navigation

Wydarzenia oazowe

Weszliśmy w radosny i pobożny czas oczekiwania – ADWENT (28-30.11.14r.)

Weszliśmy w radosny i pobożny czas oczekiwania - ADWENT (28-30.11.14r.)
Weszliśmy w radosny i pobożny czas oczekiwania - ADWENT (28-30.11.14r.)

Jak wiadomo, czwarta z kolei niedziela poprzedzająca Boże Narodzenie rozpoczyna wspaniały okres – Adwent, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny i przypomina oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Warto podkreślić, że jest to czas, w którym powinniśmy odmawiać sobie wszelkiego udziału w hucznych imprezach, dyskotekach, zabawach itp. Jednakże mogliśmy do tego wykorzystać ostatnie dni przed Adwentem, tak jak tradycyjnie uczyniła to nasza Oaza. Młodzi w ostatnią sobotę przygotowali sobie świetną zabawę łączącą tańce i poczęstunek. Gościła u nas w tym czasie Oaza z Grodziska Dolnego. Wszyscy doskonale się bawili, a miejscem zabawy było Centrum Młodzieżowe.
W dniu poprzednim tj. piątek, młodzież parafialna spotkała się kolejny raz, tym razem w dwóch celach. Pierwszy-oczywisty, formacja duchowa, drugi-wynikający z poprzedniego akapitu, przygotowanie do imprezy.
Cała Wspólnota wspaniale przeżyła ostatnie chwile, ale już teraz skupia się na jak najlepszym przygotowaniu się do narodzin Pana.
Dziś oczywiście ubogaciła Eucharystię o godz. 10:00 w śpiew i czytania.

„Ludzie postanowili, że Boga nie ma. On jednak nie ma obowiązku stosowania się do naszych uchwał.

Najświętszy Sakrament – najdoskonalsze miejsce modlitwy (21.11.14r.)

Najświętszy Sakrament - najdoskonalsze miejsce modlitwy (21.11.14r.)
Najświętszy Sakrament - najdoskonalsze miejsce modlitwy (21.11.14r.)

Kolejny piątek, kolejne spotkanie Oazy. Oczywista sprawa.
Tym razem młodzież z naszej parafii w głównej mierze skupiała się nad modlitwą i rozważaniem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zaduma w tak szczególnym i podniosłym miejscu jest doskonałym źródłem modlitwy, a sama adoracja Najświętszego Sakramentu jest największym możliwym źródłem wiary.
Prócz zbiorowej adoracji łączącej prośby, podziękowania, indywidualną modlitwę i śpiew, Oaza odbyła drugą część spotkania w Centrum Młodzieżowym. Ks.mod. ogłosił wiele spraw spraw organizacyjnych oraz własną przemowę skierowaną do młodych. Ćwiczyliśmy również śpiew na niedzielną 'dziesiątkę’ w Kościele Jezusa Miłosiernego. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

„Miłować Chrystusa, znaczy prowadzić z Nim nieustanny dialog, aby poznać Jego wolę i gorliwie ją pełnić.

OAZA WCIĄŻ DZIAŁA!

OAZA WCIĄŻ DZIAŁA!
OAZA WCIĄŻ DZIAŁA!

Młodzież parafialna nie ustaje w działaniu. Celem jest wyjazd na wakacyjne rekolekcje. Ciągle trwa zbiórka surowców wtórnych m.in. makulatury. Jednakże pojawił się nowy pomysł: sprzedaż aniołków bożonarodzeniowych. Jest to kolejny sposób na zdobycie ważnych dla Oazy środków finansowych. Popierajmy takie działania i zachęcajmy innych do wspierania młodych.

Piątkowe spotkanie (14.11.14r.)

Piątkowe spotkanie (14.11.14r.)
Piątkowe spotkanie (14.11.14r.)

Spotkanie formacyjne Oazy odbyło się następująco:

 • modlitwa na rozpoczęcie
 • śpiew
 • spotkania w grupach
 • omówienie spraw organizacyjnych
 • Apel Jasnogórski, rozesłanie
Młodzież oczekuje już kolejnego zebrania, a tymczasem muszą 'działać’ w swoim środowisku w taki sposób,
jaki uczą się we Wspólnocie.
Naturalnie podczas niedzielnej Mszy Św. o godz. 10:00 w Kościele Jezusa Miłosiernego młodzi obstawiali
Liturgię Słowa.
Na marginesie : zachęcamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum do przyłączenia się
do parafialnego Ruchu Światło-Życie; wszyscy, którzy to uczynią na pewno nie będą zawiedzeni, a nasza Wspólnota będzie cieszyć się z nowych członków.
Spotkania odbywają się w każdy piątek: szkoła podst. od godz. 16:45, młodzież rozpoczyna spotkanie Mszą Św. wieczorną.

„Kto znalazł Boga, znalazł także samego siebie.

Tym razem inaczej… (07.11.2014r.)

Tym razem inaczej... (07.11.2014r.)
Tym razem inaczej... (07.11.2014r.)

W piątek odbyło się kolejne spotkanie młodzieży oazowej. Tym razem nasze zebranie wyglądało nieco inaczej. Rozpoczęliśmy standardowo Mszą Św., następnie zebraliśmy się w Centrum Młodzieżowym, gdzie ks. mod. wygłosił 'kilka słów’ od siebie. Potem odwiedziliśmy cmentarz i powróciliśmy do Centrum, gdzie trenowaliśmy śpiew i zakończyliśmy spotkanie Apelem Jasnogórskim.
Mimo, że zabrakło tym razem wspólnego rozważania słów z Pisma Świętego, młodzi po raz kolejny umocnili się wewnętrznie do głoszenia Chrystusa i pokazywania jak można pięknie żyć po chrześcijańsku, pomimo młodego wieku.
Oczywiście należy wspomnieć, że niedzielna Eucharystia o godz. 10:00 w Małym Kościele naturalnie została ubogacona poprzez aktywny udział w niej naszej młodzieży, czyli śpiew i czytania.

 „Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry.”

Listopadowe odwiedzanie cmentarza

Przez cały miesiąc-listopad, młodzież oazowa codziennie będzie odwiedzać nasz cmentarz.

Każdego dnia o godz. 19:00 spod Kościoła Farnego wyruszamy w celu modlitwy i zadumy nad grobami zmarłych. Mamy nadzieję, że nasze grono 'wędrowników’ będzie powiększało się z każdym dniem i chłodne, często nieprzyjemne wieczory nie będą odczuwalne, dzięki ciepłej i przyjemnej atmosferze w naszej Wspólnocie.

„Gdy się modlimy, Bóg patrzy na nasze serca, a nie na formę naszych słów.”

Działamy, dbamy o środowisko, dążymy do celu!

Nasza młodzież parafialna działa jak może, a cel jest nie inny jak: pojechać na wakacyjne rekolekcje. Tym razem mowa o akcji związanej ze zbieraniem surowców wtórnych: makulatura, puszki, butelki (szkło białe,kolorowe). Młodzi poszukują ludzi dobrej woli, którzy mogą ich w ten sposób wspomóc.
Każdego kto ma możliwość i chęć ofiarowania w/w surowców prosimy o kontakt pod nr tel.: 692570639.

„To już jest koniec…” (31.10.2014r.)

„…nie ma już nic”, słynne słowa piosenki odzwierciedlają to co się właśnie stało. Nasza młodzież oazowa wyprzedała (zgodnie z założeniami) do Uroczystości Wszystkich Świętych wszystkie znicze w ramach tegorocznej 'Akcji Znicz’. BÓG ZAPŁAĆ(!) wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu choćby w najmniejszym stopniu. Teraz młodzi mogą cieszyć się z tego, czego dokonano i dobrze wykorzystać środki, które otrzymali, na swoje cele

„Pokładać w Bogu ufność nie znaczy wcale siedzieć i nic nie robić. Ufność to wiara w powodzenie własnych czynów.”

No i już po… (31.10.2014r.)

…kolejnym piątkowym spotkaniu, którego temat brzmiał: „Duch Święty w życiu chrześcijanina”.

Stałym schematem posłużyliśmy się i dziś, więc nasze spotkanie odbyło się ponownie
w 5 punktach; zaczęliśmy Mszą Świętą, następnie przez zawiązanie Wspólnoty, 'burzę mózgów’
w grupach, śpiew, doszło do zakończenia spotkania. Miejmy nadzieję, że kolejny raz umocniło ono duchowo naszą młodzież i będą oni mogli głosić Chrystusa w swoim środowisku z jeszcze większą mocą i pasją. „Leniwy niweczy zamiary Boga”

Tymczasem pamiętamy o dniach (Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny), w których Oaza tradycyjnie będzie umilać Eucharystie (godz. 10:00 – Kościół Jezusa Miłosiernego), wykorzystując swój charyzmat. „Bóg szanuje mnie, gdy pracuję, ale kocha mnie, gdy śpiewam”

REJONOWE SPOTKANIE ANIMATORÓW

Dnia 25 października 2014 roku w naszej wspólnocie parafialnej gościli animatorzy z rejonu leżajskiego wraz ze swoim moderatorem księdzem Piotrem Stefańskim, wikariuszem z parafii Grodzisko. O godzinie 18.00 młodzież z naszej parafii, oraz z parafii Grodzisko, Sarzyna, Gwizdów uczestniczyła we Mszy Świętej, a następnie w swoim miesięcznym spotkaniu.
Bardzo się cieszymy, że w dzisiejszym czasie młodzież naszego regionu coraz odważniej angażuje się w sprawy ewangelizacji, czyli głoszenia Jezusa żywego, którego doświadczają w swoim życiu. Myślę, ze jest to odpowiedź na to, co proponował święty Jan Paweł II młodzieży: „wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni nie wymagali od was”. Gratulujemy młodym i życzymy odwagi w mówieniu o Jezusie.

„Źródło wierzącego człowieka” (24.10.2014r.)

Taki był temat kolejnego piątkowego spotkania.

Spotkanie formacyjne składało się z 5 punktów:

 • Msza Święta
 • rozpoczęcie spotkania: zapalenie świecy oazowej, modlitwa, przemówienie wstępne
  ks. moderatora
 • spotkania w grupach (chłopcy-dziewczęta)
 • śpiew
 • zakończenie spotkania: modlitwa, Apel Jasnogórski, rozesłanie.

   

Wieczorna Eucharystia o godz. 18:00 została umilona i upiększona, dzięki czynnemu udziałowi
w niej naszej młodzieży.

Spotkanie w parafialnym Centrum Młodzieżowym po raz kolejny ubogaciło młodzież w głęboką interpretację Słowa Bożego i sposoby wcielania go w nasze chrześcijańskie życie.

Młodzi z niecierpliwością wyczekują kolejnego spotkania, ale przedtem przez najbliższy tydzień będą starać się zastosować w swojej codzienności cenną naukę wyniesioną z zebrania Wspólnoty.

Notabene zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia) na piątkowe spotkania oazy, ponieważ niezmiernie cieszymy się z każdego nowego członka naszego kręgu. Motywuje nas to do wspólnego dojrzewania w wierze.

Przypominamy również, że do Uroczystości Wszystkich Świętych będzie trwała Akcja Znicz, którą przeprowadza nasza młodzież. Zachęcamy do zakupu zniczy i wspomożenia młodych oazowiczów.

„AKCJA ZNICZ” (15.10.2014r.)

15 października 2014 rozpoczęła się kolejna „AKCJA ZNICZ”. Młodzież z naszej parafii codziennie przed i po Mszy Świętej wieczornej będzie sprzedawała znicze aż do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kupowania zniczy i jednoczesnego wsparcia naszych młodych.
Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyjazd na rekolekcje oazowe. Z góry serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

Nasze przyszłe animatorki (12.10.2014r.)

W dniach 10-12 października 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie I-ego roku formacji 'Szkoły Animatora 2014/15′ . Pięć dziewcząt z naszej parafii, które postanowiły formować się na animatorki przebywały w tych dniach w Maćkowicach. W ostatni dzień odwiedziły również Archikatedrę Przemyską, w której zakończyły swój pierwszy 'etap’. Mszy świętej przewodniczył ks. bp. Stanisław Jamrozek. Po Eucharystii został również przekazany Krzyż Spotkania Młodych z Leżajska do Brzozowa, który będzie gościł młodych na SMAP 2015. Życzymy naszym dziewczętom tego, aby owocnie przeżyły swój czas formacji, dążyły do swoich pragnień i abyśmy za jakiś czas mogli cieszyć się z naszych nowych animatorek.

Rok formacyjny 2014/15 rozpoczęty! (05.09.2014r.)

Ruch Światło-Życie, czyli OAZA rozpoczęła kolejny rok formacyjny. Spotkania formacyjne będą odbywać się w każdy piątek: dla Oazy Dzieci Bożych (szkoła podstawowa) o godz. 16:45, spotkanie kończy się Mszą Św. wieczorną, a dla młodzieży spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. i trwa krócej lub dłużej po niej. Miejmy nadzieję, że ten rok będzie owocny dla naszych młodych, wspierajmy ich duchowo i materialnie, aby realizowali swoje marzenia i cele.

Z Bogiem do gimnazjum (13.09.2012 r.)

W czwartek 13 września uczniowie większości klas w gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z leżajską grupą Ruchu Światło-Życie. Młodzież oazowa przybyła do uczniów z przesłaniem ewangelizacyjnym przedstawiając wspólnotę, której zadaniem jest zbliżenie ludzi do Boga. Gimnazjaliści w skupieniu mogli zobaczyć jak inaczej można przeżywać swój czas, wysłuchali świadectwa wypowiedzianego przez kleryka Pawła Mendyka oraz ujrzeli pantomimę ukazującą walkę dobra ze złem i zwycięstwo Chrystusa, jeśli zaprosimy go do swojego życia. Wszyscy chętni zostali zaproszeni na spotkanie na spotkania rozpoczynające się Mszą Świętą w każdy piątek o godzinie 18.00.

„Zraniony Pasterz” w Gimnazjum (2012.04.04)

Dnia 4 kwietnia, w Gimnazjum Miejskim w Leżajsku, młodzież oazowa naszej leżajskiej Fary odegrała spektakl pt. „Zraniony Pasterz” napisany na podstawie książki Daniela Ange. Celem przedstawienia było wprowadzenie widzów w tematykę Triduum Paschalnego, czyli w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Spektakl ukazuje losy młodego człowieka – Emmanuela, który pragnął odnaleźć sens w tym co robi oraz doświadczyć w końcu prawdziwej miłości. Na swojej drodze spotyka On tytułowego Pasterza – Jezusa, który przeprowadza Go jeszcze raz przez sytuacje z przeszłości wskutek czego główny bohater pojmuje, dlaczego nie czuł się kochanym. Zbawiciel wyjaśnia mu również, w przypowieściach, jak ważna jest miłość i przebaczenie. Oazowicze do sztuki przygotowywali się pod czujnym okiem Mateusza Odachowskiego oraz księdza Pawła Polasza.

Marcin Kozyra

W nowy oazowy rok

W nowy oazowy rok
W nowy oazowy rok

Dnia 31.12.2011 odbyła się zabawa Sylwestrowa organizowana przez Oazę parafialną. Młodzież biorąca udział w tym wydarzeniu przygotowała Msze Św. na zakończenie roku. Później udała się do wcześniej już udekorowanej Salki na dalszą cześć obchodów tego wyjątkowego dnia.

Po modlitwie poprowadzonej przez ks. Pawła oraz błogosławieństwie rozpoczęły się tańce. Parkiet był zajęty przez prawie cały czas z wyjątkiem krótkich przerw na jedzenie, które młodzież sobie przygotowała. O godzinie 24.00 zabawa sylwestrowa została przerwana i uczestnicy zebrali się na Mszy Św. na rozpoczęcie Nowego Roku, którą odprawił ks. Paweł. Po Mszy Św. Miało miejsce krótkie składanie życzeń noworocznych i przejście za plebanie, gdzie odbył się pokaz fajerwerków.

Po tym punkcie programu imprezy wszyscy wrócili cali i zdrowi do Salki na dalsze tańce i zabawy…
Zapraszamy do galerii zdjęć upamiętniającej to wydarzenie.

Adrian Baj

Życie chrześcijańskie (2011.10.14)

Ostatnie spotkanie leżajskiej oazy skupiło się na rozważaniu czym jest nowe życie chrześcijańskie. Przyjmując Chrystusa jako jedynego Zbawiciela i Pana, każdy otrzymuje Nowe Życie i staje się Nowym Człowiekiem. Chrystus, mieszkając w nas, przemienia nasze serca i nasze życie. Wymaga również tego, byśmy chcieli pracować nas sobą i nie trwać w grzechu, ale całe życie, każdy dzień, godzinę a nawet minutę zawierzyli Jemu. Chcąc stanąć w szeregu w armii Chrystusa, potrzeba 3 rzeczy: Jego łaski, naszej odpowiedzi oraz wierności. Droga to niełatwa, ale św. Paweł poucza nas, że „moc w słabości się doskonali”.

Zapraszamy na oazę w każdy piątek o godzinie 18 (rozpoczyna się Mszą Świętą).

Mateusz Odachowski

Z życia oazy (2011.10.07)

Na kolejnym piątkowym spotkaniu leżajskiej oazy poruszony został temat pewności w życiu chrześcijanina. Zastanawialiśmy się czy rzeczywiście, chcąc zawierzyć swoje życie Chrystusowi, możemy być pewni, że On będzie działał w naszym życiu. Po owocnych dyskusjach i dzieleniu się życiem, doszliśmy do wniosku, że Słowo Jezusa, w którym obiecał, że przyjdzie do naszych serc, nie może być nieprawdziwe. Jest ono niezmienne, niezależnie od tego, czy jesteśmy wierni Bogu czy też Go odrzucamy. Ta pewność wiary, że Jezus jest zawsze obok nas powinna być w naszym życiu źródłem radości na każdy dzień.

Na kolejnym spotkaniu będziemy rozważać czym jest nowe życie chrześcijańskie. Serdecznie zapraszamy w każdy piątek o 18.00 na Eucharystię a później na spotkanie!

Mateusz Odachowski

I spotkanie oazy młodzieżowej (2011.09.30)

W tegorocznej pracy formacyjnej leżajskiej oazy koncentrujemy się wobec odkrycia Jezusa Chrystusa jako swojego jedynego Zbawiciela i Pana oraz konsekwencji z zawierzenia Mu całego swojego życia. Na dzisiejszym spotkaniu dowiedzieliśmy się o obietnicy Ducha Świętego dla każdego chrześcijanina. Zmartwychwstały Jezus nie zostawia nas samych. To On daje nam Swojego Ducha, byśmy w szkole i codziennych obowiązkach mieli siłę do tego, by słowem i czynem potwierdzać swoją przynależność do Chrystusa. On również powołuje każdego do wspólnoty, którą jest Kościół. Nie można bowiem przeżywać wiary w sposób anonimowy, w oderwaniu od innych ludzi, gdyż jak wspomniał podczas ostatniej pielgrzymki do Niemiec papież Benedykt XVI wiara jest zawsze z kimś.

Tak wielu chrześcijan nie doświadcza mocy Bożego Ducha oraz radości z bycia we wspólnocie a przecież każdy jest do tego wezwany. Zapraszamy więc do przeżywania wiary wspólnie i uczestnictwa w spotkaniach oazowych w każdy piątek od 17:30.
17:30 Przygotowanie liturgii
18:00 Eucharystia
19:00 Zawiązanie wspólnoty i śpiew
19:30 Spotkania w grupach
21:00 Apel Jasnogórski
Zapraszamy!

Mateusz Odachowski

Archiwum
Archiwum