navigation

Sakrament Bierzmowania

Spotkanie kończące formacyjny rok przygotowania do Bierzmowania.

Zapraszam:

klasy 6 i 7 w poniedziałek – 11 czerwca  (godzina 16.00) na spotkanie do kościoła farnego;

klasy II gimnazjum we wtorek – 12 czerwca (godzina 16.00) na spotkanie do kościoła farnego.

Bardzo proszę zabrać ze sobą indeksy!

Gdyby Ktoś z rodziców był zainteresowany „przebiegiem” przygotowania swojego dziecka do bierzmowania ( spotkania w Małym Kościele, odnotowana obecność w pierwszy Piątek miesiąca w zakrystii …) w roku szkolnym 2017/2018 – również zapraszam. 

ks. Piotr

Rekolekcje przed Bierzmowaniem!!!

Przypominam, że rekolekcje przed bierzmowaniem odbędą się w Zboiskach w dniach 13-15 października 2017 roku. Koszt 110 złotych (50 zł płaci uczestnik, a 60 złotych dopłaca parafia). Proszę zabrać ze sobą małą poduszkę i śpiwór. Bardzo proszę do 30 września dostarczyć zgody na wyjazd oraz pieniądze.

ks. Piotr

Wskazania duszpastersko-katechetyczne dla bierzmowanych

Wskazania duszpastersko-katechetyczne dla bierzmowanych
Wskazania duszpastersko-katechetyczne dla bierzmowanych

Wskazania duszpastersko-katechetyczne dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania
w parafii Leżajsk Fara – Rok Szkolny 2017/2018

Zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski w Łowiczu (21 czerwca 2001) Polskie Dyrektorium Katechetyczne (PDK) ustala, że „katecheza młodzieży gimnazjalnej wiąże się z (…) przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania (…), który winien być udzielany młodzieży uczęszczającej do klas trzecich gimnazjów” (107).
Czas przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania powinno trwać trzy lata. Rozpoczyna się na początku klasy I gimnazjum i trwa aż do chwili przyjęcia Sakramentu w klasie III gimnazjum.
Miejsce przygotowania kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Właściwym miejscem przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata. Do sakramentu bierzmowania dopuszcza proboszcz z parafii zamieszkania kandydata lub wyznaczony przez niego ksiądz. Czytaj dalej … „Wskazania duszpastersko-katechetyczne dla bierzmowanych”

Archiwum
Archiwum