navigation

Ogłoszenia

III Niedziela zwykła (21.01.2018 r.)

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w ramach cyklu „Małe i wielkie kolędowanie” w wykonaniu zespołów MCK.
 2. Ze względu na koncert kolęd nie będzie dziś wieczornego nabożeństwa o godz. 17.30.
 3. We wtorek o godz. 15.30 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.
 4. W czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji zapraszamy w czwartek na specjalne nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową o godz. 17.30. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
 5. Także we czwartek 25 stycznia, zapraszamy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty na spotkanie opłatkowo – kolędowe w ramach Duszpasterstwa Nauczycieli. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 a po Niej spotkanie na plebani.
 6. W piątek 26 stycznia, po Mszy św. wieczornej, serdecznie zapraszamy całą Radę Duszpasterską a także wszystkie osoby, które w tym roku służyły swoja pomocą i roznosiły świąteczne opłatki, na spotkanie kolędowo – opłatkowe. Wspólnemu kolędowaniu będzie akompaniował p. Zdzisław Zawilski.
 7. W piątek zakończyliśmy doroczną wizytę duszpasterską. W imieniu wszystkich księży pracujących w naszej parafii, wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom za życzliwe przyjęcie i gościnność. Bóg zapłać za składane z okazji kolędy ofiary dla kapłanów i ministrantów a także za ofiary składane na potrzeby remontowe przy naszej parafii. Niech Boże błogosławieństwo wniesione w Wasze domy i mieszkania, towarzyszy Wam w każdym dniu Nowego Roku.
 8. Bractwo Szkaplerza Świętego, zaprasza na pielgrzymkę do Jarosławskiego Opactwa w ramach Regionalnego Spotkania Rodziny Szkaplerznej w dniu 27 stycznia. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 z dworca PKS i o godz. 8.10 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
 9. W związku z tym, że za tydzień rozpoczynają się ferie zimowe, od najbliższej niedzieli, przez trzy kolejne niedziele, do 11 lutego włączenie, nie będzie Mszy św. w małym kościele.
 10. W Siewcy do nabycia publikacje i prasa katolicka.
 11. Przychodnia Lekarska przy naszym szpitalu zaprasza na bezpłatne badania ramach profilaktyki raka jelita grubego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Zaproszenie: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” zaprasza za tydzień w niedzielę na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w auli Franciszkańskiego Ośrodka Kultury przy Bazylice OO. Bernardynów. Początek godz. 17.00.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Pawła Łapińskiego – intencja od koleżanek i kolegów synowej Moniki z Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Agatę Urbańską – intencja od koleżanek i kolegów z klasy – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Władysławę Opiat – intencja od sąsiadów z klatki – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Marię Nowak – intencja od sąsiadów z ul. Kopernika 2 – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Danutę Szwedo – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Kołłątaja 6 – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Adama Bazylewicza – intencja od sąsiadów z ul. Kopernika 9 – piątek, godz. 7.00.
 • Z Róży MB Pocieszenia – niedziela, godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Rudolf Maniecki z ul. Sandomierskiej i Stanisław Czerwonka z ul. Staszica – wieczny odpoczynek …..

II Niedziela zwykła (14.01.2018 r.)

 1. Dziś zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia z osobistą modlitwą złożenia swojego życia w żłóbku Pana Jezusa. Oprawę muzyczną śpiewem kolęd, zapewnią tym razem piesi i duchowi pielgrzymi na Jasną Górę. Przed nabożeństwem można składać osobiste prośby czy podziękowania do Pana Jezusa na ołtarzu MB, które zostaną odczytane podczas nabożeństwa. Nabożeństwo będzie też transmitowane przez Archidiecezjalne Radio FARA i będzie je można oglądać za pośrednictwem kamery na naszej internetowej stronie parafialnej. Nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00. W związku z tym, dziś wyjątkowo nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.
 2. Do czwartku włącznie będzie trwała jeszcze wizyta duszpasterska zgodnie z harmonogramem, który jest wywieszony w gablocie jak i na stronie internetowej naszej parafii w zakładce z ogłoszeniami. W piątek od godz. 16.00, chętnie odwiedzimy te rodziny, które z przyczyn obiektywnych nie miały kolędy a chciałyby takich odwiedzin. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 3. Jutro spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej, na które wszystkich członków, kandydatów jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 4. We czwartek 18 stycznia, rozpoczyna się doroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia świętem Nawrócenia Św. Pawła. Każdy, kto w czasie trwania tegoż tygodnia uczyni coś dla jedności Kościoła (modlitwa, post, jałmużna itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, zyskuje odpust zupełny po zwykłymi warunkami.
 5. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. Z tej okazji będzie można uczcić Jego relikwie, które będą wystawione na ołtarzu Matki Bożej.
 6. Bractwo Szkaplerza Świętego wraz ze Strażą Honorową NSPJ, zapraszają wszystkich swoich członków na wspólne spotkanie opłatkowe i kolędowanie w sobotę 20 stycznia. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00 w Farze.
 7. Bractwo Szkaplerza Świętego, zaprasza na pielgrzymkę do Jarosławskiego Opactwa w ramach Regionalnego Spotkania Rodziny Szkaplerznej w dniu 27 stycznia. Zapisy w zakrystii.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w ramach cyklu „Małe i wielkie kolędowanie” w wykonaniu zespołów MCK.
 9. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na planowane w tym roku kolejne prace remontowe przy naszej parafii.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

 Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Władysława Czubat – intencja od pracowników Banku Spółdzielczego w Leżajsku – poniedziałek, godz. 7.00.
 • Za śp. Annę i Dominikę Nagórny – intencja od wychowawcy oraz koleżanek i kolegów z klasy 1H ZSL w Leżajsku – poniedziałek, godz. 7.00.
 • Za śp. Leona Sęka – intencja od sąsiadów córki z ul. Akacjowej – wtorek, godz. 6.30.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy Duszom Czyśćcowym – wtorek i czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Franciszka Dąbka – intencja od pracowników Przedszkola nr 4 i Gimnazjum w Leżajsku – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Pawła Łapińskiego – intencja od  koleżanek i kolegów synowej Moniki z Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku – czwartek, godz. 6.30 i od sąsiadów z klatki – piątek, godz. 7.00.
 • Za śp. Jana Podobińskiego – intencja od pracowników piekarni w Leżajsku – piątek, godz. 18.00 (poza parafią).

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Maria Kowenicka z ul. Spokojnej – wieczny odpoczynek …..

Plan wizyty duszpasterskiej

15-18.01. 2018 r.

Poniedziałek 15.01.2018 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Kamil – ul. Kołłątaja 10 (mieszkania 11-45)
 2. Ksiądz Piotr – ul. Sanowa (od początku, potem Polna i Więcława Śląskiego)
 3. Ksiądz Dariusz – ul. Sanowa (od końca)
 4. Ksiądz Proboszcz – Plac Dworcowy i ul. Mickiewicza (od dworca)
 5. Ksiądz Grzegorz – ul. Żwirki i Wigury, Plac Jaszowskiego, Furgalskiego i Mickiewicza od strony Rynku) – Msza św.

Wtorek 16.01.2018 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Piotr – ul. Rynek i Rzeszowska (od Rynku)
 2. Ksiądz Proboszcz – ul. Rzeszowska (od Giedlarowej)
 3. Ksiądz Dariusz – Górna, Krótka, Piekarska, Plac Targowy i Targowa
 4. Ksiądz Grzegorz – ul. Wałowa i Kwiatowa – Msza św.
 5. Ksiądz Kamil – ul. Słowackiego i Spółdzielcza

Środa 17.01.2018 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Kamil – ul. Szkolna i Garncarska – Msza św.
 2. Ksiądz Piotr – ul. Zmuliska
 3. Ksiądz Grzegorz – ul. Reymonta
 4. Ksiądz Dariusz – Akacjowa, Klonowa, Wierzbowa
 5. Ksiądz Robert – ul. Baczyńskiego i Witosa
 6. Ksiądz Proboszcz – Sportowa

Czwartek 18.01.2017 – godz. 15.00

 1.  Ksiądz Robert – ul. Sikorskiego i Błonie
 2. Ksiądz Dariusz – ul. 28 Maja i Nizinna – Msza św.
 3. Ksiądz Proboszcz – ul. Podolszyny (od początku)
 4. Ksiądz Kamil– ul. Podolszyny (od początku)
 5. Ksiądz Piotr – ul. Podolszyny (od końca)
 6. Ksiądz Grzegorz – ul. Podolszyny (od końca)

Niedziela Chrztu Pańskiego (07.01.2018 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową na 17.30.
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy, przeplatane pieśniami okresowymi, śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 3. We wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 4. Trwa wizyta duszpasterska zgodnie z harmonogramem, który jest wywieszony w gablocie jak i na stronie internetowej naszej parafii w zakładce z ogłoszeniami.
 5. W najbliższą sobotę nasze dzieci ze SP nr 2 i młodzież z Gimnazjum będą kolędować z Kolędą Misyjną w godz. 10.00 – 15.00. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
 6. Za tydzień w niedzielę, kolejny Wieczór Uwielbienia z osobistą modlitwą złożenia swojego życia w żłóbku Pana Jezusa. Oprawę muzyczną śpiewem kolęd, zapewnią tym razem piesi i duchowi pielgrzymi na Jasną Górę. Nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00.
 7. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na Seminarium Duchownego w Przemyślu, zaś w przyszłą, II niedzielę miesiąca, na zaplanowane na ten rok, kolejne prace remontowe przy naszej parafii o czym pisaliśmy m.in. w ostatnim numerze naszej parafialnej gazetki Siewca a także szczegółowo informowaliśmy w czasie nabożeństwa na zakończenie Starego Roku. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel, zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 32 455 zł. Kwota ta po uwzględnieniu ostatnich wydatków i w połączeniu z ofiarami złożonymi przy okazji przyjmowanych opłatków, sprawia, że na naszym koncie inwestycyjno – remontowym mamy kwotę 268 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za zrozumienie, życzliwość i każdą przekazaną złotówkę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 9. Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza w najbliższą sobotę 13 stycznia na wspólne kolędowanie przy akompaniamencie p. Zdzisława Zawilskiego. Początek, godz. 17.00.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Agatę Urbańską – intencja od koleżanek i kolegów z Pilawy i Stokrotki – wtorek, godz. 6.30, środa, godz. 7.00 i czwartek, godz. 6.30 oraz od sąsiadów z bloku nr 11 – piątek, godz. 6.30
 • Za śp. Irenę Witek – intencja od pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Budowlanego w Rzeszowie – wtorek, godz. 7.00.
 • Za śp. Wandę Gąsiorek – intencja od społeczności szkolnej Zespołu Szkół JP II w Grodzisku Dolnym – środa, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Leona Sęka – intencja od koleżanek i kolegów córki Katarzyny z MOPS-u w Leżajsku – piątek, godz. 6.30.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Jerzego Kosmalę – intencja od koleżanek i kolegów żony – niedziela, godz. 11.00 w MK.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Stanisław Babiś z Wierzawic – wieczny odpoczynek …..

Plan wizyty duszpasterskiej

08-13.01. 2018 r.

Poniedziałek 8.01.2018 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Grzegorz – ul. Kopernika 7 (mieszkania 1-35)
 2. Ksiądz Kamil – ul. Kopernika 7 (mieszkania 36-75)
 3. Ksiądz Robert – ul. Kopernika 9 (mieszkania 1-35)
 4. Ksiądz Proboszcz – ul. Kopernika 9 (mieszkania 36-75)
 5. Ksiądz Dariusz – ul. Kopernika 11 (mieszkania 1-25) – Msza św.
 6. Ksiądz Piotr – ul. Kopernika 11 (mieszkania 26-50)

Wtorek 9.01.2018 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Robert – ul. Staszica 1 i 3
 2. Ksiądz Kamil – ul. Staszica 2
 3. Ksiądz Piotr – ul. Staszica 4
 4. Ksiądz Grzegorz – ul. Staszica 5 i 8
 5. Ksiądz Proboszcz – ul. Mickiewicza 53 (mieszkania 1-25) – Msza św.
 6. Ksiądz Dariusz – ul. Mickiewicza 53 (mieszkania 26-50)

Środa 10.01.2018 – godz. 15.00

 1.  Ksiądz Kamil – ul. Mickiewicza 53 (mieszkania 51-75) – Msza św.
 2. Ksiądz Robert – ul. Mickiewicza 54 i 60
 3. Ksiądz Piotr – ul. Mickiewicza 55 (mieszkania 1-37)
 4. Ksiądz Proboszcz – ul. Mickiewicza 55 (mieszkania 38-75)
 5. Ksiądz Dariusz – ul. Mickiewicza 57 (mieszkania 1-30)
 6. Ksiądz Grzegorz – ul. Mickiewicza 57 (mieszkania 31-60)

Czwartek 11.01.2018 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Kamil – Mickiewicza 62 i 64
 2. Ksiądz Grzegorz – Mickiewicza 63 (mieszkania 1-35)
 3. Ksiądz Robert – ul. Mickiewicza 63 (mieszkania 36-75)
 4. Ksiądz Dariusz – ul. Mickiewicza 63A
 5. Ksiądz Piotr – ul. Kołłątaja 1 i 1A
 6. Ksiądz Proboszcz – ul. Kołłątaja 4 (20) – Msza św.

Piątek 12.01.2018 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Kamil – ul. Kołłątaja 3
 2. Ksiądz Piotr – ul. Kołłątaja 5 (25) – Msza św.
 3. Ksiądz Dariusz – ul. Kołłątaja 6 (mieszkania 1-30)
 4. Ksiądz Robert – Kołłątaja 6 (mieszkania 31-50) oraz Kołłątaja 7 (1-10)
 5. Ksiądz Grzegorz – ul. Kołłątaja 7 (11-45)
 6. Ksiądz Proboszcz – ul. Kołłątaja 8 i 10 (mieszkania 1-10)

Sobota 13.01.2017 – godz. 9.00

(Domy jednorodzinne)

 1. Ksiądz Piotr – ul. Dolna i Burmistrzów Zawilskich
 2. Ksiądz Dariusz – ul. Moniuszki i Boczna Moniuszki
 3. Ksiądz Proboszcz – ul. Sandomierska (od początku) oraz Konwaliowa, Krokusowa, Bławatkowa, Irysowa i Fiołkowa.
 4. Ksiądz Grzegorz – ul. Sandomierska (od końca) – Msza św.
 5. Ksiądz Kamil – ul. Studzienna i Spokojna
 6. Ksiądz Robert – ul. Ogrodowa

Święto Świętej Rodziny (31.12.2017 r.)

 1. Dziś 31 grudnia, ostatni dzień Roku Pańskiego 2017. Z tej racji wieczorem o godz. 16.00 zostanie odprawione nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne na zakończenie Starego Roku, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Przypominamy także, że dziś wyjątkowo nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po głównej Mszy św. a więc o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja z modlitwami o pokój.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu zarówno w czwartek jak i w piątek do godz. 20.00.
 4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św.
 5. Także w sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 6. W tym tygodniu od wtorku do czwartku, będziemy kontynuować doroczną wizytę duszpasterską. Kolęda rozpoczyna się o godz. 15.00. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie i na naszej stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.
 7. W najbliższą niedzielę 7 stycznia na Mszy św. o godz. 11.30, będziemy gościć połączone chóry „Cantiamo” i „Belcanto” pod batutą p. Barbary Kuczek. Przed i po Mszy św. krótki koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.

Intencje zbiorowe:

 • Z Róży bł. Anieli Salawy – poniedziałek, godz. 8.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek i sobota, godz. 18.00.
 • Za śp. Leona Sęka – intencja od pracowników Poczty Polskiej w Leżajsku – poniedziałek, godz. 9.30 w MK.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Agatę Urbańską, początek – poniedziałek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Adelę i Jana Mazur, początek – poniedziałek, godz. 11.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Wandę Gąsiorek – intencja od dyrekcji i pracowników Zespołu Szkół JP II w Grodzisku Dolnym – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Janusza Chamiec – intencja od koleżanek i kolegów z ul. Podzwierzyniec – czwartek, godz. 7.00.
 • Za śp. Annę Bartuś – intencja od sąsiadów z ul. Jarosławskiej i św. Królowej Jadwigi – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Jacka Jagusztyna – intencja od pracowników Urzędu Gminy Leżajsk – piątek, godz. 6.30.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Marian Federkiewicz z ul. Podolszyny i Leokadia Nicpoń z ul. Kopernika – wieczny odpoczynek …..

Plan wizyty duszpasterskiej

02.01.2018 – 04.01. 2018 r.

Wtorek 02.01.2018 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Robert – ul. Śniadeckich 4 (mieszkania 1-35)
 2. Ksiądz Piotr – ul. Śniadeckich 4 (mieszkania 36-70)
 3. Ksiądz Kamil – ul. Śniadeckich 4 (mieszkania 71-105) – Msza św.
 4. Ksiądz Grzegorz – ul. Śniadeckich 6 (mieszkania 1-35)
 5. Ksiądz Dariusz – ul. Śniadeckich 6 (mieszkania 36-70)
 6. Ksiądz Proboszcz – ul. Śniadeckich 6 (mieszkania 71-105)

Środa 03.01.2018 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Grzegorz – Kopernika 1 (mieszkania 1-37)
 2. Ksiądz Proboszcz – ul. Kopernika 1 (mieszkania 38-75)
 3. Ksiądz Robert – ul. Kopernika 2 (mieszkania 1-37)
 4. Ksiądz Dariusz– ul. Kopernika 2 (mieszkania 38-75)
 5. Ksiądz Piotr – ul. Kopernika 3 (mieszkania 1-30) – Msza św.
 6. Ksiądz Kamil – Kopernika 3 (mieszkania 31-65)

Czwartek 04.01.2018 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Proboszcz – ul. Kopernika 4 (mieszkania 1-37)
 2. Ksiądz Piotr – ul. Kopernika 4 (mieszkania 38-75)
 3. Ksiądz Dariusz – ul. Kopernika 5 (mieszkania 1-30) – Msza św.
 4. Ksiądz Kamil – ul. Kopernika 5 (mieszkania 31-65)
 5. Ksiądz Grzegorz – Kopernika 6 (mieszkania 1-37)
 6. Ksiądz Robert – ul. Kopernika 6 (mieszkania 38-75)

IV Niedziela Adwentu (24.12.2017 r.)

 1. Dziś najpiękniejszy dzień w roku Wigilia – Przypominamy, że Msze św. dziś tylko przedpołudniem a wieczorem wraz z najbliższymi zasiądziemy do wigilijnego stołu. Prosimy o zachowanie religijnego wymiaru tej wyjątkowej wieczerzy. Rozpocznijmy ją od czytania Pisma św., modlitwy, kolędy a dzieląc się opłatkiem, składajmy sobie serdeczne i szczere życzenia. Pamiętajmy o tych, którzy od nas już odeszli a swoją wigilię przeżywają z Bogiem w niebie. Jest to równocześnie dzień imienin ks. abpa Adama Szala, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.
 2. Ukoronowaniem wigilijnego czuwania będzie uroczysta Pasterka o północy, na którą wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy. Pasterka będzie w obu kościołach. Taca mszalna z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia i Dom Samotnej Matki w Przemyślu.
 3. W Boże Narodzenie jak i w święto św. Szczepana, Msze św. przedpołudniem jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.00 i nabożeństwa.
 4. W środę święto św. Jana Apostoła. Błogosławieństwo wina po każdej Mszy św.
 5. W czwartek święto św. Młodzianków.
 6. Za tydzień w niedzielę święto Świętej Rodziny.
 7. Także za tydzień w niedzielę 31 grudnia, ostatni dzień Roku Pańskiego 2017. Z tej okazji wieczorem, ale tylko o godz. 16.00, zostanie odprawione nabożeństwa przebłagalno – dziękczynne na zakończenie Starego Roku, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu od czwartku do soboty, rozpoczniemy doroczną wizytę duszpasterską kolędę. Kolęda będzie się rozpoczynać w dni robocze o godz. 15.00 a w soboty o godz. 9.00. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie i na naszej stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.
 9. W Siewcy do nabycia są świąteczne wydania prasy katolickiej oraz sianko na stół wigilijny a przed kościołem z rąk ministrantów można odebrać najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Siewca.
 10. Dla przypomnienia godziny odprawiania Mszy św. w czasie świąt są zamieszczone na parafialnej stronie internetowej, w gazetce parafialnej i w gablocie.

Intencje zbiorowe:

 • Z Róży św. Jana Pawła II – poniedziałek, godz. 11.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • Za śp. Annę Kowalską – intencja od pracowników Przychodni Lekarz Rodzinny w Leżajsku – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Janusza Chamiec – intencja od koleżanek i kolegów z ul. Podzwoerzyniec – czwartek, godz. 7.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – niedziela, godz. 10.00.
 • Za śp. Tomasza Wnuka – intencja od sąsiadów z klatki – niedziela, godz. 11.00 w MK.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Jan Podobiński z ul. Braci Śniadeckich – wieczny odpoczynek …..

Plan wizyty duszpasterskiej

28.12.2017 – 30.12. 2017 r.

Czwartek 28.12.2017 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Proboszcz – ul. Skłodowskiej 1 (mieszkania1-30)
 2. Ksiądz Kamil – ul. Skłodowskiej 1 (mieszkania 31-62)
 3. Ksiądz Piotr – ul. Skłodowskiej 3
 4. Ksiądz Dariusz – ul. Skłodowskiej 5 (mieszkania 1-35)
 5. Ksiądz Robert – ul. Skłodowskiej 5 (mieszkania 36-70)
 6. Ksiądz Grzegorz – ul. Skłodowskiej 7 (mieszkania 1-25) – Msza św.

Piątek 29.12.2017 – godz. 15.00

 1. Ksiądz Piotr – ul. Skłodowskiej 7 (mieszkania 26-50) – Msza św.
 2. Ksiądz Dariusz – ul. Skłodowskiej 9 (mieszkania 1-40)
 3. Ksiądz Grzegorz – ul. Śniadeckich 2 (mieszkania 1-35)
 4. Ksiądz Kamil – ul. Śniadeckich 2 (mieszkania 36-70)
 5. Ksiądz Proboszcz – ul. Śniadeckich 2 (mieszkania 71-100)
 6. Ksiądz Robert – ul. Śniadeckich 2 (mieszkania 101-130)

Sobota 30.01.2017 – godz. 9.00

 (Domy jednorodzinne)

 • Ksiądz Proboszcz – ul. Jarosławska od sklepu Społem, Kpt. Kuczka i ul. Lipy od strony torów.
 • Ksiądz Piotr – ul. Lipy od końca
 • Ksiądz Grzegorz – Wierzawice od końca w stronę kościoła
 • Ksiądz Kamil – ul. Podzwierzyniec (od strony torów kolejowych)
 • Ksiądz Dariusz – ul. Podzwierzyniec od ostatniego numeru
 • Ksiądz Robert – ul. św. Królowej Jadwigi

III Niedziela Adwentu (17.12.2017 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30. Będziemy się modlić o dobrą spowiedź dla nas wszystkich oraz o owocne przeżycie świąt Bożego Narodzenia dla całej naszej parafialnej wspólnoty.
 2. Od dziś tj. od 17 do 24 grudnia wchodzimy w okres bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, czyli czas tzw. Wielkich Antyfon.
 3. W dalszym ciągu zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w Roratach codziennie o godz. 18.00.
 4. We wtorek dzień imienin naszego wikariusza, ks. Dariusza Wojnara. Pamiętajmy z tej okazji o Nim w naszych modlitwach.
 5. Dary na stół wigilijny dla potrzebujących można składać w kościele do czwartku włącznie w wystawionych koszach. Caritas będzie wydawał przygotowane paczki we wtorek 19 grudnia w godz. od 12.00 do 14.00.
 6. W piątek 22 grudnia od godz. 9.00, odwiedzimy chorych w domach z Komunią św.  Wyjątkiem będzie ks. Dariusz, który swoich chorych odwiedzi w czwartek od godz. 13.30. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
 7. Także w piątek Burmistrz naszego Miasta, Starosta Leżajski, parafia OO Bernardynów i nasza parafia zapraszają wszystkich mieszkańców, zwłaszcza osoby starsze, samotne na spotkanie wigilijne przed Ratuszem. Rozpocznie się ono o godz. 14.30. Na stołach pojawią się wigilijne potrawy, będzie można podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i posłuchać kolęd. Serdecznie zapraszamy.
 8. W sobotę 23 grudnia będziemy przeżywać naszą spowiedź parafialną. Kapłani z dekanatu będą spowiadać w obu kościołach w godz: 9.00 – 12.00 (przerwa półgodzinna o godz. 10.30) i popołudniu 14.00 – 18.00. (przerwa półgodzinna o godz. 16.00). Nie zmarnujmy tej okazji aby pojednani z Bogiem i ludźmi zasiąść do wigilijnego stołu i nie odkładajmy spowiedzi na wigilię.
 9. Za tydzień w niedzielę najpiękniejszy dzień w roku – Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. Oczywiście nie będzie w tym dniu Mszy św. popołudniowych o godz. 16.00 i 18.00.
 10. Od środy jest z nami ku pomocy ks. Robert Gazdowicz. Przez ostatnie kilkanaście lat pracował we Francji a teraz wróciwszy do Ojczyzny, będzie wśród nas, na nowo wdrażał się w polskie duszpasterstwo. Witamy Go serdecznie i życzymy aby pośród nas czuł się jak najlepiej.
 11. W „Siewcy” do nabycia wigilijne świece Caritas oraz prasa i publikacje katolickie.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu podjęli posługę roznoszenia opłatków wigilijnych w naszej parafii. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe i ogrzewanie kościołów. Rodziny, których nie zastano w domu, mogą w dalszym ciągu odbierać opłatki w „Siewcy”.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Irenę Piechocką – intencja od sąsiadów z klatki – poniedziałek, godz. 18.00 i od dyrekcji, księgowości i kadr z byłej Pilawy – środa, godz. 6.30.
 • Za śp. Kazimierza Garbackiego – intencja od sąsiadów z ul. Jarosławskiej i św. Królowej Jadwigi – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji ks. Dariusza z okazji Imienin – intencja od Róż Różańcowych – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • Za śp. Agatę Urbańską – intencja od rodziców i dzieci z klasy III a ze SP nr 2 – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jadwigi – sobota, godz. 18.00.
 • Za śp. Bronisława Pietrychę – intencja od pracowników Obsługi Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku –niedziela, godz. 7.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Alicja Gajewska z ul. Staszica, Paweł Łapiński z ul. Mickiewicza i Zygmunt Kiełbowicz z ul. Sanowej – wieczny odpoczynek …..

II Niedziela Adwentu (10.12.2017 r.)

 1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 17.30 a po nich Msza św. wieczorna.
 2. Dzisiejsza niedziela jest też obchodzona jako kolejny Dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Z tej okazji za tydzień po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na ten cel. O przeprowadzenie tejże zbiórki prosimy Róże Różańcowe.
 3. Roraty w naszym kościele codziennie o godz., 18.00, na które wszystkich a szczególnie dzieci bardzo serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Antoniego. Prośby i podziękowania składamy przy figurze świętego a po nowennie błogosławieństwo dzieci.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej zapowiadane wspólne spotkanie dla wszystkich parafialnych grup apostolskich i modlitewnych. Serdecznie zapraszamy.
 6. W czwartek spotkanie przedślubne dla narzeczonych w poradni po Mszy św.
 7. W piątek spotkanie dla małżonków, nie tylko młodych. Wszystkich, którzy już uczestniczą w spotkaniach jak i nowych chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnoty.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu podjęli posługę roznoszenia opłatków wigilijnych w naszej parafii. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary. Rodziny, których nie zastano w domu, mogą odbierać opłatki w „Siewcy”. Pozostały jeszcze do zabrania opłatki dla rodzin mieszkających w blokach przy: ul. Kopernika 4 i 6; Kołłątaja 4, 5 i 6; Mickiewicza 55 i 66, Staszica 1 i 2 oraz ulice: Burmistrzów Zawilskich i Mickiewicza. Bardzo prosimy ludzi dobrej woli z tychże ulic o podjęcie się trudu rozprowadzenia opłatków w swoich rejonach.
 9. Za tydzień po wszystkich Mszach św. przedpołudniem, nasi niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy naszym Oddziale Caritas, zapraszają, na kiermasz ozdób i stroików bożonarodzeniowych. Młodzież oazowa będzie zaś rozprowadzać „sianko” na stół wigilijny a ofiary zasilą ich fundusz rekolekcyjny.
 10. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na planowane dalsze prace remontowe przy naszej parafii.
 11. W Siewcy do nabycia wigilijne świece Caritas, prasa katolicka oraz kalendarze.
 12. Zaproszenia: Starosta Leżajski i Burmistrz Miasta, zapraszają w środę 13 grudnia na obchody 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Początek godz. 17.00 pod pomnikiem Ofiar Komunizmu przy cmentarzu (szczegóły na tablicy ogłoszeń) zaś Miejskie Centrum Kultury zaprasza na Jarmark Świąteczny na placu obok MCK-u w najbliższy piątek i sobotę w godzinach od 15 do 19.

Intencje zbiorowe:

 • Msza św. w intencji mieszkańców ul. Zmuliska i kpt. Kuczka – poniedziałek, godz. 18.00, za zmarłych z tychże ulic – wtorek, godz. 18.00 i w intencji wszystkich modlących się w maju przy kapliczce na ul. Zmuliska – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Mieczysława Poprawę – intencja od firmy Styropianex – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji maturzystów rocznik 1987 i ich nauczycieli – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • Z Róży św. Krzysztofa – środa, godz. 18.00.
 • Msza św. za kapłanów pracujących w naszej Farze i misjonarzy – intencja od mieszkańców z ul. Zmuliska – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Marię Marecką – Szubiak – intencja od dyrekcji, nauczycieli i pracowników ZSL w Leżajsku – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Irenę Piechocką – intencja od sąsiadów z klatki – sobota, godz. 18.00.
 • Za śp. Bronisława Pietrychę – intencja od pracowników Obsługi Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku – niedziela, godz. 10.00.
 • Za śp. Julię Rejman – intencja od koleżanek emerytek  z Przychodni nr 1 – niedziela, godz. 18.00.
 • Za śp. Tomasza Wnuka – intencja od koleżanek i kolegów ze SP kl. VIII A – niedziela, godz. 9.30 w MK.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Franciszek Dąbek z ul. Wałowej – wieczny odpoczynek …..

I Niedziela Adwentu (03.12.2017 r.)

 1. Dziś rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana, będący równocześnie początkiem nowego rok duszpasterskiego, któremu będzie towarzyszyć hasło „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 2. Dziś I niedziela miesiąca. Wieczorem nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia o godz. 17.30 a po niej Msza św. wieczorna. W tygodniu do czwartku włącznie, nowenna także o godz. 17.30. Przypominamy, że uczestnictwo w nowennie, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy, jest naszym duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.
 3. Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Po rozważeniu i wysłuchaniu różnych sugestii i głosów co do godziny odprawiania rorat oraz po zaczerpnięciu opinii Rady Duszpasterskiej, pozostajemy przy dotychczasowej formule. Zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do jak najliczniejszego udziału (Dzieci przynoszą ze sobą lampiony ale tylko elektryczne).
 4. Jutro po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków, kandydatów jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu zapraszamy młodzież klas VI i VII oraz gimnazjalną na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak klasy VI  i VII zapraszamy we wtorek a klasy II gimnazjum w środę. Spotkania będą się rozpoczynać o godz. 16.30, w małym kościele.
 6. W tym miesiącu, wyjątkowo, spotkanie formacyjne dla wszystkich grup modlitewnych będzie wspólne. Ze względu na to, że trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, spotkanie to odbędzie się w przyszłym tygodniu. Przypomnimy o tym w najbliższą niedzielę.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 8. W piątek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która jest także szczególnym dniem modlitwy za utracone dzieci. Niech nasza modlitwa za wszystkie zmarłe dzieci i ich cierpiących rodziców będzie znakiem naszej chrześcijańskiej solidarności. Porządek Mszy św. w piątek będzie następujący; rano Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 10.00 a popołudniu dwie Msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. W czasie tej Mszy św. poświęcimy medaliki MB Niepokalanej i wręczymy je dzieciom. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia jest także jednym ze świąt patronalnych Bractwa Szkaplerza Świętego i z tej okazji będzie możliwość włączenia się do Bractwa poprzez uroczyste przyjęcie znaku szkaplerza. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do opiekuna ks. Piotra.
 9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy wszystkich, począwszy od dzieci, poprzez młodzież, małżonków a na starszych skończywszy, na specjalne Nabożeństwo Uwielbienia poświęcone Maryi i tajemnicy Jej Niepokalanego Poczęcia, które rozpocznie się po Mszy św. wieczornej.
 10. W piątek, ze względu na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. W najbliższą niedzielę do Bazyliki OO. Bernardynów odbędzie się XI Pielgrzymka Pszczelarzy z Podkarpacia. Uroczysta Msza św. w ich intencji o godz. 11.00 a po niej kiermasz miodów i wyrobów woskowych.
 12. W Siewcy są już do nabycia wigilijne świece Caritas w cenie minimalnej 5 zł., prasa katolicka, kalendarze oraz lampiony na roraty dla dzieci.
 13. Parafia Tarnawiec zaprasza na Maryjne Rekolekcje Ewangelizacyjne a Ojcowie Bernardyni na XXVII Bernardyńskie Rekolekcje Pomocy Rodzinom Dysfunkcyjnym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 14. Caritas – Oddział Leżajsk w najbliższy piątek i sobotę 8 i 9 grudnia, organizuje zbiórkę żywności w sklepach na terenie Leżajska. Zebrana żywność posłuży przygotowywaniu posiłków w naszym Oddziale i paczek na święta dla potrzebujących.
 15. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś w przyszłą, z racji II niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na planowane dalsze prace remontowe przy naszej parafii. W minionym tygodniu dobiegły końca prace konserwatorskie polegające na wymianie więźby dachowej przy kościele Jezusa Miłosiernego. Jak już informowaliśmy, remont ten został w całości sfinansowany z tzw. Funduszu Kościelnego. Prace przy elewacji kościoła zostały odroczone do wiosny przyszłego roku. Wtedy też rozpoczną się prace konserwatorskie przy polichromii we wnętrzu tegoż kościoła. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 19 425 zł. Tym samym na dzień dzisiejszy na naszym koncie inwestycyjnym mamy kwotę 142 tyś zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

 Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Aleksandra Serafin – intencja od pracowników Nadleśnictwa Leżajsk – wtorek, godz. 18.00.
 • Msza św. w intencji mieszkańców ulic i osób modlących się w maju przy kapliczce obok stadionu – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Anielę i Augustyna Buszta, długoletnich opiekunów kapliczki obok stadionu i zmarłych z sąsiednich ulic – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Wiesława Gumułę – intencja od koleżanek córki z pracy – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Józefa Busztę – intencja od koleżanek i kolegów z rocznika matury 1951 – piątek, godz. 10.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 16.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Kazimierz Garbacki z ul. Jarosławskiej – wieczny odpoczynek …..

Uroczystość Chrystusa Króla (26.11.2017 r.)

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla. Z tej okazji po każdej Mszy św. odnowimy wspólnie jako Rodzina Parafialna Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Uczyniliśmy to przed rokiem jako Parafia, potem jako rodzina w domu i każdy z nas osobiście. Wydrukowane teksty aktu otrzymaliśmy przed rokiem a gdyby była trudność z jego odnalezieniem, jest on zamieszczony na naszej stronie parafialnej. Zadbajmy o to, aby każdy z nas i w miarę możliwości z całą rodziną, dokonał dziś ponownie intronizacji Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana naszego życia. Pamiętajmy także, że przed 17 – laty jako mieszkańcy Miasta Leżajska i Ziemi Leżajskiej dokonaliśmy już takiej intronizacji i zawierzyliśmy Chrystusowi Królowi nasze losy. Niech ta świadomość ciągle mobilizuje, umacnia naszą wiarę i kształtuje nasze postawy, na co dzień.
 2. Także dziś i w tygodniu do wtorku włącznie o godz. 17.30 wypominki z modlitwą różańcową za naszych bliskich zmarłych.
 3. We wtorek o godz. 15.30 zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.
 4. W środę o godz. 17.30 rozpoczniemy uroczystą Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie się ona rozpoczynać codziennie wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 a po nowennie Msza św. Przypominamy, że uczestnictwo w nowennie, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy, jest naszym duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.
 5. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Także w piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św.
 7. W piątek 1 grudnia w czasie wieczornej Mszy św. godz. 18.00, zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które w najbliższych dniach będą roznoszone do wszystkich rodzin w naszej parafii. W związku z powyższym, w piątek po Mszy św. wieczorniej, zapraszam na spotkanie wszystkich członków Rady Duszpasterskiej, przedstawicieli grup modlitewnych i apostolskich oraz tych, którzy służyli swoją pomocą przy roznoszeniu opłatków w minionych latach lub chcą włączyć się w to dzieło w roku bieżącym. Wszystkich zaś parafian prosimy o przyjęcie opłatków, a złożone z tej okazji ofiary zasilą fundusz remontowy naszej parafii.
 8. W sobotę wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z Nowenną przed Niepokalanym Poczęciem i modlitwą różańcową, rozpocznie ono o godz. 17.00.
 9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas radosnego ale i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Polecamy też elektryczne lampiony dla dzieci na roraty (jest ich duży wybór) i już dziś bardzo prosimy, aby nie dawać dzieciom lampionów woskowych, ponieważ powstają trudne do usunięcia plamy na ławkach, siedziskach i posadzce. Z rąk ministrantów można odebrać kolejny darmowy numer Dobrych Nowin.
 11. Przychodnia Specjalistyczna przy naszym szpitalu zaprasza na bezpłatne badania ramach profilaktyki raka jelita grubego oraz inne badania. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji byłych i obecnych pracowników Przedszkola SS. Służebniczek – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji mieszkańców ul. Moniuszki i sąsiednich modlących się w maju przy kapliczce – środa, godz. 6.30, za zmarłych z tych ulic – czwartek, godz. 6.30 i w intencji księży z naszej parafii od tychże mieszkańców – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Helenę Kulpa – intencja od Sióstr z Róży bł. Anieli Salawy – środa, godz. 6.30 i od pracowników Zespołu Administracji Budynków nr 3 z Nowego Sącza – czwartek, godz. 6.30..
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Jana Wnuk, początek – piątek, godz. 6.30.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Marię Łaput, początek – piątek, godz. 7.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Irenę Kisielewicz – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Staszica 3 – sobota, godz. 6.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Barbary –  niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży św. Bernadetty – niedziela, godz. 10.00.
 • Za śp. Aleksandra Serafin  – intencja od pracowników Nadleśnictwa Leżajsk – niedziela, godz. 16.00.

XXXIII Niedziela zwykła (19.11.2017 r.)

 1. Dziś i w tygodniu różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 30 a po nim Msza św.
 2. Jutro po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Wszystkich członków Akcji Katolickiej, kandydatów i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to równocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego przed Adwentem.
 4. Z okazji Uroczystości Jesusa Chrystusa Króla Wszechświata, za tydzień odnowimy podczas każdej Mszy św. Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 5. Trafiła do nas propozycja aby adwentowe roraty, ze względu na dobro dzieci, odprawiać tak jak nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30 a nie o 18.00. Pozwoliłoby to uniknąć chociażby kolizji z nowenną przed Niepokalanym Poczęciem NMP i być może zwiększyłoby frekwencję dzieci. Jest to propozycja godna rozważenia. Czekamy na opinie do czasu spotkania z Radą Duszpasterską, które to będzie w piątek 1 grudnia przy okazji dzielenia opłatków. Wtedy też podejmiemy ostateczną decyzję.
 6. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na Dom Emaus w Korczynie.
 7. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Są też do nabycia lampiony dla dzieci na roraty.
 8. Muzeum Ziemi Leżajskiej, zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotyczno – wojskowych przy akompaniamencie p. Zdzisława Zawilskiego, które rozpocznie się dziś, 19 listopada w budynku Muzeum o godz. 17.00.
 9. Do wszystkich kierujemy apel o pomoc w znalezieniu dawcy szpiku dla chorego Jakuba. Jakub co prawda mieszka na Śląsku ale tutaj ma bliską rodzinę. Warto mieć w sobie empatię, bo dziś On bardzo potrzebuje naszej pomocy i naszej modlitwy w walce z chorobą a może kiedyś, takiej pomocy będziemy potrzebować i my. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Krzysztofa Typrowicza – intencja od dyrekcji i pracowników Biura Obsługi Jednostek Samorządu Powiatowego w Leżajsku – poniedziałek, godz. 6.30, od koleżanek i kolegów z Browaru – wtorek, godz. 6.30 i od dyrekcji Zespołu Szkół w Giedlarowej – środa, godz. 6.30.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – poniedziałek i środa, godz. 6.30.
 • Za śp. Barbarę Dziwotę – intencja od pracowników Oddziału Kardiologii w Leżajsku – wtorek, godz. 7.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Janusza Chamiec – intencja od koleżanek i kolegów z ul. Podzwierzyniec – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Annę Przeszło – intencja od sąsiadów z ul. Kopernika 2 – czwartek, godz. 6.30 i piątek, godz. 7.00.
 • Za zmarłych członków Akcji Katolickiej – sobota, godz. 18.00
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – niedziela, godz. 10.00.
 • W intencji Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – niedziela, godz. 11.30.
 • Za zmarłych polecanych w wypominkach – niedziela, wyjątkowo godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Wiesław Rudziński z ul. Braci Śniadeckich – wieczny odpoczynek… Zmarł też maleńki, bo zaraz po narodzeniu Oskar Rymarz. On jest Aniołkiem i naszej modlitwy nie potrzebuje, ale potrzebują wsparcia i modlitwy Jego rodzice i rodzina, dlatego polećmy ich teraz wstawiennictwu naszej Pani Leżajskiej. Pod Twoją obronę…..

Archiwum
Archiwum