navigation

Ogłoszenia

III Niedziela Adwentu (16.12.2018 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową o godz. 17.30. Będziemy się modlić o dobrą spowiedź dla nas wszystkich oraz o owocne przeżycie świąt Bożego Narodzenia dla całej naszej parafialnej wspólnoty.
 2. Od jutra tj. od 17 do 24 grudnia wchodzimy w okres bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, czyli czas tzw. Wielkich Antyfon.
 3. W dalszym ciągu zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w Roratach codziennie o godz. 18.00.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy do salki, wszystkich parafian uczestniczących w rekolekcjach ewangelizacyjnych na spotkanie, będące okazją do podsumowań, wspomnień czy też podzielenia się doświadczeniem działania Bożej łaski. Szczególnie zapraszamy te osoby, które owocem rekolekcji chciałyby uczynić swoje osobiste zaangażowanie w pracę jakiejkolwiek grupy duszpasterskiej czy też np. zawiązać wspólnotę „Domowego Kościoła” czyli tzw. Kręg Rodzin.
 5. W środę dzień imienin naszego wikariusza, ks. Dariusza Wojnara. Pamiętajmy z tej okazji o Nim w naszych modlitwach.
 6. Dary na stół wigilijny dla potrzebujących można składać w kościele do czwartku włącznie w wystawionych koszach.
 7. W piątek 21 grudnia od godz. 9.00, odwiedzimy chorych w domach z Komunią św.  Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
 8. Także w piątek Burmistrz naszego Miasta, zaprasza wszystkich mieszkańców, zwłaszcza osoby starsze, samotne na spotkanie wigilijne przed Ratuszem. Rozpocznie się ono o godz. 14.30. Na stołach pojawią się wigilijne potrawy, będzie można podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i posłuchać kolęd. Serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę 22 grudnia będziemy przeżywać naszą spowiedź parafialną. Kapłani z dekanatu będą spowiadać w obu kościołach w godz: 9.00 – 12.00 (przerwa półgodzinna o godz. 10.30) i popołudniu 14.00 – 18.00. (przerwa półgodzinna o godz. 16.00). Nie zmarnujmy tej okazji aby pojednani z Bogiem i ludźmi zasiąść do wigilijnego stołu i nie odkładajmy spowiedzi na wigilię.
 10. Przypominamy, że dziś i za tydzień nasza młodzież wyjeżdżająca do Panamy na ŚDM będzie sprzedawać nasze parafialne kalendarze (ilustrowane zdjęciami naszego kościoła). Zebrane pieniądze będą przeznaczone na sfinansowanie wyjazdu. Serdecznie polecamy.
 11. Dziś po wszystkich Mszach św. przedpołudniowych, nasi niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy naszym Oddziale Caritas, zapraszają, na kiermasz ozdób i stroików bożonarodzeniowych.
 12. Także dziś w odpowiedzi na Dzień solidarności z Kościołem na Wschodzi, zbiórka do puszek z przeznaczeniem na ten cel.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu podjęli posługę roznoszenia opłatków wigilijnych w naszej parafii. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe i ogrzewanie kościołów. Rodziny, których nie zastano w domu, mogą w dalszym ciągu odbierać opłatki w „Siewcy”.
 14. W „Siewcy” do nabycia wigilijne świece Caritas oraz prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 1. Z Róży św. Kazimierza – wtorek, godz. 6.30.
 2. Za śp. Wojciecha Odachowskiego – intencja od pracowników Centrum Rehabilitacji – wtorek, godz. 18.00 i od pielęgniarek z Oddziału Laryngologicznego – piątek, godz. 6.30.
 3. Za śp. Annę Korasadowicz – intencja od koleżanek z pracy – środa, godz. 6.30 i od koleżanek z lat szkolnych – piątek, godz. 18.00.
 4. W intencji ks. Dariusza z okazji imienin – intencja od Róż Różańcowych – środa, godz. 18.00.
 5. Z Róży św. Kingi – środa, godz. 18.00.
 6. W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 7. Za śp. Jerzego Leśniaka – intencja od pracowników Firmy WIBA – czwartek, godz. 6.30 i od koleżanek i kolegów syna Andrzeja z liceum – sobota, godz. 18.00.
 8. Za śp. Władysława Bryniarskiego – intencja od kolegów z ul. Podzwierzyniec – sobota, godz. 6.30.
 9. Za Katarzynę Gąsiorek – intencja od sąsiadów z ul. Podolszyny – sobota, godz. 6.30.
 10. Za śp. Cecylię Hajder – intencja od koleżanek z pracy – niedziela, godz. 8.30.
 11. O Boże błogosławieństwo dla mieszkańców ul. Zmuliska, kpt. Kuczka i przyległych – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Władysława Latawiec z ul. Burmistrzów Zawilskich – wieczny odpoczynek …..

II Niedziela Adwentu (09.12.2018 r.)

 1.  
  1. Dziś Koronka do Bożego Miłosierdzia o dobrą spowiedź świąteczną dla naszej parafii o godz. 17.30 a po nich Msza św. wieczorna.
  2. Dzisiejsza niedziela jest też obchodzona jako kolejny Dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Z tej okazji za tydzień po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na ten cel. O przeprowadzenie tejże zbiórki prosimy Róże Różańcowe.
  3. Roraty w naszym kościele codziennie o godz., 18.00, na które wszystkich a szczególnie dzieci bardzo serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania składamy przy figurze świętego.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej katecheza dla wszystkich parafian oraz członków grup apostolskich i modlitewnych. Spotkanie zainauguruje cykl katechez poświęconych „Biblijnej odnowie parafii”, która jest jednym z elementów realizacji nowego programu duszpasterskiego. W tym roku duszpasterskim spotkania grup odbywać się będą wspólnie – raz w miesiącu. Serdecznie zapraszamy, nie tylko zaangażowanych we wspólnoty, ale może właśnie szczególnie tych, którzy nie przynależą do żadnej grupy, a chcieliby pogłębić swoją wiarę i wiedzę na temat Pisma Świętego. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte i notatnik.
  6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – klasy VII i VIII – w środę o 15.30 w Małym Kościele; a dla klas III gimnazjum w czwartek w salce katechetycznej o 15.30. Zabieramy ze sobą indeksy.
  7. W czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia w naszej Ojczyźnie stanu wojennego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji wszystkich ofiar komunizmu i stanu wojennego a po Mszy św. przejście na cmentarz i okolicznościowa modlitwa przy pomniku ofiar komunizmu.
  8. Także w czwartek spotkanie przedślubne dla narzeczonych w poradni po Mszy św.
  9. W piątek kolejne spotkanie dla małżonków, nie tylko młodych. Wszystkich, którzy już uczestniczą w spotkaniach jak i nowych chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnoty.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu podjęli posługę roznoszenia opłatków wigilijnych w naszej parafii. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary. Rodziny, których nie zastano w domu, mogą odbierać opłatki w „Siewcy”. Pozostały jeszcze do zabrania opłatki dla rodzin mieszkających w blokach przy: ul. Kopernika 1i 4; Kołłątaja 1, 4, 5 i 6; Skłodowskiej 7; Mickiewicza 55 i 63 A Staszica 1 oraz ulice: Burmistrzów Zawilskich i Mickiewicza – domy prywatne. Bardzo prosimy ludzi dobrej woli z tychże ulic o podjęcie się trudu rozprowadzenia opłatków w swoich rejonach.
  11. W przyszłą niedzielę młodzież wyjeżdżająca do Panamy na ŚDM będzie sprzedawać nasze parafialne kalendarze (ilustrowane zdjęciami naszego Kościoła i okolicy). Zebrane pieniądze będą przeznaczone na sfinansowanie wyjazdu. Serdecznie zachęcamy.
  12. Za tydzień po wszystkich Mszach św. przedpołudniowych, nasi niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy naszym Oddziale Caritas, zapraszają, na kiermasz ozdób i stroików bożonarodzeniowych.
  13. Caritas Archidiecezji Przemyskiej dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce żywności w sklepach na terenie Leżajska. Jednocześnie pragniemy poinformować zainteresowanych, że Caritas w Leżajsku będzie wydawał paczki przed świętami dla osób potrzebujących   w dniu 13.12.2018r.  (w czwartek) w godz.8.00-14.00
  14. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na planowane dalsze prace remontowe przy naszej parafii.
  15. W Siewcy do nabycia wigilijne świece Caritas, prasa katolicka oraz kalendarze.

  Intencje zbiorowe:

  • Za śp. Wojciech Ścisłowicza – intencja od pracowników Urzędu Miasta – wtorek, godz. 18.00, od sąsiadów z klatki – środa i czwartek, godz. 6.30 i od koleżanek i kolegów z Hortino – piątek, godz. 7.00.
  • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – wtorek, godz. 6.30.
  • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
  • Za śp. Jana Pelca – intencja od sąsiadów z klatki – czwartek, godz. 18.00.
  • Za śp. Annę Korasadowicz – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Kołłątaja 4 – czwartek, godz. 18.00.
  • Za śp. Wojciecha Odachowskiego – intencja od przyjaciół syna – piątek, godz. 7.00 i od Róży MB Wniebowziętej – sobota, godz. 18.00..
  • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
  • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – piątek, godz. 18.00.
  • Za śp. Jerzego Leśniaka – intencja od pracowników Wydziału Utrzymania Ruchu w Hortino – niedziela, godz. 16.00.

  W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Janina Pelc z Placu Jaszowskiego, Alicja Stasiewicz z ul. Braci Śniadeckich, Jolanta Świeżawska z ul. Mickiewicza i Aleksander Kiersnowski z ul. Górnej – wieczny odpoczynek …..

   

I Niedziela Adwentu (02.12.2018 r.)

 1. Dziś rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana, będący równocześnie początkiem nowego rok duszpasterskiego, któremu będzie towarzyszyć hasło „W mocy Bożego Ducha”.
 2. Dziś także I niedziela miesiąca. Przypominamy, że zmiana tajemnic różańcowych ze względu na trwające rekolekcje ewangelizacyjne wyjątkowo za tydzień.
 3. Msza św. na zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnych dziś o godz. 13.30 a po Niej agapa i godzina świadectwa w ZSL. Serdecznie zapraszamy.
 4. Wieczorem nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia o godz. 17.30 a po niej Msza św. wieczorna. W tygodniu do piątku włącznie, nowenna także o godz. 17.30.
 5. Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do jak najliczniejszego udziału (Dzieci przynoszą ze sobą lampiony ale tylko elektryczne).
 6. Jutro 3 grudnia w czasie wieczornej Mszy św. godz. 18.00, zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które w najbliższych dniach będą roznoszone do wszystkich rodzin w naszej parafii. W związku z powyższym, jutro po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Rady Duszpasterskiej, przedstawicieli grup modlitewnych i apostolskich oraz tych, którzy służyli swoją pomocą przy roznoszeniu opłatków w minionych latach lub chcą włączyć się w to dzieło w roku bieżącym. Wszystkich zaś parafian prosimy o przyjęcie opłatków, a złożone z tej okazji ofiary zasilą fundusz remontowy naszej parafii.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu zarówno w czwartek jak i w piątek do godz. 20.00. Także w piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00.
 8. W sobotę 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która jest także szczególnym dniem modlitwy za utracone dzieci. Niech nasza modlitwa za wszystkie zmarłe dzieci i ich cierpiących rodziców będzie znakiem naszej chrześcijańskiej solidarności. Porządek Mszy św. w sobotę będzie następujący; rano Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 10.00 a popołudniu dwie Msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. W czasie tej Mszy św. poświęcimy medaliki MB Niepokalanej i wręczymy je dzieciom.
 9. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia jest także jednym ze świąt patronalnych Bractwa Szkaplerza Świętego i z tej okazji będzie możliwość włączenia się do Bractwa poprzez uroczyste przyjęcie znaku szkaplerza w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do opiekuna ks. Piotra.
 10. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach od 12.00-13.00 przypada tzw. „Godzina łaski dla świata”. Zatem tegoż dnia na godz. 12.00, zapraszamy do naszej Fary na osobistą modlitwę w ciszy i milczeniu przed Najświętszym Sakramentem. Maryja w objawieniach z 1947 roku zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy lub jakimkolwiek innym miejscu. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także sprawę pokoju na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. Nie zapominajmy też o dziękczynieniu.
 11. W najbliższą niedzielę 9 grudnia, do Bazyliki OO. Bernardynów przybędzie XII Pielgrzymka Pszczelarzy z Podkarpacia. Uroczysta Msza św. w ich intencji o godz. 11.00 a po niej kiermasz miodów i wyrobów woskowych.
 12. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś w przyszłą, z racji II niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. W minionym tygodniu dobiegły końca prace konserwatorskie przy elewacji kościoła Jezusa Miłosiernego. Są jeszcze rusztowania w związku z drobnymi korektami zaleconymi prze konserwatora. W tym miesiącu rozliczyliśmy już ostatecznie prace przy polichromii – pierwszy etap (kwota 155 792 zł.) a także wypłacono całość należności za elewację i wymianę stolarki drzwiowej (290 457 zł.). Na wiosnę, od mają rozpoczną się dalsze prace przy polichromii – etap II). Zlecono też wykonanie repliki ołtarza, która ma być gotowa w październiku przyszłego roku (wypłacono zaliczkę w kwocie 30 tyś zł.). W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 21 220 zł. Tym samym na dzień dzisiejszy na naszym koncie inwestycyjnym po opłaceniu w/w rachunków i po wpłynięciu na nasz rachunek dotacji z Urzędu Marszałkowskiego 50 tyś. i Starostwa w Leżajsku 20 tyś. mamy kwotę 63 tyś zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. W Siewcy są już do nabycia wigilijne świece Caritas w cenie minimalnej 5 zł., prasa katolicka, kalendarze oraz lampiony na roraty dla dzieci.

 Intencje zbiorowe:

 • Z Róży św. Barbary – poniedziałek, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Józefa Lorfinga – intencja od pracowników sklepu ELBA i Biura Podróży – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Annę Pawul – intencja od kolegów Stefana  z Poltino – czwartek, godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – piątek, godz. 7.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za zmarłych mieszkańców ul. Zmuliska, kpt. Kuczka i przyległych – sobota, godz. 8.30.
 • Za śp. Lidię Baj – intencja od koleżanek z pracy córki Kasi – sobota, godz. 10.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota godz. 18.00.
 • Za śp. Władysława Śliża – intencja od sąsiadów z ul. Studziennej – niedziela, godz. 11.00 w MK.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Aniela Kwiecińska z ul. Rzeszowskiej – wieczny odpoczynek …..

Uroczystość Chrystusa Króla (25.11.2018 r.)

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 11.30 okolicznościowe nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy także, że przed rokiem, podobnie jak18 lat temu jako mieszkańcy Miasta Leżajska i Ziemi Leżajskiej dokonaliśmy intronizacji Chrystusa Króla i zawierzyliśmy Chrystusowi Królowi nasze losy. Niech ta świadomość ciągle mobilizuje, umacnia wiarę i kształtuje nasze postawy na co dzień.
 2. Także dziś i w tygodniu do piątku włącznie o godz. 17.30 wypominki z modlitwą różańcową za naszych bliskich zmarłych.
 3. Jutro w małym kościele o godz. 17.00, różaniec harcerzy za zmarłych harcerzy.
 4. We wtorek o godz. 15.30 zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.
 5. Także we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do przyjęcia I komunii św.
 6. W czwartek o godz. 17.30 rozpoczniemy doroczną Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie się ona rozpoczynać codziennie wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 a po nowennie Msza św. W związku z tym, że pierwsze dni nowenny będą pokrywać się z rekolekcjami, okolicznościowe konferencje które towarzyszą nowennie, będą głoszone dopiero od następnego poniedziałku.
 7. Także w związku z rekolekcjami i na prośbę wielu sióstr i braci różańcowych, zainteresowanych udziałem w rekolekcjach, zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo nie w I, ale w II niedzielę grudnia tj. 9.12.
 8. W piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
 9. Także w piątek rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne. Wszystkich jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Początek godz. 17.00 w budynku ZSL gdzie w większości będzie realizowany program. W naszym kościele Farnym tylko Msze św. W piątek od godz. 16.00 będzie już czynna recepcja i bardzo prosimy, aby wszyscy uczestniczący w rekolekcjach obowiązkowo przeszli przez recepcję, gdzie nie tylko zostaną zapisani, zaopatrzeni w śpiewnik i identyfikator ale przede wszystkim zostaną przypisani do konkretnej grupy dzielenia się Słowem Bożym. Zaproszenia i szczegółowy program są w dalszym ciągu wyłożone na ołtarzach. Program rekolekcji jest także na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej. Nie ustawajmy też w modlitwie w intencji rekolekcji.
 10. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Z tej okazji wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z Nowenną przed Niepokalanym Poczęciem i modlitwą różańcową, rozpocznie ono o godz. 17.00.
 11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas radosnego ale i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
 12. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Polecamy też elektryczne lampiony dla dzieci na roraty i już dziś bardzo prosimy, aby nie dawać dzieciom lampionów woskowych, ponieważ powstają trudne do usunięcia plamy na ławkach, siedziskach i posadzce. Z rąk ministrantów można odebrać kolejny darmowy numer Dobrych Nowin.
 13. Muzeum Ziemi Leżajskiej, zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotyczno – wojskowych przy akompaniamencie p. Zdzisława Zawilskiego, które rozpocznie się dziś, 25 listopada w budynku Muzeum o godz. 17.00.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Jana Wosia – intencja od SS. Służebniczek z Sanoka – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Lidię Baj  – intencja od pracowników SP nr 3 w Leżajsku – środa, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Sebastiana – środa, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Antoninę Brzuzan, początek – sobota, godz. 6.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Bernadety –  niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży św. Antoniego –  niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Michał Serafin z ul. Mickiewicza – wieczny odpoczynek…

XXXIII Niedziela zw. (18.11.2018 r.)

 1. Dziękujemy ks. Januszowi Marszałkowi, proboszczowi z Nozdrzca, za głoszone dziś Słowo Boże i jako Duszpasterze parafii wraz z ks. Januszem zapraszamy wszystkich do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach, będących kolejną szansą na pogłębienie naszych osobistych relacji z Panem Bogiem. Przy wyjściu z kościoła z rąk ministrantów prosimy zabrać indywidualne zaproszenia wraz z programem rekolekcji. Są one też wyłożone na ołtarzach. Bądźmy też apostołami w swojej rodzinie czy sąsiedztwie i zabierzmy zaproszenie dla tych, których w kościele z różnych powodów nie ma, a udział w rekolekcjach mógłby być dla nich impulsem do otwarcia się na nowo na Jezusa i Jego łaskę.
 2. Dziś i w tygodniu różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30 a po nim Msza św.
 3. Jutro po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Wszystkich członków Akcji Katolickiej i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu zapraszamy młodzież na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak w środę zapraszamy uczniów klasy VI A i B ze SP nr 2 a w czwartek VI C ze SP nr 2 i VI ze SP nr 1. Spotkania będą się rozpoczynać w salce o godz. 17.00. Kandydaci zabierają ze sobą indeks i tzw. pamiętnik bierzmowanego.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to równocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego przed Adwentem.
 6. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na Dom Emaus w Korczynie.
 7. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 1. W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 2. Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – środa, godz. 18.00.
 3. Za zmarłych zelatorów i członków Róży św. Urszuli Ledóchowskiej – środa, godz. 18.00.
 4. Za śp. Annę Korasadowicz i Leokadię Szczawińską – intencja od sąsiadów z domków przy ul. Sandomierskiej – sobota, godz. 6.30.
 5. Za zmarłych polecanych w wypominkach – niedziela, godz. 8.30.
 6. Z intencji Straży Honorowej NSPJ – niedziela, godz. 10.00.
 7. W intencji Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – niedziela, godz. 11.30.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Maria Kalemba z ul. Lipy i Włodzimierz Fogiel z ul. Mickiewicza – wieczny odpoczynek…

XXXII Niedziela zw. (11.11.2018 r.)

 1. Dziś 11 listopada, świętujemy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. W związku z wyjątkowością tej uroczystości po każdej Mszy św. odśpiewamy „Boże coś Polskę” a po sumie, zarówno w kościele Farnym jak i w małym kościele w łączności z całym Narodem odśpiewamy Hymn Narodowy. Przypominamy, że dziś w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. złożenie wieńców i dalsze uroczystości na placu obok MCK-u a zwieńczeniem będzie koncert pt. „A to Polska właśnie”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich okazją do wdzięczności wobec Boga za dar wolnej Ojczyzny oraz modlitwy o umiejętność korzystania z tego daru wolności, a także za tych, którzy za Ojczyznę i Jej wolność oddali swoje życie.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w trwającą od piątku inicjatywę modlitwy różańcowej „100 różańców za 100 lat niepodległości”. To był wyjątkowo piękny dar ofiarowany naszej Ojczyźnie. Te podziękowania składamy na ręce pomysłodawcy p. Zdzisława Babiarza i Jego małżonki ale i wszystkich zaangażowanych w organizację tej modlitwy. Bóg zapłać.
 3. W dalszym ciągu prosimy wszystkich parafian, grupy modlitewne a szczególnie chorych o modlitwę w intencji zbliżających się rekolekcji ewangelizacyjnych. Więcej na temat rekolekcji usłyszymy w najbliższa niedzielę.
 4. W tygodniu różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.30 a po nim Msza św.
 5. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii zaś za tydzień składka będzie przeznaczona na Dom Emaus w Korczynie.
 6. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie, które serdecznie polecamy.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Eliasza Koziołko – intencja od koleżanek córki – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – środa i piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Jana Woś – intencja od Sióstr Służebniczek z Przemyśla – czwartek, godz. 6.30.
 • W intencji Rady Naszego Miasta, na zakończenie kadencji – czwartek, godz, 15.00.
 • Za śp. Władysława Cisło – intencja od sąsiadów – czwartek, godz. 18.00 i piątek, godz. 7.00.
 • Za zmarłe Siostry i Braci z Róż Różańcowych – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Jana Pelca – intencja od koleżanek i kolegów z Urzędu Skarbowego w Leżajsku – piątek, godz. 7.00 i od sąsiadów córki z ul. Podzwierzyniec – sobota, godz. 6.30.
 • Za zmarłych zelatorów i członków Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Władysława Bryniarskiego – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Kołłątaja 6 – sobota, godz. 7.00.
 • Za zmarłych polecanych w wypominkach – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży MB Nieustającej Pomocy – niedziela, godz. 16.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Julian Urbański z ul. Górnej i Henryk Baran z ul. Św. Królowej Jadwigi  – wieczny odpoczynek …..

XXXI Niedziela zw. (04.11.2018 r.)

 1. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, dziś jak i przez cały tydzień o godz. 30 a po nim Msza św.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 3. We wtorek spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 4. We wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 5. W środę spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 6. Msza św. dla wdów i wdowców za zmarłych współmałżonków w czwartek o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu.
 7. Także w czwartek 8 listopada, Duszpasterstwo Nauczycieli przy naszej parafii zaprasza na wypominki i Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Początek godz. 17.30 a po Mszy św. spotkanie duszpasterstwa nauczycieli na plebani.
 8. Młodzież gimnazjalną, III klasy, zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek na godz. 16.30 do salki.
 9. W piątek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 10. W piątek, kolejne spotkanie dla małżonków po Mszy św. o godz. 18.00. Wszystkich dotychczasowych uczestników jak i nowych chętnych, nie koniecznie tylko młodych, zapraszamy do wspólnoty.
 11. Za tydzień w niedzielę 11 listopada, będziemy świętować 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. W związku z wyjątkowością tej rocznicy nasze świętowanie rozpoczniemy już w piątek dzięki zaangażowaniu młodzieży i nauczycieli z naszego Zespołu Szkół Licealnych. Wtedy to od godz. 11.00 ulicami naszego Miasta przejdzie Parada Patriotyczna a o godz. 17.00 na hali sportowej ZSL odbędzie się spektakl muzyczny „Nasza jest noc”. W sobotę w naszej Farze o godz. 16.00 koncert „Radośni z wolności” a po nim w Muzeum okolicznościowy wykład i otwarcie wystawy. Ukoronowaniem będzie niedzielna Mszą św. w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 11.00, po niej złożenie wieńców i dalsze uroczystości na placu obok MCK-u a wieczorem koncert pt. „A to Polska właśnie”. Szczegóły wszystkich w/w wydarzeń na tablicy ogłoszeń. Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich okazją do modlitwy o umiejętność korzystania z daru wolności, a także za tych, którzy za Ojczyznę i Jej wolność oddali swoje życie.
 12. W najbliższą niedzielę wracamy do odprawiania Mszy św. w małym kościele. Godziny jak przed remontem tj. 9.30 i 11.00.
 13. W dalszym ciągu oczekujemy na chętnych do włączenia się w dziękczynną modlitwę różańcową w ramach inicjatywy „100 różańców za 100 lat niepodległości” – odmawiane w sposób ciągły. Modlitwa ta rozpoczęłaby się w piątek 9 listopada Mszą św. o godz. 6.30 w kościele Jezusa Miłosiernego a potem, bez przerwy, co pół godziny konkretna, zgłoszona wcześniej rodzina czy też np. kilkoro znajomych, sąsiadów, przyjaciół, głośno odmawiałoby jedną cząstkę różańca dziękując w ten sposób za kolejne lata niepodległości i tak do niedzieli 11 listopada do godz. 9.30, o której będzie odprawiona Msza św. na zakończenie. Potrzebujemy 100 rodzin bądź grup (grupek). Oczywiście gdy lista się wypełni, można się dopisywać do innych i to po wielekroć, wszak miejsca w kościele wystarczy o każdej godzinie dla wielu. Zapisy w Siewcy. Na razie chętnych jest niewielu. Jeśli więc lista ta do czwartku nie wypełni się przynajmniej w 90 procentach będziemy zmuszeni z tej inicjatywy zrezygnować. Ostateczna decyzja zapadnie po Mszy św. wieczornej w czwartek i poinformujemy o tym także na naszej stronie internetowej.
 14. W dniach 30.11-02.12 tj. od piątku wieczorem do niedzieli, nasza parafia będzie organizatorem otwartych Rekolekcji Ewangelizacyjnych na które już teraz zapraszamy wszystkich parafian a także chętnych z okolicy. Będą one wyjątkową okazja do pogłębienia bądź naprawienia osobistych relacji z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Spotkania rekolekcyjne będą odbywać się w budynku Zespołu Szkół Licealnych a Msze św. w kościele Farnym. Wszystkich parafian, grupy modlitewne a zwłaszcza chorych prosimy o modlitwę w intencji dobrych owoców rekolekcji.
 15. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji zaś w przyszłą, z racji II niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 16 713 zł. Tym samym na naszym koncie inwestycyjnym razem z dotacjami pozyskanymi z zewnątrz, mamy na tę chwilę kwotę 448 tyś zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Z rąk ministrantów można odebrać darmowy, kolejny numer Dobrych Nowin. Serdecznie polecamy.

Intencje zbiorowe:

 

 • Za śp. Jacka Gomółkę – intencja od sąsiadów z klatki – poniedziałek, godz. 7.00.
 • Z Róży św. Jana z Dukli – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za zmarłych współmałżonków – czwartek, godz. 15.00 na cmentarzu.
 • Za śp. Marię Kiełbowicz – intencja od dyrekcji i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Leżajsku – czwartek, godz, 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Za zmarłych polecanych w wypominkach – niedziela, godz. 8.30.
 • Za śp. Antoniego Babiarza – intencja od pracowników Urzędu Miejskiego w Leżajsku – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Edward Paszek z ul. Sandomierskiej – wieczny odpoczynek …..

XXX Niedziela zw. (Rocznica poświęcenia kościoła) 28.10.2018 r.

 1. Dziś w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30, będziemy się modlić za fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła Farnego i kościoła Jezusa Miłosiernego jak i za wszystkich darczyńców wspierających prace remontowe przy naszej parafii.
 2. Także dziś w Polsce przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym a jego hasłem jest „Pakistan – przerwać milczenie”. Zatem prześladowanych współcześnie chrześcijan, wspierajmy swoją modlitwą a możemy ich wspomóc także symbolicznym sms-em. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
 3. W tym tygodniu zapraszamy młodzież na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak jutro zapraszamy uczniów klasy VI C ze SP nr 2 i VI ze SP nr 1. We wtorek wszystkie klasy VII a w środę klasy VIII. Spotkania będą się rozpoczynać w salce o godz. 15.45.
 4. Zbiórka ministrantów z klas III, IV i V SP we wtorek o godz. 15.30.
 5. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujmy Matce Najświętszej za wszelkie otrzymane w tym miesiącu łaski. Z tej też okazji na nabożeństwo o godz. 16.30, zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci i ufamy, że przybędą wyjątkowo licznie i jeśli to możliwe z rodzicami a na koniec tegoż nabożeństwa otrzymają specjalne błogosławieństwo z włożeniem rąk przez kapłanów.
 6. W zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie w czasie każdej Mszy św. a w środę dodatkowo wieczorem od godz. 17.30.
 7. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przedpołudniem jak w każdą niedzielę, ciągle jeszcze tylko w kościele Farnym, zaś popołudniu Msza św. o godz. 14.00 na cmentarzu a po niej procesja i modlitwy za zmarłych. Zapraszamy wszystkich, do uczestnictwa we Mszy św. i procesji. Msza św. o godz. 14.00 na cmentarzu, będzie ofiarowana za wszystkich zmarłych parafian. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.00.
 8. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się, polecając ich miłosierdziu Bożemu przez cały miesiąc listopad odmawiając różaniec, codziennie o godz. 17.30. W ich intencji będą też odprawiane Msze św. w każdą niedzielę listopada o godz. 8.30. Kartki wypominkowe są wyłożone na ołtarzach i można je po czytelnym wypełnieniu składać do wystawionej skrzynki. Na ołtarzach są też wyłożone ulotki dotyczące Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 9. W Uroczystość Wszystkich Świętych lub Dzień Zaduszny, wierni mogą zyskiwać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź, Komunia św., pobożne nawiedzenia kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. Ponadto w listopadzie w każdym dniu można zyskiwać odpusty za dusze zmarłych, nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwy za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałe dni – cząstkowy.
 10. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. w intencji wszystkich zamarłych parafian w kaplicy na cmentarzu o godz. 14.00.
 11. W tygodniu wypominki połączone z różańcem za zmarłych, codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych i zyskiwania dla nich odpustów. Wyjątkiem będzie I sobota. Wtedy bowiem nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP ma inny, wynagradzający charakter.
 12. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. tym razem tylko w piątek do godz. 20.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 13. W piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00.
 14. W sobotę wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową o godz. 17.00.
 15. Msza św. dla wdów i wdowców za zmarłych współmałżonków, będzie odprawiona w czwartek 8 listopada o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu. Przypomnimy o tym jeszcze w najbliższą niedzielę.
 16. Przypominamy, że trwa kiermasz zniczy prowadzony przez naszą młodzież a także stroików na groby, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Serdecznie polecamy.
 17. Na parkingu obok domu sióstr nadal jest wystawiony kontener na makulaturę. Dziękujemy za 3 już wypełnione i można ją składać jeszcze w tym tygodniu.
 18. Prace renowacyjne przy kościele Jezusa Miłosiernego dobiegają powoli końca zwłaszcza wewnątrz, zaś prace przy elewacji mają zakończyć się w połowie listopada. Do odprawiania tam Mszy św. wrócimy na pewno w niedzielę 11 listopada. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.
 19. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
 20. W Siewcy do nabycia prasa, kalendarze i publikacje katolickie.
 21. W Domu Pielgrzyma przy Klasztorze OO. Bernardynów w najbliższą sobotę 3 listopada odbędą się Warsztaty dla Rodzin pod hasłem „Szczęśliwe Małżeństwo = Szczęśliwa Rodzina”. Szczegóły na plakacie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Łucję Lizak – intencja od sąsiadów z ul. Spółdzielczej – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od kolegów i przyjaciół z Policji – poniedziałek, godz. 18.00 (poza parafią) i od Radnych z Wierzawic – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Marka Pokrywkę – intencja od sąsiadów z klatki – wtorek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Anny – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Marię Kiełbowicz – intencja od dawnych sąsiadów z ul. Braci Śniadeckich 2, klatka IX – środa, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za zmarłych polecanych w wypominkach – czwartek i niedziela, godz. 8.30.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Wiktorię Lorfing, początek – czwartek, godz. 10.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Wiesława Wagner, początek – czwartek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za zmarłych z Akcji Katolickiej – sobota, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży MB Wniebowziętej – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Katarzyna Niemiec z ul. Braci Śniadeckich i Władysław Żyła z ul. Studziennej – wieczny odpoczynek …..

XXIX Niedziela zwykła (21.10.2018 r.)

 1. Dziś niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tych dniach w modlitwie o misjach i misjonarzach.
 2. Dziś także kolejny Wieczór Uwielbienia z modlitwą różańcową i osobistym oddaniem się Maryi oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, który rozpocznie sie po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00. Modlitwę śpiewem poprowadzi młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Ze względu na Wieczór Uwielbienia nie będzie dziś wyjątkowo nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 a różaniec będzie wkomponowany w nabożeństwo o godz. 19.00.
 3. Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej okazji po każdej Mszy św. możliwość uczczeniarelikwii św. Jana Pawła II, które są wystawione na ołtarzu MB.
 4. Także jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich zaangażowanych w Dzieło Pomocy Powołaniom im. bł. Ks. Jana Balickiego a także wszystkich chętnych do włączenia się w dzieło modlitwy o powołania i za powołanych. Serdecznie zapraszamy
 5. We wtorek dodatkowy dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to ogólnodiecezjalna idea nieustannej adoracji, codziennie w innej parafii, trwająca już od ponad dwóch lat, z intencją szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów. Adoracja rozpocznie się po ostatniej porannej Mszy św. a zakończy przed Mszą św. wieczorną. Do włączenia się w to wyjątkowe czuwanie i modlitwę zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie wszystkie parafialne wspólnoty. Propozycja godzin adoracyjnych dla poszczególnych grup jest wywieszona na tablicy ogłoszeń.
 6. W środę przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego. W czasie wieczornego nabożeństwa różańcowego, będziemy modlić się o Jego rychłą kanonizację a po Mszy św. uczcimy Jego relikwie.
 7. W najbliższą niedzielę 28 października w kościołach konsekrowanych poza Archikatedrą, w których data poświęcenia nie jest znana będzie obchodzona rocznica poświęcenia kościoła własnego.
 8. Także w najbliższą niedzielę, oprawę muzyczna Mszy św. o godz. 11.30 zapewni Chór RAXAVIA z Rakszawy, w którym m.in. śpiewają także nasi parafianie. Po Mszy św. krótki koncert pieśni maryjnych i patriotycznych w duchu dziękczynienia za 100-lecie odzyskania niepodległości. Serdecznie zapraszamy.
 9. Także za tydzień, w niedzielę 28 października na Mszy św. o godz. godz. 16.00 zgromadzi się Brać Strażacka w ramach 150 rocznicy powołania pierwszej na Ziemi Leżajskiej Ochotniczej Straży Ogniowej w Leżajsku i 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Mszę św. poprzedzi Apel Niepodległości przed budynkiem Muzeum o godz. 15.00, następnie odsłonięcie pamiątkowej tablicy za Ratuszem a o 16.00 Msza św. w kościele Farnym. Serdecznie zapraszamy.
 10. Przypominamy, iż nasi niepełnosprawni, uczestniczący w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Caritas, w najbliższą niedzielę 28 października po Mszach św. przedpołudniowych, organizują kiermasz stroików na groby. W siedzibie warsztatów, można ciągle składać indywidualne zamówienia na stroiki.
 11. Młodzież oazowa prowadzi kiermasz zniczy na groby. Dochód zasili ich fundusz rekolekcyjny. Znicze można będzie nabyć po każdej Mszy Świętej dziś oraz przez cały tydzień po różańcu oraz po Mszy Świętej wieczornej.
 12. Przypominamy, że za tydzień, z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy.
 13. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby misji.
 14. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, zmarłych kapłanów, szczególnie tych, którzy pracowali w naszej parafii i udzielali nam świętych sakramentów. Pamięć i modlitwa o zmarłych to zawsze wyraz naszej wdzięczności i wiary w świętych obcowanie. Na ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Można już je zabierać i po czytelnym wypełnieniu składać do skrzynki z napisem WYPOMINKI przy ołtarzu Serca Jezusowego.
 15. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie w tym Ewangelia na każdy dzień.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Marię Dec – intencja od koleżanek i kolegów z Inspektoratu ZUS w Leżajsku – poniedziałek i piątek, godz. 6.30 i od koleżanek i kolegów męża z PZU – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Jana Pelc – intencja od braci z Róży św. Jana Pawła II – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od pracowników Oddziału Reumatologii w Leżajsku – poniedziałek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Za śp. Rudolfa Manieckiego – intencja od koleżanek żony z pracy – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Leonardę Płatkowską – intencja od sąsiadów z bloku – poniedziałek, środa i piątek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Za śp. Bronisławę Woźnica – intencja od sąsiadów syna Mirosława z ul. Studziennej – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Eugenię Wasilewską – intencja od koleżanek córki Alicji – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji pracowników Inspektoratu ZUS w Leżajsku – środa, godz. 15.15.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z Róży bł. ks. Jana Balickiego – środa, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Józef FILIST z ul. Kopernika – wieczny odpoczynek …..

XXVIII Niedziela zwykła (14.10.2018 r.)

 1. Dzisiejsza niedziela po raz XVIII jest obchodzona jest jako „Dzień Papieski”. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski została powierzona Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” a celem tego dnia jest przede wszystkim promocja nauczania św. Jana Pawła II oraz wspieranie zdolnej a potrzebującej młodzieży. Ogólnopolska zbiórka do skarbonek z przeznaczeniem na ten cel po każdej Mszy św. Z okazji Dnia Papieskiego jak i rocznicy wyboru można dziś i we wtorek po Mszach św. uczcić relikwie św. Jana Pawła II.
 2. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 17.30.
 3. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek kolejna40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 5. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 15.30.
 6. Także we wtorek przypada32 rocznica sakry biskupiej Arcybiskupa Seniora Józefa Michalika. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 7. W środę na godz. 16.00 do salki, zapraszamy uczniów klasy VI A i B na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. W czwartek przypadaświęto św. Łukasza Apostoła. Módlmy się w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia.
 9. Przypominamy o pielgrzymce sympatyków i członkówDzieła Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego do Przemyśla w sobotę 20 października. Zapisy w zakrystii a wyjazd z parkingu przy kościele w sobotę o godz. 8.00.
 10. W najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia z modlitwą różańcową i osobistym oddaniem się Maryi oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 11. Uprzedzając informujemy, iż nasi niepełnosprawni, uczestniczący wWarsztatach Terapii Zajęciowej przy naszym Caritas,będą urządzać w niedziele 28 października po Mszach św. przedpołudniowych, kiermasz stroików na groby. Już teraz można w budynku warsztatów składać indywidualne zamówienia na stroiki.
 12. Młodzież oazowa będzie zaś prowadzić od przyszłej niedzieli, kiermasz zniczy na groby. Dochód zasili ich fundusz rekolekcyjny. Znicze można będzie nabyć po każdej Mszy Świętej.
 13. W Siewcy do nabyciaprasa, kalendarze i nowe publikacje katolickie. Polecamy także Ewangelię na każdy dzień 2019 z Edycji Św. Pawła.
 14. Na parkingu obok domu sióstr nadal jest wystawiony kontener na makulaturę. Można ją składać jeszcze tylko w tym tygodniu.
 15. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii zaś taca z przyszłej niedzieli, która będzie niedzielą misyjną, będzie przeznaczona na
 16. Zaproszenia: OO Bernardyni zapraszają do FOK-u na Wieczór Papieski pt. „Papież Miłosierdzia” we wtorek, godz. 19.00 zaś Leżajsku Urząd Pracy ma ciekawe propozycje dla osób bezrobotnych do 30 roku życia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Franciszka Mierzwę – intencja od pracowników spółki Grupa Sokrates – poniedziałek i wtorek, godz. 6.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji uczestników pielgrzymki Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej – wtorek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Marię Więcław – intencja od sióstr z Róży bł. Anieli Salawy – czwartek, godz. 6.30 i od Koła Przyjaciół Radia Maryja – sobota, godz. 6.30.
 • Za śp. Krystynę Sroka – intencja od sąsiadów z klatki – czwartek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Łukasza – czwartek, godz. 18.00.
 • W intencji uczestników pielgrzymki Bractwa Szkaplerza Świętego do Czernej – czwartek, godz. 18.00.
 • Z Róży MB Pocieszenia – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od pracowników Oddziału OLAZA w Leżajsku – piątek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Za śp. Eliasza Koziołko – intencja od sąsiadów z ul. Podzwierzyniec – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Leonardę Płatkowską – intencja od sąsiadów z bloku – piątek, godz. 18.00 (poza parafią).

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Stanisław Chmura z ul. Mickiewicza  i Jadwiga Pawul z ul. Moniuszki– wieczny odpoczynek …..

Archiwum
Archiwum