga, w związku z bierzmowaniem, we wtorek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa wyjątkowo o godz. 17.30.
 6. W środę 2 czerwca początek nowenny przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie ona połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 7. W czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msze św. tylko w kościele Farnym o godz. 7.00, 8.30 i 10.00 i suma o godz. 11.30 oraz popołudniu o godz. 16.00 i 18.00. W tym roku, ze względu na ciągle panujący jeszcze stan epidemii, podobnie jak w minionym, nie będzie tradycyjnej procesji pomiędzy naszymi parafiami. Jeśli pozwoli pogoda, Msza św. o godz. 11.30, będzie odprawiona przy ołtarzu polowym a po niej wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy: I – Akcja Katolicka, II – Róże Różańcowe, III – Straż Honorowa NSPJ a IV – Bractwo Szkaplerza Świętego. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie a dzieci, zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia zarówno w Boże Ciało jak i przez całą oktawę.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 9. Także w piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00.
 10. W piątek po Bożym Ciele (4.06), na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na mocy ogólnej dyspensy udzielonej przez naszego Arcybiskupa Adama Szala, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko – charytatywny.
 11. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu tylko w piątek do godz. 20.00.
 12. Od najbliższego piątku wracają spotkania oazy Dzieci Bożych i Oaza młodzieżowa. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Oaza Dzieci Bożych będzie rozpoczynać się o godz. 17.00 a kończyć po Mszy św. wieczornej. Oaza młodzieżowa rozpoczynać się będzie Mszą św. a kończyć ok. godz. 20.30. Na Oazę Dzieci Bożych zapraszamy dzieci do 6 klasy włącznie, starszych zapraszamy na Oazę młodzieżową.
 13. W sobotę wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone tym razem z nabożeństwem do Serca Jezusowego i modlitwą różańcową o godz. 17.00. Uwaga; nabożeństwo w sobotę o godz. 17.00 a nie 18.00. Tego też dnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się kolejny w naszej parafii „Męski Różaniec”. Na to wyjątkowe nabożeństwo i wieczorną procesję różańcową już dziś zapraszamy wszystkich mężczyzn, niezależnie od wieku.
 14. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 15. Bernardyni i Franciszkański Ośrodek Kultury, zapraszają na VI Festiwal Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji zmarłych mieszkańców ul. Moniuszki i przyległych – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Janinę Nowak – początek, wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe święte powołania do kapłaństwa z naszej parafii – wtorek, godz. 6.30 i czwartek, godz. 11.30 intencja od Róży św. Jana z Dukli.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin za przyczyną św. Michała Archanioła – wtorek, godz. 7.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy Duszom Czyśćcowym – środa, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ, dziękczynna za dar Eucharystii – czwartek, godz. 11.30 i piątek, godz. 18.00.
 • Z Intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 7.00.
 • Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i w intencji Róż Różańcowych – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży MB Wniebowziętej – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Ewa Kwiecińska z ul. Kpt. Kuczka i Elżbieta Chorzępa z ul. Sanowej – wieczny odpoczynek…

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

 1. Z racji dzisiejszej uroczystości, każdy kto dziś pobożnie i publicznie odmówi lub odśpiewa hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś i przez cały tydzień nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Rozpoczynają się one litanią do MB a po niej dziesiątek różańca z modlitwą o ustanie epidemii. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej jeszcze raz zapraszamy do udziału w tychże nabożeństwach.
 3. Jutro w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w kościele Farnym o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Mimo, że jest to dzień pracy, zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. i uczczenia Matki Najświętszej.
 4. W tym tygodniu zapraszamy młodzież na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak we wtorek na godz. 15.00 zapraszamy klasy VII A, B i C a na godz. 16.15, klasy VII D i VII ze SP nr 1. W piątek na godz. 15.00 zapraszamy wszystkie klasy VIII, będzie to nabożeństwo wręczenia krzyży a w sobotę także o godz. 16.00 nabożeństwo do Ducha Świętego. Wszystkie te spotkania będą się odbywać w kościele farnym.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, będące okazją do szczególnej modlitwy za kapłanów i o nowe, święte powołania do służby kapłańskiej.
 6. W piątek 28 maja, przypada kolejna 78 rocznica pacyfikacji naszego Miasta z 1943 roku. Zatem w imieniu p. Burmistrza, a także w imieniu rodzin osób pomordowanych zapraszamy mieszkańców Leżajska na specjalną Mszę św. o godz. 16.00 w intencji wszystkich ofiar tejże pacyfikacji. Ze względu na trwający ciągle stan epidemii bezpośrednio po Mszy św. będzie można indywidualnie składać wieńce i wiązanki w miejscu straceń.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – dzień naszego Odpustu Parafialnego. Wszystkich Parafian jak i Gości zapraszamy do udziału w tej dorocznej uroczystości. Suma odpustowa, zostanie odprawiona o godz. 11.30 a przewodniczył jej będzie nasz rodak o. Lucjan Hozer z Zakonu OO. Bernardynów. On też będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach św. Zadbajmy, aby uroczystość odpustowa była połączona z przyjęciem Komunii św. i zyskaniem odpustu po uprzedniej spowiedzi św., z której będzie można skorzystać codziennie w czasie każdej Mszy św. bądź w sobotę od godz. 17.30. Szczególne zaproszenie do udziału w sumie odpustowej kierujemy do wszystkich grup apostolskich i modlitewnych a także do dzieci, które w strojach komunijnych uświetnią procesję eucharystyczną sypaniem kwiatów i dzwonieniem.
 8. Dziś kończy się okres wielkanocny a za tydzień czas spowiedzi wielkanocnej.
 9. Grupa pielgrzymkowa bł. Marii Ledóchowskiej zaprasza na 41 Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku podobnie jak w poprzednim ze względu na sytuację epidemiczną odbędzie się ona w formie sztafetowej. Pielgrzymowanie z grupą bł. Marii będzie możliwe w ciągu 3 dni: 5, 6 i 10 lipca, po wcześniejszym zapisaniu się u przewodnika czyli ks. Łukasza. Kontakt i pozostałe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
 10. Jak widzimy rozpoczęły się prace remontowe przy placu i parkingu obok Fary. W związku z powyższym, szczególnie kierowców, prosimy o cierpliwość i zrozumienie i korzystanie z parkingu czy to obok Capri lub na dole przy ul. Sikorskiego.
 11. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

 

Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin za przyczyną św. Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji mam i ojców oraz dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek – środa, godz. 16.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe święte powołania do kapłaństwa z naszej parafii – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Jadwigę Decowską – intencja od Akcji Katolickiej – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Edwarda Paduch – intencja od koleżanek i kolegów z Klubu Seniora – sobota, godz. 7.00.
 • Z Róży św. Urszuli Ledóchowskiej – sobota, godz. 18.00.
 • W intencji Rodzin mieszkających przy ul. Moniuszki i przyległych – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Irena Dec z ul. Burmistrzów Zawilskich i Alina Urban z ul. Polnej – wieczny odpoczynek…

Wniebowstąpienie Pańskie – 16.05.2021 r.

 1. Dziś i przez cały tydzień nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Rozpoczynają się one litanią do MB a po niej nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i dziesiątek różańca z modlitwą o ustanie epidemii. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej jeszcze raz zapraszamy do udziału w tychże nabożeństwach.
 2. Dziś w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu zaś w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie w Archikatedrze. Wspierajmy wszystkich kandydatów do kapłaństwa w tych ważnych dla nich dniach, naszą modlitwą.
 3. Dziś także przypada święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Z tej okazji, i z inicjatywy Akcji Katolickiej w wielu kościołach w całej Polsce dziś o godz. 15.00 rozpocznie się modlitwa w intencji naszej Ojczyzny i o ustanie epidemii. My także zapraszamy do naszej Fary członków Akcji Katolickiej i wszystkich zatroskanych o los naszej Ojczyzny parafian na wspólną koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec.
 4. Jutro po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Wszystkich członków Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu zapraszamy młodzież na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak jutro na godz. 15.00 zapraszamy klasy VI A i B a we wtorek także na godz. 15.00, klasy VI C i VI ze SP nr 1. W środę na  Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy rodziców uczniów klas VIII. Spotkania będą się odbywać w kościele farnym.
 6. Grupa pielgrzymkowa bł. Marii Ledóchowskiej, serdecznie zaprasza pielgrzymów i parafian na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 22 maja po Mszy Świętej wieczornej.
 7. W dalszym ciągu jako wspólnota parafialna możemy wesprzeć wszystkich kandydatów do bierzmowania indywidualną modlitwą zabierając z ołtarzy wyłożone tam obrazki z imieniem konkretnego młodego kandydata (kandydatki) do bierzmowania i wspierać go osobistą modlitwą do czasu przyjęcia tegoż sakramentu czyli do 1 czerwca br.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin za przyczyną św. Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy Duszom Czyśćcowym – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Edwarda Paduch – intencja od koleżanek i kolegów z O.S MLECZ – piątek, godz. 18.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Marię Płoszaj – początek w piątek, godz. 18.00. (poza parafią).
 • Z Róży św. Kazimierza – niedziela, godz. 10.00.

VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021 r.

 1. Dziś i przez cały tydzień nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Rozpoczynają się one litanią do MB a po niej dziesiątek różańca i modlitwa o ustanie epidemii. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej jeszcze raz zapraszamy do udziału w tychże nabożeństwach.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 3. We wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 4. Także we wtorek spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 5. W środę spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 6. W czwartek 13 maja, wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.
 7. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. W piątek święto św. Macieja Apostoła.
 9. Wszystkim parafianom przypominamy o potrzebie dopełnieniu obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej, o którym mówi 2 i 3 przykazanie kościelne. Spowiedź w Farze jest możliwa codziennie w czasie każdej Mszy św. Czas spowiedzi wielkanocnej kończy się 30 maja w Uroczystość Trójcy Świętej.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to dzień udzielania święceń diakonatu w naszej Archidiecezji.
 11. Z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, chcielibyśmy jako wspólnota parafialna wesprzeć wszystkich kandydatów do bierzmowania indywidualną modlitwą. I tak wzorem lat minionych i niegdysiejszej modlitwy za kapłanów, prosimy zabrać z ołtarzy wyłożone tam obrazki z imieniem konkretnego młodego kandydata (kandydatki) do bierzmowania i wspierać go osobistą modlitwą do czasu przyjęcia tegoż sakramentu czyli do 1 czerwca br.
 12. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na dalsze, planowane prace remontowe przy naszej parafii. Za wszystkie złożone dziś ofiary serdecznie dziękujemy. Za tydzień, taca będzie przeznaczona na Fundusz Pomocy Parafiom Potrzebującym.
 13. W Siewcy, przed południem, do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Stanisława Brzyskiego – intencja od sąsiadów – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Edwarda Paduch – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Mickiewicza 57, klatka 2 – poniedziałek, godz. 6.30.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin za przyczyną św. Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • W intencji Róż Różańcowych – czwartek, godz. 18.00.
 • Z Róży Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – niedziela, godz. 8.30.
 • W intencji Akcji Katolickiej – niedziela, godz. 11.30.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Czesław Marcińczak z ul. Kopernika – wieczny odpoczynek…

V Niedziela Wielkanocna – 2.05.2021 r.

 1. Nabożeństwo majowe dziś i przez cały tydzień o godz. 17.30. Rozpoczynają się one litanią do MB a po niej dziesiątek różańca i modlitwa o ustanie epidemii. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej jeszcze raz zapraszamy do udziału w tychże nabożeństwach.
 2. Jutro 3 Maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. i nabożeństwo tak jak w każdą niedzielę. Msza św. o godz. 11.30 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny z okazji kolejnej rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 3. W środę dzień imienin naszego wikariusza ks. Waldemara Pastuszaka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. w czwartek i piątek do godz. 20.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 5. W piątek od godz. 9.00, odwiedziny chorych w domach z Komunią św.
 6. W sobotę Uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, patrona Polski.
 7. Wszystkich parafian i zainteresowanych informujemy, iż możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2021 się wyczerpała. Intencje na rok 2022 będzie można rezerwować dopiero od września. Warto jednak pamiętać, iż jest wiele parafii i wielu księży, którzy nie mają intencji i mogą odprawić Mszę św., często niemalże z dnia na dzień ale poza naszą parafią (tak się dzieje np. z intencjami pogrzebowymi) o czym informujemy w każdym takim przypadku.
 8. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji zaś za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na planowane prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel, zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 16.982 zł. Tym samym na naszym koncie inwestycyjno – remontowym mamy 162 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

 Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek, godz. 10.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin za przyczyną św. Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Edwarda Paduch – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Mickiewicza 57, klatka 2 – środa i czwartek, godz. 6.30 i piątek, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • W intencji ks. Waldemara Pastuszaka z okazji imienin, intencja od parafian – środa, godz. 18.00.
 • Za kapłanów i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne – intencja od Straży Honorowej NSPJ – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży Św. Jadwigi – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży Św. Heleny – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Franciszek Podobiński z ul. Braci Śniadeckich, Tadeusz Mączka z ul. Kopernika i Krystyna Łabaziewicz z ul. Rzeszowskiej – wieczny odpoczynek …

IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021 r.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zatem każdego dnia, rozpoczętego dziś tygodnia, wspierajmy modlitwą powołanych do kapłaństwa czy życia zakonnego, i módlmy się o dar nowych, świętych powołań, także z naszej wspólnoty. Będziemy się o to modlić już dziś podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
 2. W czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy.
 3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe. W ciągu tygodnia nabożeństwa będą się rozpoczynać o godz. 17.30, litanią do MB a po niej Msza św. wieczorna. W niedziele i uroczystości „majówkę” będziemy odprawiać o godz. 17.30. Liczny udział w tychże nabożeństwach, czy to osobiście, czy przez łącza internetowe, niech będzie wyrazem naszej czci i szacunku do Matki Najświętszej.
 4. Także w sobotę wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z majówką i modlitwą różańcową na godz. 17.00. Uwaga; nabożeństwo w sobotę o godz. 17.00 a nie 17.30. Tego też dnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się kolejny w naszej parafii „Męski Różaniec”. Na to wyjątkowe nabożeństwo i wieczorną procesję różańcową już dziś zapraszamy wszystkich mężczyzn, niezależnie od wieku.
 5. W najbliższą sobotę i niedzielę 1 i 2 maja, podczas dodatkowych Mszy św. będziemy przeżywać uroczystość I Komunii świętej dzieci z klas III ze SP nr 1 i 2.
 6. Spowiedź św. dla tychże dzieci jak i ich rodzin odpowiednio w piątek i sobotę od godz. 16.00.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30 i 10.00.
 8. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie. Z rąk ministrantów można odebrać darmowy, kolejny numer Dobrych Nowin, które serdecznie polecamy a nasza młodzież rozdaje darmowe maseczki przekazane nam do rozdysponowania z Agencji Rezerw Materiałowych.

 Intencje zbiorowe:

 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin za przyczyną św. Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Czesławę Żaba – intencja od Straży Honorowej NSPJ – czwartek, godz. 6.30.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Mariannę, Marię i Wojciecha Hacia – początek, sobota, godz. 6.30.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Michała Gwóźdź – początek, sobota, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Łukasza – niedziela, godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Grzegorz Dołęga z ul. Nizinnej, Alina Miś z ul. Św. Królowej Jadwigi, Maria Grabarz z ul. Sandomierskiej i Zenon Hajzler z ul. Św. Królowej Jadwigi, zamieszkały ostatnio w USA – wieczny odpoczynek …

III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do częstszej lektury Pisma Świętego i rozmiłowania się w Słowie Bożym. Na stronie Radia Fara będą emitowane specjalne konferencje biblijne. Zachęcamy aby tam zaglądać.
 2. Dziś nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.
 3. Jutro po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Wszystkich członków Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu zapraszamy młodzież na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak jutro na godz. 15.00 zapraszamy klasy VI A i B a na godz. 16.15 klasy VI C i VI ze SP nr 1. We wtorek na godz. 15.00 zapraszamy klasy VII A i B a na godz. 16.15 klasy VII C i D, w środę na godz. 16.15 kasa VII ze SP nr 1 a w czwartek o godz. 15.00 klasy VIII A i B a na godz. 16.15 klasy VIII C i VIII ze SP nr 1. Spotkania będą się odbywać w kościele farnym.
 5. W piątek uroczystość Św. Wojciecha – biskupa i męczennika, patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę dzień imienin naszego wikariusza ks. Grzegorza Rogoza. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 7. W niedzielę przypada święto św. Marka – Ewangelisty. Dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Także o Nim pamiętajmy z tej okazji w naszych modlitwach.
 8. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 9. Dziś, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, przed kościołem zbiórka do puszek Caritas.
 10. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Bogusława Galuchowskiego – intencja od sąsiadów z ul. Zmuliska i kpt. Kuczka – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Zyra – intencja od koleżanek i kolegów z chóru – poniedziałek, wtorek i środa, godz. 18.00 (poza parafią).
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin za przyczyną św. Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Marię Uchman – intencja od kolegów syna Tomka z BMF Polska – środa, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Marię Nowak – intencja od Straży Honorowej NSPJ – środa, godz. 18.00.
 • W intencji ks. Grzegorza Rogoza z okazji imienin – intencje od Straży Honorowej NSPJ – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży MB Pocieszenia – niedziela, godz. 8.30.
 • W intencji ks. Proboszcza z okazji imienin – Msze św. od Akcji Katolickiej, Straży Honorowej NSPJ,  Róż Różańcowych i Bractwa Szkaplerza Świętego – niedziela, godz. 11.30.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Władysława Filist z ul. Kopernika – wieczny odpoczynek …

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021 r.

 1. Dziś z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy św. odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Popołudniu koronka w kościele Jezusa Miłosiernego w Godzinie Miłosierdzia tj. o godz. 15.00 i wieczorem w Farze o godz. 17.30. Przypominamy, że wierni w Polsce codziennie mogą zyskiwać odpust zupełny za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem w kościele. Chorzy oczywiście mogą zyskiwać ten odpust w domu.
 2. Dziś także rozpoczyna się kolejny Tydzień Miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. na Mszę Świętą o godz. 18:00 i krótkie spotkanie formacyjne. Ze względów bezpieczeństwa zapraszamy poszczególne klasy pojedynczo w kolejne dni tygodnia: poniedziałek – klasa 3a, wtorek – klasa 3b i środa – klasa 3c ze Szkoły Podstawowej nr 2 i piątek klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 4. Za tydzień Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 5. Po raz kolejny bardzo prosimy, w imieniu wielu naszych parafian, w imię miłości bliźniego i szacunku dla cudzej wrażliwości o dokładne zasłanianie ust i nosa maseczkami.
 6. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na dalsze, planowane prace remontowe przy naszej parafii. Za wszystkie złożone dziś ofiary serdecznie dziękujemy. Za tydzień na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, przed kościołem zbiórka do puszek Caritas. O przeprowadzenie tejże zbiórki prosimy Róże Różańcowe.
 7. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Leszka Simko – intencja od koleżanek i kolegów brata – poniedziałek i środa, godz. 6.30 i wtorek, godz. 7.00.
 • Za śp. Edwarda Paduch – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Mickiewicza 57 – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Bogusława Galuchowskiego – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Klasztornej 6 – poniedziałek, godz. 18.00 i od sąsiadów z ul. Zmuliska i kpt. Kuczka – piątek, godz. 7.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin za przyczyną św. Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Władysławę Jedynacką – intencja od przyjaciół syna Jacka – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Irenę Dziduch – intencja od Straży Honorowej NSPJ – czwartek, godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy Duszom Czyśćcowym – piątek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. s. Bernadety – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stefanię Zielińską – intencja od sąsiadów z ul. Sandomierskiej – sobota, godz. 6.30.
 • Za śp. Marię Mazurek – intencja od Straży Honorowej NSPJ – sobota, godz. 7.00.
 • Za śp. Annę Malec – intencja od dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników ZSL w Leżajsku – niedziela, godz. 11.30.
 • Za śp. Eugeniusza Konwent – intencja od dyrekcji i współpracowników córki Doroty z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej – niedziela, godz. 9.30 w MK.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Helena Franus z ul. Św. Królowej Jadwigi – wieczny odpoczynek …..

Archiwum
Archiwum