navigation

Ogłoszenia

II Niedziela Adwentu – 04.12.2022 r.

 1. Dziś i do środy włącznie nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia o godz. 17.30 a po niej Msza św. wieczorna.
 2. Dzisiejsza niedziela jest też obchodzona jako kolejny Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W związku z powyższym, dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na ten cel.
 3. Roraty w naszym kościele codziennie o godz., 18.00, na które wszystkich a szczególnie dzieci bardzo serdecznie zapraszamy.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 5. We wtorek po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 6. W środę spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 7. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która jest także szczególnym dniem modlitwy za utracone dzieci. Niech nasza modlitwa za wszystkie zmarłe dzieci i ich cierpiących rodziców będzie znakiem naszej chrześcijańskiej solidarności. Porządek Mszy św. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest następujący; rano Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 10.00 a popołudniu dwie Msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia jest także jednym ze świąt patronalnych Bractwa Szkaplerza Świętego i z tej okazji będzie możliwość włączenia się do tejże wspólnoty przez uroczyste przyjęcie znaku szkaplerza w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 8. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach od 12.00-13.00 przypada tzw. „Godzina łaski dla świata”. Zatem w tym dniu na godz. 12.00, zapraszamy do naszej Fary na osobistą modlitwę w ciszy i milczeniu przed Najświętszym Sakramentem. Maryja w objawieniach z 1947 roku zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do kościoła i tam się modlić. Jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy lub jakimkolwiek innym miejscu. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także sprawę pokoju na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. Nie zapominajmy też o dziękczynieniu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy w tym dniu już po Mszy św. o godz. 10.00 a zakończymy przed Mszą św. o godz. 16.00.
 9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej Niepokalanej podczas Mszy św. o godz. 16.00. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu podjęli posługę roznoszenia opłatków wigilijnych w naszej parafii. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary. Rodziny, których nie zastano w domu, mogą odbierać opłatki w „Siewcy”. Pozostały jeszcze do zabrania opłatki dla rodzin mieszkających w blokach przy: ul. Kopernika 1, 6 i 9; Kołłątaja 1, 1A, 4, 5 i 6; Skłodowskiej 7; Mickiewicza 55, 57, 60, 62 i 64. Staszica 1, 2, 3, 5 i 8oraz ulice: Sikorskiego, Błonie, Nizinna, 28 Maja, Górna, Dolna, Rynek, Krótka, Piekarska, Targowa, Plac Targowy, Żwirki i Wigury, Szkolna, Garncarska, Studzienna, Spokojna, Burmistrzów Zawilskich, Św. Królowej Jadwigi, Zmuliska, Rzeszowska i Mickiewicza – domy prywatne. Bardzo prosimy ludzi dobrej woli z tychże ulic lub sąsiednich o podjęcie się trudu rozprowadzenia opłatków w/w rejonach. Opłatki i zeszyty są do odebrania w Siewcy.
 11. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu, zaś za tydzień z racji II niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na prace remontowe przy dachu naszej Fary. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W Siewcy są już do nabycia wigilijne świece Caritas w cenie minimalnej 10 zł., będą one dostępne także w tygodniu oraz prasa katolicka; szczególnie polecamy naszą Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Jest też Ewangelia na każdy dzień na rok 2023, Kalendarze Rolników i wiele innych ciekawych publikacji, zaś przed kościołem można nabyć wyjątkowy różaniec dedykowany naszej parafii. Na awersie łącznika jest obraz MB Pocieszenia czczony w naszym kościele a na rewersie logo i nazwa naszej parafii. A wszystko to w ciekawym woreczku. Cena 25 zł. Serdecznie polecamy.
 13. Za dwa tygodnie tj. 18 grudnia po wszystkich Mszach św. przedpołudniowych, nasi niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy naszym Oddziale Caritas, zapraszają, na kiermasz ozdób i stroików bożonarodzeniowych.
 14. Burmistrz Leżajska informuje, iż od poniedziałku rozpocznie się sprzedaż węgla dla mieszkańców naszego miasta. W sprawie dostawy, z każdą osobą, która złożyła wniosek o zakup węgla będzie się kontaktować telefonicznie pracownik MZK.
 15. W dniu wczorajszym odbył się w Dukli XIV Halowy Turniej o Puchar św. Mikołaja w piłce nożnej dla 10-latków. Reprezentanci naszej parafii, składający się głównie z ministrantów, zajęli 1. Miejsce wygrywając w finale 4-0 z Łękami Dukielskimi. Gratulujemy sukcesów sportowych i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju, szczególnie Panu Piotrowi Gondkowi i Panu Adamowi Zwolińskiemu, którzy zapewnili transport i opiekę nad dziećmi.

Intencje zbiorowe:

 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy Duszom  Czyśćcowym – poniedziałek, godz. 7.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin za przyczyną Świętego Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Marię Bielecką – intencja od Akcji Katolickiej – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji uczestników pielgrzymki do Wielkich Oczu – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Józefa Piechotę – intencja od pracowników PZDR Leżajsk – środa, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • W intencji uczestników pielgrzymki Róż Różańcowych do Przysietnicy – środa, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Bernadety – czwartek, godz. 8.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego i Róż Różańcowych – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Zbigniew Jonik z ul. Mickiewicza i Franciszka Szymańczyk z ul. Kopernika – wieczny odpoczynek …

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana, będący równocześnie początkiem nowego rok liturgicznego, któremu będzie towarzyszyć hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 2. Także dziś o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia a po nim Msza św. wieczorna. Będziemy modlić się o dobre przeżycie czasu Adwentu.
 3. Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do jak najliczniejszego udziału. (Dzieci przynoszą ze sobą lampiony ale tylko elektryczne).
 4. Jutro 28 listopada w czasie wieczornej Mszy św. godz. 18.00, zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które w najbliższych dniach będą roznoszone do wszystkich rodzin w naszej parafii. W związku z powyższym, jutro po Mszy św. wieczorniej, zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Rady Duszpasterskiej, przedstawicieli grup modlitewnych i apostolskich oraz tych, którzy służyli swoją pomocą przy roznoszeniu opłatków w minionych latach lub chcą włączyć się w to dzieło w roku bieżącym. Wszystkich zaś parafian prosimy o życzliwe przyjęcie opłatków, a złożone z tej okazji ofiary zasilą fundusz remontowy naszej parafii.
 5. We wtorek wieczorem rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia o godz. 17.30 a po niej Msza św. wieczorna. Wyjątkiem będzie sobota.
 6. W środę po Mszy św. o godz.18.00 zapraszamy na spotkanie członków Dzieła Pomocy Powołaniom, szczególnie rodziców kapłanów i sióstr zakonnych a także tych wszystkich, którzy pragną podjąć modlitwę za osoby  trwające już w powołaniu oraz wypraszać nowe, święte powołania do służby w Kościele.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu zarówno w czwartek jak i w piątek do godz. 20.00.
 8. W piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00.
 9. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Z tej okazji wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z Nowenną przed Niepokalanym Poczęciem i modlitwą różańcową, rozpocznie się ono o 17.00.
 10. Za tydzień taca mszalna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu a przed kościołem zbiórka do puszek z przeznaczeniem na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. O przeprowadzenie tejże zbiórki prosimy Bractwo szkaplerza Świętego.
 11. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie. Są tam też kalendarze na przyszły rok w tym Kalendarz Rolników i Ewangelie z rozważaniami na każdy dzień 2023 r.
 12. Za tydzień przed kościołem będzie można nabyć wyjątkowy różaniec dedykowany naszej parafii. Na awersie łącznika jest obraz MB Pocieszenia czczony w naszym kościele a na rewersie logo i nazwa naszej parafii. A wszystko to w ciekawym woreczku. Cena 25 zł. Serdecznie polecamy.
 13. Caritas Archidiecezji Przemyskiej – Oddział Leżajsk, organizuje zbiórkę żywności w ramach akcji TAK POMAGAM w sklepach na teranie Leżajska w dniach 2 i 3 grudnia (piątek i sobota). Zebrana żywność zostanie wykorzystana do przygotowywania posiłków w ośrodkach Caritas oraz dla osób potrzebujących.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Danutę Buś – intencja od koleżanek z apteki przy ul. Mickiewicza 57 – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin za przyczyną Świętego Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB – środa, godz. 18.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisławę Dąbek, początek – czwartek, godz. 6.30.
 • Za kapłanów i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne – intencja od Straży Honorowej NSPJ – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP – intencja od Bractwa Szkaplerza św. i Róż Różańcowych – sobota, godz. 18.00.
 • Za śp. Helenę Chmura – intencja od sąsiadów z II pietra – niedziela, godz. 7.00.
 • Z Róży św. Barbary – niedziela, godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Zofia Goździewska z ul. Św. Królowej Jadwigi, Elżbieta Markowska z ul. Kopernika i Tadeusz Pela z ul. Podzwierzyniec – wieczny odpoczynek …..

Uroczystość Chrystusa Króla – 20.11.2022 r.

 1. Dziękujemy za obecność w naszej parafii Siostrom Pallotynkom a Grażynie za żywe świadectwo pracy na misjach w Kamerunie i nie tylko. Równocześnie przypominamy, iż dziś po każdej Mszy św. mamy okazję do złożenia ofiary do puszek przed kościołem na budowę przedszkola w Kamerunie.
 2. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 11.30 okolicznościowe nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy także, że 22 lat temu jako mieszkańcy Miasta Leżajska i Ziemi Leżajskiej dokonaliśmy intronizacji Chrystusa Króla i zawierzyliśmy Chrystusowi Królowi nasze losy. Niech ta świadomość ciągle mobilizuje, umacnia wiarę i kształtuje nasze postawy na co dzień.
 3. Przypominamy, że dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00 w naszej Farze, odbędzie się koncert patriotyczny pt. „Radośni z wolności, dumni z polskości”, którego organizatorem jest Muzeum Ziemi Leżajskiej. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dziś, wyjątkowo ze względu na koncert patriotyczny nie będzie wypominek o godz. 17.30 zaś w tygodniu, codziennie do soboty włącznie, różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30 a po nim Msza św.
 5. Jutro dzień imienin naszego wikariusza Janusza Borka. Z tej okazji pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. We wtorek 22 listopada, Duszpasterstwo Nauczycieli przy naszej parafii zaprasza na wypominki w intencji zmarłych dyrektorów, nauczycieli i wychowawców. Początek godz. 17.30 a po Mszy św. spotkanie duszpasterstwa nauczycieli na plebani.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas radosnego ale i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Wielkich Oczach w sobotę 26 listopada. Serdecznie zapraszamy a zapisy w zakrystii.
 9. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie. Są tam też kalendarze na przyszły rok i Ewangelie z rozważaniami na każdy dzień 2023 r. Z rąk ministrantów można odebrać darmowy, kolejny numer Dobrych Nowin. Serdecznie polecamy.
 10. Urząd Pracy w Leżajsku informuje, iż posiada środki na przyznanie tzw. „Bonu na zasiedlenie” dla osób bezrobotnych do 30 roku życia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego –  poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin za przyczyną Świętego Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za zmarłych z Róży św. Kingi – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Helenę Chmura – intencja od ss. Kanoniczek Ducha Świętego i mieszkanek Domu Opieki Ojca Gwidona w Leżajsku – sobota, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Heleny – niedziela, godz. 16.00.

W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Maria Bielecka z ul. Mickiewicza i Janina Augustyn z ul. Kołłątaja – wieczny odpoczynek…

XXXIII Niedziela zwykła – 13.11.2022 r.

 1. Wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy dziś XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem jego hasłem jest; „Ukraina – Uleczyć tęsknotę”. Jak przyłączyć się do tej akcji, możemy dowiedzieć się z plakatu, który jest w gablocie lub z ulotek wyłożonych na ołtarzach.
 2. Dziś i w tygodniu różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30 a po nim Msza św.
 3. Także dziś po każdej Mszy św. mamy możliwość uczczenia relikwii bł. Anieli Salawy. Relikwie te dotarły do nas w czwartek staraniem Sióstr z Róży bł. Anieli Salawy za co bardzo dziękujemy. Ponadto jutro naszą parafię nawiedzą relikwie bł. Carlo Acutisa. Powitanie relikwii w czasie Mszy św. jutro rano o godz. 7.00 a pożegnanie w czasie Mszy św. o godz. 18.00 i Wieczoru Uwielbienia. Szczegółowy program jutrzejszego nawiedzenia jest na naszej stronie parafialnej i na plakatach.
 4. W związku z nawiedzeniem naszej parafii przez relikwie bł. Carlo Acutisa, jutro na Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył abp Józef Michalik, zapraszamy młodzież z klas VI, VII i VIII ze SP. Dla klas VI i VII po Mszy św. modlitewne czuwanie w ramach formacji przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Wszystkich członków Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy.
 6. Także we wtorek nowenna do Św. Józefa – Oblubieńca NMP. Podziękowania i prośby można składać bezpośrednio przed nabożeństwem na ołtarzu Matki Bożej.
 7. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 8. W sobotę 26 listopada zapraszamy na pielgrzymkę Bractwa Szkaplerza Świętego do Sanktuarium w Wielkich Oczach. Mogą w niej wziąć udział również osoby spoza bractwa. Wyjazd o godz. 8.00 w sobotę powrót około 17.00. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 9. Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to równocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego przed Adwentem.
 10. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy dachu nasze Fary. Za wszystkie złożone nie tylko dziś ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. W najbliższą niedzielę 20 listopada, będziemy gościć w naszej parafii Siostry Pallotynki z Warszawy, które nie tylko skierują do nas słowo ale też będą prosić o wsparcie budowy przedszkola na misjach w Kamerunie. Dlatego po wszystkich Mszach świętych, będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel do puszek przed kościołem.
 12. Także za tydzień, po Mszy św. o godz. 16.00 w naszej Farze, koncert patriotyczny pt. „Radośni z wolności, dumni z polskości”, którego organizatorem jest Muzeum Ziemi Leżajskiej. Serdecznie zapraszamy a szczegóły na plakacie.
 13. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek i środa, godz. 18.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin za przyczyną Świętego Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Tadeusza Sochę – intencja od sąsiadów z klatki bloku przy ul. Kopernika 5 – środa, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za zmarłych z Róży św. Sebastiana – czwartek, godz. 18.00.
 • Za zmarłych z Róży św. Józefa – piątek, godz. 18.00.
 • Za zmarłych polecanych w wypominkach – niedziela, godz. 8.30.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – niedziela, godz. 10.00.
 • W intencji Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – niedziela, godz. 11.30.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Józef Kiper z ul. Podzwierzyniec, Izydora Lemiech z ul. Spokojnej, Tadeusz Majder z ul. Staszica i Elżbieta Mieleszko z ul. Braci Śniadeckich  – wieczny odpoczynek …..

XXXII Niedziela zwykła – 06.11.2022 r.

 1. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, dziś jak i przez cały tydzień o godz. 17.30 a po nim Msza św.
 2. Msza św. dla wdów i wdowców za zmarłych współmałżonków, we wtorek o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu.
 3. Także jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 4. We wtorek po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 5. Także we wtorek, po Mszy św. nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 6. W środę spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 7. W piątek 11 listopada, świętujemy dzień wdzięczności za wielokrotnie odzyskiwaną wolność. Powiatowe obchody 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczną się Mszą św. w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. Po Mszy św. złożenie wieńców przy pomniku, następnie przemarsz na plac obok MCK-u a zwieńczeniem będzie program patriotyczny w wykonaniu młodzieży ZST i artystów MCK w Leżajsku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich okazją do wdzięczności wobec Boga za dar wolnej Ojczyzny oraz modlitwy o umiejętność korzystania z tego daru wolności, a także za tych, którzy za Ojczyznę i Jej wolność oddali swoje życie.
 8. W piątek, na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na mocy ogólnej dyspensy udzielonej przez naszego Arcybiskupa Adama Szala, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.
 9. W sobotę dzień imienin naszego wikariusza Witolda Orzechowskiego. Pamiętajmy z tej okazji o Nim w naszych modlitwach.
 10. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji, zaś za tydzień z racji II niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na trwające prace remontowe przy dachu naszej Fary. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. W Siewcy, przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie a przed kościołem można nabyć wyjątkowy różaniec dedykowany naszej parafii. Na awersie łącznika jest obraz MB Pocieszenia czczony w naszym kościele a na rewersie logo i nazwa naszej parafii. A wszystko to w ciekawym woreczku. Cena 25 zł. Serdecznie polecamy.
 12. Miasto Leżajsk, Miejskie Centrum Kultury i OO. Bernardyni zapraszają na koncert Alicji Węgorzewskiej w sobotę 12 listopada, godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
 13. Burmistrz Leżajska informuje mieszkańców o przystąpieniu przez Miasto do realizacji zakupu paliwa stałego czyli węgla dla gospodarstw domowych. Wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Miejskim pokój nr 6 w godzinach pracy urzędu. Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej miasta.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Władysławę Wawrzaszek – intencja od mieszkańców ul. Lipy, poniedziałek, godz. 7.00 i sobota, godz. 6.30.
 • Za zmarłych z Róży bł. Anieli Salawy – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Helenę Chmiel – intencja od Grupy Pielgrzymkowej z Grodziska Dolnego – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za zmarłych ze Straży Honorowej NSPJ – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin za przyczyną Świętego Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Zdzisławę Wróbel – intencja od sąsiadów z ul. Podolszyny – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Adelę Organ – intencja od zarządu i pracowników PSS Społem w Leżajsku – środa, godz. 6.30.
 • Za zmarłych z Róży św. Urszuli Ledóchowskiej – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za zmarłych członków Akcji Katolickiej – środa, godz. 18.00.
 • Za zmarłych z Róży św. Barbary – czwartek, godz. 18.00.
 • Za zmarłych z Róży MB Pocieszenia – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Za zmarłe Siostry i Braci z Róż Różańcowych – sobota, godz. 18.00.
 • W intencji ks. Witolda z okazji imienin – intencja od Róż Różańcowych – sobota, godz. 18.00.
 • Za zmarłych polecanych w wypominkach – niedziela, godz. 8.30.
 • Za zmarłych z Koła Przyjaciół Radia Maryja – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Mieczysław Dąbek z ul. Sikorskiego – wieczny odpoczynek …..

XXXI Niedziela zwykła (Rocznica poświęcenia kościoła) – 30.10.2022 r.

 1. Dziś, nieco uprzedzając wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież, zapraszamy na niecodzienną procesję pod hasłem „W drogę ze świętymi”. Wydarzenie to rozpocznie się  Mszą św. o godz. 11:30 a po niej przejdziemy ulicami miasta niosąc relikwie świętych na plac przed MCK. Tam będziemy mieć okazję wysłuchać koncertu Diakoni Muzycznej złożonej z młodzieży ZSL a następnie zabawy, gry i konkursy dla dzieci.
 2. Także dziś, w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30, będziemy się modlić za fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła Farnego i kościoła Jezusa Miłosiernego jak i za wszystkich darczyńców wspierających prace remontowe przy naszej parafii.
 3. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przedpołudniem jak w każdą niedzielę w obu kościołach zaś popołudniu Msza św. o godz. 14.00 na cmentarzu a po niej procesja i modlitwy za zmarłych. Zapraszamy wszystkich, do uczestnictwa we Mszy św. i procesji. Msza św. o godz. 14.00 na cmentarzu, będzie ofiarowana za wszystkich zmarłych parafian. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.00. Możliwość spowiedzi przed uroczystością jutro od godz. 17.30.
 4. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. w intencji wszystkich zamarłych parafian w kaplicy na cmentarzu o godz. 14.00.
 5. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się, polecając ich miłosierdziu Bożemu przez cały miesiąc listopad odmawiając różaniec, codziennie o godz. 17.30. W ich intencji będą też odprawiane Msze św. w każdą niedzielę listopada o godz. 8.30. Kartki wypominkowe są wyłożone na ołtarzach i można je po czytelnym wypełnieniu składać do wystawionej skrzynki.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych lub Dzień Zaduszny, wierni mogą zyskiwać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź, Komunia św., pobożne nawiedzenia kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. Ponadto w listopadzie w każdym dniu można zyskiwać odpusty za dusze zmarłych, nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwy za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałe dni – cząstkowy.
 7. W tygodniu wypominki połączone z różańcem za zmarłych, codziennie od wtorku począwszy z wyjątkiem soboty o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych i zyskiwania dla nich odpustów.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. zarówno w czwartek jak i w piątek do godz. 20.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 9. W piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00.
 10. W sobotę wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową i wypominkami na godz. 17.00.
 11. Uprzedzając informujemy, iż Msza św. dla wdów i wdowców za zmarłych współmałżonków, będzie odprawiona wewtorek 8 listopada o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu. Przypomnimy o tym jeszcze w najbliższą niedzielę.
 12. Za tydzień w niedzielę przed kościołem będzie można nabyć wyjątkowy różaniec dedykowany naszej parafii. Na awersie łącznika jest obraz MB Pocieszenia czczony w naszym kościele a na rewersie logo i nazwa naszej parafii. A wszystko to w ciekawym woreczku. Cena 25 zł. Pozostając w tematyce różańcowej liczymy na chętnych do włączenia się w żywy różaniec zarówno kobiet jak i mężczyzn celem uzupełnienia istniejących róż. To tylko jeden dziesiątek różańca. Liczymy bardzo na nowych czcicieli Matki Bożej, pragnących codziennie modlić się na różańcu. Zgłoszenia w zakrystii lub u ks. Witolda.
 13. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
 14. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie. Są tam też kalendarze na przyszły rok i Ewangelie z rozważaniami na każdy dzień 2023 r.
 15. Przypominamy, że dziś przy kościele a jutro przy cmentarzu trwa kiermasz zniczy prowadzony przez naszą młodzież. Serdecznie polecamy.
 16. Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza w najbliższy piątek 4 listopada godz. 18.00, na otwarcie wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II pod hasłem „Z Leżajszczyzny do Watykanu”. Szczegóły na plakacie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Zofię Kozyra – intencja od mieszkańców ul. Jarosławskiej – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin za przyczyną Świętego Michała Archanioła – wtorek, godz. 7.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Krzysztofa Michalaka, początek – wtorek, godz. 8.30.
 • Za zmarłych z Róży MB Wniebowziętej – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za zmarłych z Róży Św. Jana z Dukli – czwartek, godz. 18.00.
 • Za kapłanów i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne – intencja od Straży Honorowej NSPJ – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy Duszom Czyśćcowym – sobota, godz. 7.00.
 • Za zmarłych z Róży MB Pocieszenia – sobota, godz. 18.00.
 • Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP – intencja od Bractwa Szkaplerza Świętego i Róż Różańcowych – sobota, godz. 18.00.
 • Za zmarłych polecanych w wypominkach – niedziela, godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Kazimiera Majder z ul. Mickiewicza i Wiesława Kisielewicz z ul. Wałowej – wieczny odpoczynek …..

XXX Niedziela zwykła – 23.10.2022 r.

 1. Księdzu Biskupowi Stanisławowi Jamrozkowi, składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejszą obecność między nami, za wspólną modlitwę i pasterskie słowo w ramach wizytacji kanonicznej parafii. Za wszelkie dobro i życzliwość wobec naszej Wspólnoty parafialnej niech dobry Bóg hojnie Księdzu Biskupowi błogosławi a MB Pocieszenia Nasza Pani Leżajska otacza płaszczem swojej macierzyńskiej opieki.
 2. Dziś niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy z tej okazji w modlitwie o misjach i misjonarzach.
 3. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej i przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30 dla dzieci (w dniach nauki tj. od poniedziałku do piątku) i 17.30 dla wszystkich.
 4. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego. W czasie wieczornego nabożeństwa różańcowego, będziemy modlić się o Jego rychłą kanonizację.
 5. W piątek święto św. Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza.
 6. W najbliższą niedzielę 30 października w kościołach konsekrowanych poza Archikatedrą, będzie obchodzona rocznica poświęcenia kościoła własnego. Dla nas będzie to kolejna okazja aby dziękować Bogu za dar tej świątyni i tych wszystkich, którzy na przestrzeni już ponad czterech wieków najpierw ją wybudowali, potem wyposażyli a następnie dbali o jej piękno.
 7. Także za tydzień w niedzielę, niejako w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież, zapraszamy do udziału w niecodziennej procesji pod hasłem „W drogę ze świętymi”. Wydarzenie to rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:30 a po niej z  relikwiami świętych, modląc się i śpiewając przejdziemy ulicami miasta niosąc na plac przed MCK. Tam będziemy mieć okazję wysłuchać koncertu  naszej Diakoni Muzycznej a po nim będą miały miejsce zabawy, gry i konkursy dla dzieci. Rodziców prosimy o przygotowanie wraz z dziećmi stroi i kreacji świętych. Więcej informacji na plakatach, u katechetów lub ks. Witolda.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc modlitwy za zmarłych. Już teraz zadbajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, zmarłych kapłanów, szczególnie tych, którzy pracowali w naszej parafii i udzielali nam świętych sakramentów. Pamięć i modlitwa o zmarłych to zawsze wyraz naszej wdzięczności i wiary w świętych obcowanie.
 9. Na ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Można je zabierać i po czytelnym wypełnieniu składać do skrzynki z napisem WYPOMINKI przy ołtarzu Serca Jezusowego.
 10. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby misji.
 11. Przypominamy, że za tydzień, z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy.
 12. W tym roku nie będzie przy kościele kiermaszu stroików na groby, ale można je nabyć wsiedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy naszym Caritas codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7-14. Zaś nasza młodzież oazowa,dziś i do piątku włącznie przy kościele a następnie w dniach 29 i 30 października przy cmentarzu, będzie rozprowadzać znicze a zgromadzone w ten sposób środki zasilą młodzieżowy fundusz rekolekcyjny.
 13. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie. Są tam też kalendarze na przyszły rok i Ewangelie z rozważaniami na każdy dzień 2023 r.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin za przyczyną Świętego Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji pracowników Inspektoratu ZUS w Leżajsku – wtorek, godz. 15.15.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Władysławę Wawrzaszek – intencja od mieszkańców ul. Lipy – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. bł. Ks. Jana Balickiego – niedziela, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Ryszard Bieniek z ul. Sanowej, Józef Jakubowski z ul. Braci Śniadeckich, Joanna Fularz z ul. Mickiewicza i Helena Dąbek z ul. Wałowej – wieczny odpoczynek …..

XXIX Niedziela zwykła – 16.10.2022 r.

 1. Dziś w całej Polsce świętujemy kolejny Dzień Papieski. Z tej okazji oaza Dzieci Bożych z pomocą róż różańcowych rozprowadza „kremówki papieskie” a młodzież oazowa zbiera do puszek ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej i przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30 dla dzieci (w dniach nauki tj. od poniedziałku do piątku) i 17.30 dla wszystkich.
 3. Jutro po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Wszystkich członków Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek święto św. Łukasza Apostoła. Będziemy modlić się w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia a także naszego wikariusza Łukasza Mendrali z okazji jego imienin.
 5. Także we wtorek nowenna do Św. Józefa – Oblubieńca NMP. Podziękowania i prośby można składać bezpośrednio przed nabożeństwem na ołtarzu Matki Bożej.
 6. Młodzież z klas VIII, która w najbliższą niedzielę przyjmie sakrament bierzmowania, zapraszamy w piątek na nabożeństwo różańcowe o godz.. 17.30 i Mszę św. w czasie której przyjmą poświęcone krzyże. Po Mszy św. próba generalna. Spowiedź dla młodzieży i ich bliskich w sobotę od godz. 17.00.
 7. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 8. Także w sobotę dodatkowy dzień całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to ogólnodiecezjalna idea nieustającej adoracji, codziennie w innej parafii, trwająca już od sześciu lat, z intencją szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów. Adoracja rozpocznie się po ostatniej porannej Mszy św. a zakończy przed Mszą św. wieczorną. Do włączenia się w to wyjątkowe czuwanie i modlitwę zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie wszystkie parafialne wspólnoty. Propozycja godzin adoracyjnych dla poszczególnych grup jest wywieszona na tablicy ogłoszeń.
 9. Wszystkich sympatyków i członków Dzieła Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce do Przemyśla w najbliższą sobotę 22 października. Zapisy w zakrystii do środy włącznie a wyjazd z parkingu przy kościele w sobotę o godz. 7.45.
 10. W najbliższą niedzielę 23 października, w ramach trwającej już w naszym dekanacie Wizytacji Kanonicznej, Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, odwiedzi naszą parafię. Dostojny Gość spędzi z nami całą niedzielę i w czasie każdej Mszy św., także w małym kościele, skieruje do nas swoje pasterskie słowo. Powitamy Go uroczyście przed pierwszą Mszą św. o godz. 6.45 a w czasie sumy o 11.30, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
 11. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie. Są tam też kalendarze na przyszły rok i Ewangelie z rozważaniami na każdy dzień 2023 r.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin za przyczyną Świętego Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Łukasza – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji naszego wikariusza ks. Łukasza Mendrali – z okazji imienin, wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z Róży MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Helenę Horoszko – intencja od sąsiadów – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Bronisławę Ciryt – intencja od pracowników SP nr 1 w Leżajsku – piątek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – sobota, godz. 18.00.
 • Za śp. Władysławę Pustelny – intencja od Straży Honorowej NSPJ – niedziela, godz. 16.00.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Krystyna Furman z ul. Kołłątaja – wieczny odpoczynek.

XXVIII Niedziela zwykła – 9.10.2022 r.

 1. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej i przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30 dla dzieci (w dniach nauki tj. od poniedziałku do piątku) i 17.30 dla wszystkich.
 2. Jutro o godz. 16.00 w małym kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII A a o godz. 17.00 z klasy VII B. Młodzież przynosi ze sobą indeksy. Klasy VIII zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w czwartek, godz. 18.00.
 3. Także jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 4. We wtorek, wyjątkowo, spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 5. Także we wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 6. W środę, także na zasadzie wyjątku, po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 7. Poradnia Rodzinna dla narzeczonych tym razem ze względu na nabożeństwo fatimskie, nie w czwartek ale w środę po Mszy św.
 8. Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy wszystkich nauczycieli i wychowawców na różaniec i Mszę św. w ich intencji, w środę na godz. 17.30 a po Mszy św. spotkanie w ramach Duszpasterstwa Nauczycieli na plebani.
 9. W czwartek wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową o godz. 18.00. W tym dniu wyjątkowo nie będzie różańca o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy
 10. Za tydzień w niedzielę 16 października, przypada 44 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie także o naszym Arcybiskupie Seniorze Józefie Michaliku z racji rocznicy Jego święceń biskupich.
 11. Za tydzień będziemy także świętować kolejny Dzień Papieski. W tym dniu nasza młodzież z pomocą róż różańcowych będzie rozprowadzać „kremówki papieskie” a ponadto będą zbierane przez młodzież oazową ofiary do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 12. Członków Dzieła Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego, oraz wszystkich zatroskanych o powołania kapłańskie i zakonne zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce do Bazyliki Archikatedralnej i Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, która odbędzie się w sobotę  22 października. Zapisy w zakrystii lub u ks. Witolda.
 13. Przypominamy, że nastąpiła mała zmiana jeśli chodzi o popołudniowy dyżur w kancelarii. Jest ona czynna w godz. od 16.30 do 17.30.
 14. Dziś liczenie wiernych na potrzeby Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Dziękujemy Bractwu Szkaplerza Świętego za podjęcie się tego zadania.
 15. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy dachu naszej Fary, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Przy naszej parafii w domu katechetycznym, z inicjatywy Caritas Archidiecezji Przemyskiej została uruchomiona wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Dla zainteresowanych szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 17. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie a przed kościołem, z rąk ministrantów można odebrać najnowszy numer naszej parafialnej gazetki
 18. Dziś na Rynku naszego Miasta o godz. 12.00 rozpocznie się piknik charytatywny dedykowany malutkiej dziewczynce Poli Matuszek, która choruje na SMA. Będą zbierane środki na zakup leku, który może uratować jej życie, a cena leku jest niewyobrażalnie wysoka bo prawie 9,5 mln złotych. Pola pochodzi z miejscowości Białoboki, obok Przeworska. Rodzice, znajomi, wolontariusze, ludzie dobrej woli proszą o pomoc i wsparcie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Bronisławę Gut – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Staszica 3 – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Urszuli Ledóchowskiej – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin za przyczyną Świętego Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Helenę Chmiel – intencja od grupy pielgrzymkowej z Grodziska – środa, godz. 18.00.
 • W intencji wszystkich Róż Różańcowych – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Władysławę Pustelną – intencja od pracowników oraz koleżanek i kolegów z ŚDS w Łaszczynach filia w Zmysłówce – piątek i sobota, godz. 6.30.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jadwigi – niedziela, godz. 10.00.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – niedziela, godz. 16.00.

XXVII Niedziela zwykła – 02.10.2022 r.

 1. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej i przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30 dla dzieci (w dniach nauki tj. od poniedziałku do piątku) i o 17.30 dla wszystkich.
 2. Dzieci klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy we wtorek na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 a potem Mszę św. W czasie tegoż nabożeństwa dzieci otrzymają pobłogosławione różańce.
 3. Także we wtorek na krótkie spotkanie po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców wszystkich lektorów i ministrantów.
 4. W tam tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. zarówno w czwartek ja i w piątek do godz. 20.00 a spowiedź w piątek od godz. 16.30.
 5. W piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00.
 6. Z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, chcielibyśmy jako wspólnota parafialna wesprzeć wszystkich kandydatów do bierzmowania indywidualną modlitwą. I tak wzorem lat minionych, można zabrać z ołtarzy wyłożone tam obrazki z imieniem konkretnego młodego kandydata (kandydatki) do bierzmowania i wspierać go osobistą modlitwą do czasu przyjęcia tegoż sakramentu czyli do 23 października br.
 7. Od jutra nastąpi też mała zmiana jeśli chodzi o popołudniowy dyżur w kancelarii. Będzie ona czynna w godz. od 16.30 do 17.30.
 8. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś za tydzień z racji II niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na trwające prace remontowe przy dachu naszej Fary. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Dziś szczególnie też polecamy specjalne wydanie Gościa Extra poświęcone tajemnicy Bożego Miłosierdzia i św. s. Faustynie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Bronisławę Gut – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Staszica 3 – poniedziałek i piątek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin za przyczyną Świętego Michała Archanioła – wtorek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Kazimierza – wtorek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. s. Faustyny – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy Duszom Czyśćcowym – czwartek, godz. 7.00.
 • Za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne – intencja od Straży Honorowej NSPJ – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Zofię Kozyra – intencja od sąsiadów – piątek, godz. 6.30.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • W intencji Sióstr i Braci z Róż Różańcowych oraz Róży MB Różańcowej – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Sebastiana – sobota, godz. 18.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Lucynę Jasion rozpoczęły się wczoraj, poza parafią.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Zbigniew Łach z ul. Kołłątaja, Edward Gut z ul. Rzeszowskiej i Jan Ćwik z ul. Staszica – wieczny odpoczynek …

Archiwum
Archiwum