navigation

Ogłoszenia

XXIX Niedziela zwykła (21.10.2018 r.)

 1. Dziś niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tych dniach w modlitwie o misjach i misjonarzach.
 2. Dziś także kolejny Wieczór Uwielbienia z modlitwą różańcową i osobistym oddaniem się Maryi oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, który rozpocznie sie po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00. Modlitwę śpiewem poprowadzi młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Ze względu na Wieczór Uwielbienia nie będzie dziś wyjątkowo nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 a różaniec będzie wkomponowany w nabożeństwo o godz. 19.00.
 3. Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej okazji po każdej Mszy św. możliwość uczczeniarelikwii św. Jana Pawła II, które są wystawione na ołtarzu MB.
 4. Także jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich zaangażowanych w Dzieło Pomocy Powołaniom im. bł. Ks. Jana Balickiego a także wszystkich chętnych do włączenia się w dzieło modlitwy o powołania i za powołanych. Serdecznie zapraszamy
 5. We wtorek dodatkowy dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to ogólnodiecezjalna idea nieustannej adoracji, codziennie w innej parafii, trwająca już od ponad dwóch lat, z intencją szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów. Adoracja rozpocznie się po ostatniej porannej Mszy św. a zakończy przed Mszą św. wieczorną. Do włączenia się w to wyjątkowe czuwanie i modlitwę zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie wszystkie parafialne wspólnoty. Propozycja godzin adoracyjnych dla poszczególnych grup jest wywieszona na tablicy ogłoszeń.
 6. W środę przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego. W czasie wieczornego nabożeństwa różańcowego, będziemy modlić się o Jego rychłą kanonizację a po Mszy św. uczcimy Jego relikwie.
 7. W najbliższą niedzielę 28 października w kościołach konsekrowanych poza Archikatedrą, w których data poświęcenia nie jest znana będzie obchodzona rocznica poświęcenia kościoła własnego.
 8. Także w najbliższą niedzielę, oprawę muzyczna Mszy św. o godz. 11.30 zapewni Chór RAXAVIA z Rakszawy, w którym m.in. śpiewają także nasi parafianie. Po Mszy św. krótki koncert pieśni maryjnych i patriotycznych w duchu dziękczynienia za 100-lecie odzyskania niepodległości. Serdecznie zapraszamy.
 9. Także za tydzień, w niedzielę 28 października na Mszy św. o godz. godz. 16.00 zgromadzi się Brać Strażacka w ramach 150 rocznicy powołania pierwszej na Ziemi Leżajskiej Ochotniczej Straży Ogniowej w Leżajsku i 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Mszę św. poprzedzi Apel Niepodległości przed budynkiem Muzeum o godz. 15.00, następnie odsłonięcie pamiątkowej tablicy za Ratuszem a o 16.00 Msza św. w kościele Farnym. Serdecznie zapraszamy.
 10. Przypominamy, iż nasi niepełnosprawni, uczestniczący w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Caritas, w najbliższą niedzielę 28 października po Mszach św. przedpołudniowych, organizują kiermasz stroików na groby. W siedzibie warsztatów, można ciągle składać indywidualne zamówienia na stroiki.
 11. Młodzież oazowa prowadzi kiermasz zniczy na groby. Dochód zasili ich fundusz rekolekcyjny. Znicze można będzie nabyć po każdej Mszy Świętej dziś oraz przez cały tydzień po różańcu oraz po Mszy Świętej wieczornej.
 12. Przypominamy, że za tydzień, z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy.
 13. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby misji.
 14. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, zmarłych kapłanów, szczególnie tych, którzy pracowali w naszej parafii i udzielali nam świętych sakramentów. Pamięć i modlitwa o zmarłych to zawsze wyraz naszej wdzięczności i wiary w świętych obcowanie. Na ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Można już je zabierać i po czytelnym wypełnieniu składać do skrzynki z napisem WYPOMINKI przy ołtarzu Serca Jezusowego.
 15. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie w tym Ewangelia na każdy dzień.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Marię Dec – intencja od koleżanek i kolegów z Inspektoratu ZUS w Leżajsku – poniedziałek i piątek, godz. 6.30 i od koleżanek i kolegów męża z PZU – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Jana Pelc – intencja od braci z Róży św. Jana Pawła II – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od pracowników Oddziału Reumatologii w Leżajsku – poniedziałek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Za śp. Rudolfa Manieckiego – intencja od koleżanek żony z pracy – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Leonardę Płatkowską – intencja od sąsiadów z bloku – poniedziałek, środa i piątek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Za śp. Bronisławę Woźnica – intencja od sąsiadów syna Mirosława z ul. Studziennej – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Eugenię Wasilewską – intencja od koleżanek córki Alicji – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji pracowników Inspektoratu ZUS w Leżajsku – środa, godz. 15.15.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z Róży bł. ks. Jana Balickiego – środa, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Józef FILIST z ul. Kopernika – wieczny odpoczynek …..

XXVIII Niedziela zwykła (14.10.2018 r.)

 1. Dzisiejsza niedziela po raz XVIII jest obchodzona jest jako „Dzień Papieski”. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski została powierzona Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” a celem tego dnia jest przede wszystkim promocja nauczania św. Jana Pawła II oraz wspieranie zdolnej a potrzebującej młodzieży. Ogólnopolska zbiórka do skarbonek z przeznaczeniem na ten cel po każdej Mszy św. Z okazji Dnia Papieskiego jak i rocznicy wyboru można dziś i we wtorek po Mszach św. uczcić relikwie św. Jana Pawła II.
 2. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 17.30.
 3. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek kolejna40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 5. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 15.30.
 6. Także we wtorek przypada32 rocznica sakry biskupiej Arcybiskupa Seniora Józefa Michalika. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 7. W środę na godz. 16.00 do salki, zapraszamy uczniów klasy VI A i B na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. W czwartek przypadaświęto św. Łukasza Apostoła. Módlmy się w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia.
 9. Przypominamy o pielgrzymce sympatyków i członkówDzieła Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego do Przemyśla w sobotę 20 października. Zapisy w zakrystii a wyjazd z parkingu przy kościele w sobotę o godz. 8.00.
 10. W najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia z modlitwą różańcową i osobistym oddaniem się Maryi oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 11. Uprzedzając informujemy, iż nasi niepełnosprawni, uczestniczący wWarsztatach Terapii Zajęciowej przy naszym Caritas,będą urządzać w niedziele 28 października po Mszach św. przedpołudniowych, kiermasz stroików na groby. Już teraz można w budynku warsztatów składać indywidualne zamówienia na stroiki.
 12. Młodzież oazowa będzie zaś prowadzić od przyszłej niedzieli, kiermasz zniczy na groby. Dochód zasili ich fundusz rekolekcyjny. Znicze można będzie nabyć po każdej Mszy Świętej.
 13. W Siewcy do nabyciaprasa, kalendarze i nowe publikacje katolickie. Polecamy także Ewangelię na każdy dzień 2019 z Edycji Św. Pawła.
 14. Na parkingu obok domu sióstr nadal jest wystawiony kontener na makulaturę. Można ją składać jeszcze tylko w tym tygodniu.
 15. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii zaś taca z przyszłej niedzieli, która będzie niedzielą misyjną, będzie przeznaczona na
 16. Zaproszenia: OO Bernardyni zapraszają do FOK-u na Wieczór Papieski pt. „Papież Miłosierdzia” we wtorek, godz. 19.00 zaś Leżajsku Urząd Pracy ma ciekawe propozycje dla osób bezrobotnych do 30 roku życia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Franciszka Mierzwę – intencja od pracowników spółki Grupa Sokrates – poniedziałek i wtorek, godz. 6.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji uczestników pielgrzymki Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej – wtorek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Marię Więcław – intencja od sióstr z Róży bł. Anieli Salawy – czwartek, godz. 6.30 i od Koła Przyjaciół Radia Maryja – sobota, godz. 6.30.
 • Za śp. Krystynę Sroka – intencja od sąsiadów z klatki – czwartek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Łukasza – czwartek, godz. 18.00.
 • W intencji uczestników pielgrzymki Bractwa Szkaplerza Świętego do Czernej – czwartek, godz. 18.00.
 • Z Róży MB Pocieszenia – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od pracowników Oddziału OLAZA w Leżajsku – piątek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Za śp. Eliasza Koziołko – intencja od sąsiadów z ul. Podzwierzyniec – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Leonardę Płatkowską – intencja od sąsiadów z bloku – piątek, godz. 18.00 (poza parafią).

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Stanisław Chmura z ul. Mickiewicza  i Jadwiga Pawul z ul. Moniuszki– wieczny odpoczynek …..

XXVII Niedziela zwykła (07.10.2018 r.)

 1. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej i przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30 dla dzieci (w dniach nauki tj. od poniedziałku do piątku) i 30 dla wszystkich.
 2. Także dziś na godz. 19.00, jeszcze raz wspólnie MCK, zapraszamy na koncert słowno-muzyczny pt. „Fronton przeszłości” poświęcony 100 – rocznicy odzyskania niepodległości jak i 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Wystąpią Krzysztof Ostrowski – organy i recytacje aktor Dariusz Kowalski. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
 3. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 4. We wtorek po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 5. W środę spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 6. Z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty na różaniec i Mszę św. w ich intencji, w środę na godz. 17.30 a po Mszy św. spotkanie w ramach Duszpasterstwa Nauczycieli na plebani.
 7. W sobotę zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Nabożeństwo to rozpocznie się wyjątkowo nie tak jak codzień, różańcem o godz. 17.30 ale Mszą św. o godz. 18.00 a dopiero po Mszy św. będzie jak zawsze procesja różańcowa.
 8. Także w sobotę razem z Miejskim Zakładem Komunalnym zapraszamy na Mszę św. do odnowionej kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w intencji Ofiar Pacyfikacji Leżajska oraz wszystkich zmarłych mieszkańców naszego Miasta. Mszę św. poprzedzi obrzęd poświęcenia kaplicy a po Mszy św. poświęcone zbiorowej mogiły Ofiar Pacyfikacji. Początek, godz. 15.00.
 9. Za tydzień w całej Polsce będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Z tej okazji w najbliższą niedzielę, jak słyszeliśmy w liście pasterskim naszych biskupów, przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiarę z przeznaczeniem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O przeprowadzenie tejże zbiórki prosimy naszą młodzież oazową.
 10. Wszystkich członków jak i sympatyków Dzieła Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego, zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce do Przemyśla w sobotę 20 października. Zapisy w zakrystii a szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
 11. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś za tydzień z racji II niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 15 276 zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać. Na ten moment, uwzględniając ostatnią tacę remontową, na naszym koncie inwestycyjnym mamy kwotę 266 tyś. zł.
 12. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Są tam też nowe Ewangelie na każdy dzień na rok 2019 i kalendarze. Przed kościołem z rąk ministrantów można odebrać kolejny numer naszej parafialnej gazetki Siewca.
 13. Uprzedzając informujemy, iż nasi niepełnosprawni, uczestniczący wWarsztatach Terapii Zajęciowej przy naszym Caritas,będą urządzać w niedziele 28 października po Mszach św. przedpołudniowych, kiermasz stroików na groby. Już teraz można w budynku warsztatów składać indywidualne zamówienia na stroiki.
 14. Od jutra na parkingu obok domu Sióstr, będzie wystawiony kontener na makulaturę. Można ją składać do czasu wypełnienia kontenera.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Marka Pokrywkę – intencja od kolegów z Fabryki Maszyn w Leżajsku – poniedziałek, godz. 6.30 i od drużyny harcerskiej Jussy –  czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Antoniego Kozyrę – intencja od sąsiadów z ul. Św. Królowej Jadwigi i Jarosławskiej – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Władysława Cisło – intencja od sąsiadów – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • W intencji wszystkich Róż Różańcowych – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Urszuli Ledóchowskiej – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży Miłosierdzia Bożego – niedziela, godz. godz. 7.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – niedziela, godz. 10.00.
 • Za śp. Marię Żak – intencja od sąsiadów syna z ul. Św. Królowej Jadwigi – niedziela, godz. 11.30.
 • Za śp. Katarzynę Pysz – intencja od sąsiadów – niedziela, godz. 16.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Lucyna Dąbrowska z ul. Sikorskiego i Włodzimierz Włodarski z ul. Mickiewicza – wieczny odpoczynek …..

XXVI Niedziela zwykła (30.09.2018 r.)

 1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 30 a po różańcu Msza św. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej i przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30 dla dzieci (w dniach nauki tj. od poniedziałku do piątku) i 17.30 dla wszystkich.
 2. Dzieci klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy jutro na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. W czasie tegoż nabożeństwa dzieci otrzymają pobłogosławione różańce.
 3. W piątek wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej – Sekretarki Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. możliwość uczczenia relikwii świętej.
 4. W tam tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. zarówno w czwartek jak i w piątek do godz. 20.00 a spowiedź w piątek od godz. 16.30.
 5. W piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00.
 6. Także w piątek dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na kolejne spotkania Ruchu Światło – Życie czyli Oazy w swoich grupach wiekowych, przed i po Mszy św. wieczornej.
 7. W sobotę wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową na godz. 17.00. Uwaga; nabożeństwo w sobotę o godz. 17.00 a nie 17.30.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Z rąk ministrantów można odebrać także darmowy, kolejny numer Dobrych Nowin. Serdecznie polecamy.
 9. Przypominamy i jeszcze raz serdecznie zapraszamy dziś do naszej Fary na okolicznościowy koncert pieśni patriotycznych z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości pt. Niepodległa. Solistami będą p. Małgorzata Kellis z USA i Konrad Horoszko. Początek koncertu o godz. 19.00.
 10. W najbliższą niedzielę także na godz. 19.00, MCK i parafia zaprasza na koncert słowno-muzyczny pt. „Fronton przeszłości” poświęcony 100 – rocznicy odzyskania niepodległości jak i 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Wystąpią Krzysztof Orłowski – organy i recytacje aktor Dariusz Kowalski (znany chociażby z roli Tracza w Plebani). Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

Intencje zbiorowe:

 • Msze gregoriańskie za śp. Tomasza Wnuka, początek – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Antoniego Babiarza – od pracowników Urzędu Miejskiego w Leżajsku – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za zmarłych z ul. Św. Królowej Jadwigi – poniedziałek, godz. 7.00.
 • Z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek, sobota i niedziela, godz. 18.00.
 • W intencji mieszkańców ul. Św. Królowej Jadwigi – wtorek, godz. 7.00.
 • Z Róży św. Kazimierza – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • Z Róży Św. Jana z Dukli – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Beatę Kolbusz – intencja od koleżanek i kolegów Anny z Oddziału Psychiatrycznego – czwartek, godz. 7.00.
 • Za śp. Antoniego Kozyrę – intencja od sąsiadów z ul. Św. Królowej Jadwigi i Jarosławskiej – czwartek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. s. Faustyny – piątek, godz. 7.00 i piątek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Bronisławę Woźnica – intencja od sąsiadów z klatki 5 – sobota, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Sebastiana – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży św. Jadwigi – niedziela, godz. 10.00.
 • W intencji wszystkich Róż Różańcowych i ich opiekuna ks. Dariusza – niedziela, godz. 11.30.

XXV Niedziela zwykła (23.09.2018 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nieszpory niedzielne na godz. 17.30.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich zelatorów Róż Różańcowych.
 3. Także w środę na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy młodzież z klas VIII i III gimnazjum, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy rodziców dzieci klas III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 5. W sobotę święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Odpust w Giedlarowej.
 6. W najbliższą niedzielę 30 września na Mszę św. o godz. 16.00 i spotkanie popielgrzymkowe, zapraszamy wszystkich pieszych i duchowych pielgrzymów, którzy w tym roku pielgrzymowali na Jasną Górę w leżajskiej grupie bł. Marii.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na doroczną Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Sanktuarium MB Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej w sobotę 29 września. Zapisy w zakrystii a wyjazd w sobotę. o godz. 7.00 z parkingu przy kościele.
 8. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na ŚDM w Panamie także dziś, po wszystkich Mszach św., będzie rozprowadzać okolicznościowe kubki a dochód z ich sprzedaży pomoże im zrealizować marzenia o wyjeździe na to niezwykłe spotkanie młodych całego świata. Serdecznie polecamy.
 9. Za tydzień w niedzielę 30września, zapraszamy do naszej Fary na okolicznościowy koncert pieśni patriotycznych z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości pt. Niepodległa. Solistami będą p. Małgorzata Kellis z USA i Konrad Horoszko. Początek koncertu o godz. 19.00 a szczegóły na plakacie.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Stanisława Bejster – intencja od koleżanek żony z liceum – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Katarzynę Pysz – intencja od koleżanek i kolegów córki ze SP nr 3 w Leżajsku – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Alicję Gajewską – intencja od pracowników Oczyszczalni MZK w Leżajsku – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Zygmunta Kiełbowicza – intencja od załogi Sklepu SAM nr 2 – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji uczestników Pielgrzymki Nauczycieli na Jasną Górę – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • Za śp. Eliasza Koziołko – intencja od koleżanek córki – czwartek, godz. 6.30.
 • W intencji dzieci i pracowników Przedszkola Sióstr Służebniczek – czwartek, godz. 16.00.
 • Za śp. Antoniego Kozyrę – intencja od sąsiadów z ul. Św. Królowej Jadwigi – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Danutę Romanowską – intencja od sąsiadów z ul. Braci Śniadeckich 4 – niedziela, godz. 10.00.
 • Z Róży MB Nieustającej Pomocy – niedziela, godz. 16.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Zbigniew Krawczyk z ul. Staszica – wieczny odpoczynek …

XXIV Niedziela zwykła (16.09.2018 r.)

 1. Dziś nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.
 2. Dziś także przypada Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą i troską obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Z tej okazji zachęcamy też wszystkich do czytelnictwa i prenumeraty czasopism katolickich, których spory wybór, poleca nasz kiosk Siewca. Polecamy Archidiecezjalne Radio FARA a także naszą internetową stronę parafialną, gdzie ks. Piotr stara się zamieszczać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące naszej parafii i nie tylko.
 3. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, dzieci i młodzieży. Z tej okazji na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież a szczególnie uczniów klasy VI i VII SP. Dla wspomnianych wyżej klas będzie to równocześnie pierwsze spotkanie formacyjne, rozpoczynające przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Wszystkich ministrantów, lektorów jak i kandydatów do tej posługi zapraszamy na wspólną zbiórkę w środę na godz. 15.30.
 6. W piątek święto św. Mateusza Apostoła.
 7. Także w piątek po Mszy św. wieczornej, rozpocznie się zapowiadany kurs przedmałżeński czyli katechezy przedmałżeńskie i będzie trwał 3 dni.
 8. Przypominamy, że wyjazd Straży Honorowej NSPJ na dzień skupienia w Łańcucie w sobotę 22 września będzie z parkingu przy kościele o godz. 7.30 a zapisy w zakrystii.
 9. Także w sobotę 22 września organizujemy wyjazd Grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym na dzień skupienia do Opactwa w Jarosławiu. Wyjazd będzie z parkingu przy kościele o godz. 8.00 a zapisy w zakrystii.
 10. Doroczna Pielgrzymka Róż Różańcowych odbędzie się w tym roku do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej w sobotę 29 września. Zapisy w zakrystii.
 11. W dalszym ciągu zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii na spotkania Ruchu Światło – Życie czyli Oazy w każdy piątek w dwóch grupach. I tak, dzieci ze Szkół Podstawowych do klasy VI włącznie zapraszamy na godz. 16.30 zaś klasy VII, VIII, młodzież gimnazjalną, licealną i starszą na godz. 18.00. Spotkania starszej grupy będzie się rozpoczynać Mszą św. a kończyć ok. godz. 21.00.
 12. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na ŚDM w Panamie dziś i za tydzień, po wszystkich Mszach św., będzie rozprowadzać okolicznościowe kubki a dochód z ich sprzedaży pomoże im zrealizować marzenia o wyjeździe na to niezwykłe spotkanie młodych całego świata. Serdecznie polecamy.
 13. Dzisiejsza taca mszalna z racji Niedzieli Środków Masowego Przekazu jest przeznaczona na Archidiecezjalne Radio FARA.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Jerzego Kosmalę – intencja od Zarządu i pracowników SKOK Małopolska – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Ryszarda Cimarno – intencja od sąsiadów – wtorek, godz. 6.30 i od koleżanek i kolegów z byłej Elektrociepłowni – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Marka Pokrywkę – intencja od Komendy Hufca ZHP w Leżajsku – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Janinę i Wiesława Gumuła – intencja od koleżanek i kolegów córki z Hortino – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Mariana Kochan – intencja od sąsiadów z klatki – środa i czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Jadwigę Chmura – intencja od koleżanek i kolegów syna Zbigniewa z Inspektoratu ZUS w Leżajsku – środa, godz. 6.30.
 • Za śp. Stanisława Bejster – intencja od pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • Za śp. Krystynę Wysocką – intencja od koleżanek z Działu Kontroli Jakości POLTINO w Leżajsku – niedziela, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Filip Siuzdak z ul. Nizinnej – wieczny odpoczynek … Zmarła też kilkumiesięczna Ania Kocój z ul. Kwiatowej. Ona jest Aniołkiem i naszej modlitwy nie potrzebuje, ale potrzebują wsparcia i modlitwy Jej rodzice i rodzina, dlatego polećmy ich teraz wstawiennictwu naszej Pani Leżajskiej. Pod Twoją obronę…..

XXIII Niedziela zwykła (09.09.2018 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
 2. Także dziś zgodnie z zapowiedzią KEP rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania.
 3. We wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 4. W czwartek 13 – tego dnia, miesiąca na godz. 18.00, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową.
 5. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00, zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie i modlitewne działające przy naszej parafii, aby razem zainaugurować nowy rok pracy formacyjnej w parafii. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej idąc do krzyża przy placu targowym. Na to nabożeństwo prosimy zabrać ze sobą świece lub znicze. Odpowiedzialnych za poszczególne grupy prosimy aby zgłosiły się do ks. Piotra celem przygotowania liturgii.
 6. W sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.
 7. Straż Honorowa NSPJ zaprasza do udziału w dniu skupienia w Łańcucie w sobotę 22 września. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30 a zapisy w zakrystii.
 8. Uprzedzając, informujemy, iż jeszcze w tym miesiącu, tj. w dniach 21-23 września br., rozpocznie się tzw. kurs przedmałżeński czyli katechezy przedmałżeńskie i będą trwały 3 dni. Przy okazji jeszcze raz przypominamy wszystkim zainteresowanym, że przygotowanie do małżeństwa to dwa etapy. Pierwszy to wspomniany wyżej tzw. „kurs przedmałżeński”, który może być zrealizowany znacznie wcześniej nawet 2-3 lata przed planowanym ślubem a drugi etap – już bezpośrednio przed ślubem – to poradnia rodzinna dla narzeczonych, którą rozpoczynają narzeczeni 3-4 miesiące przed ślubem. Poradnia dla narzeczonych zaprasza w każdy II czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej.
 9. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii zaś taca z przyszłej niedzieli, która będzie niedzielą środków społecznego przekazu, będzie przeznaczona na Archidiecezjalne Radio „Fara”.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 11. Zarząd Powiatu Leżajskiego zaprasza mieszkańców naszego Miasta i Powiatu na otwarte spotkanie z Prezydentem RP Panem Andrzejem Dudą we wtorek 11 września o godz. 16.00 na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Intencje zbiorowe:

 •  Za śp. Stanisława Bejster – intencja od pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku – poniedziałek, godz. 7.00.
 • Za śp. Janinę Gumuła – intencja od koleżanek i kolegów córki z Hortino – wtorek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – środa i sobota, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • Z intencji Róż Różańcowych – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Mariana Kochan – intencja od sąsiadów z klatki – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Jadwigę Chmura – intencja od sąsiadów z klatki – piątek, godz. 6.30.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – niedziela, godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Maria Zajdel z ul. Mickiewicza i Jadwiga Szczęsny z ul. Reymonta – wieczny odpoczynek…

XXII Niedziela zwykła (02.09.2018 r.)

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30 i 10.00 a podczas nabożeństwa różańcowego o 17.30 dziękować będziemy Bogu za tegoroczne plony i prosić o potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży w rozpoczynającym się roku szkolnym.
 2. Jutro w poniedziałek, początek nowego roku szkolnego. Msza św. dla młodzieży licealnej o godz. 8.00 a dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum w kościele Farnym o godz. 9.00.
 3. Wszystkich kandydatów, ministrantów, lektorów jak i chętnych do tej posługi zapraszamy na wspólną zbiórkę we wtorek na godz. 16.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej zarówno w czwartek jak i w piątek do godz. 20.00.
 5. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Zachęcamy wszystkie dzieci jak i młodzież, aby zbliżający się nowy rok szkolny rozpoczęli z Bogiem, czego znakiem niech będzie spowiedź i przyjęta Komunia św.
 6. W piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00.
 7. W sobotę, przypada święto Narodzenia Matki Bożej, czyli MB Siewnej.
 8. Także w sobotę Starostwo Powiatowe i OO. Bernardyni zapraszają na kolejną XIX Pielgrzymkę Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego połączoną z Dożynkami Powiatowymi na godz. 11.00 na plac przed Bazyliką.
 9. Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania Ruchu Światło – Życie czyli Oazy w każdy piątek w dwóch grupach. I tak, dzieci ze Szkół Podstawowych zapraszamy na godz. 16.30 zaś młodzież gimnazjalną, licealną i starszą na godz. 18.00. Spotkania starszej grupy będzie się rozpoczynać Mszą św. a kończyć ok. godz. 21.00.
 10. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczana jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu zaś za tydzień w drugą niedzielę miesiąca wszystkie złożone na tacę ofiary będą przeznaczone na trwające prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki, zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę: 16 854 zł. Tak więc uwzględniając ostatnią składkę, mamy na naszym koncie inwestycyjnym 251 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – wtorek i sobota, godz. 18.00.
 • Za śp. Alicję Gajewską – intencja od mieszkańców bloku przy ul. Staszica – środa, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Mieczysława Majcherczyka – intencja od koleżanek i kolegów z Urzędu Gminy
  w Kamieniu  – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Janinę Gumuła – intencja od koleżanek i kolegów córki z Hortino – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Ryszarda Cimarno – intencja od sąsiadów – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży bł. Anieli Salawy – niedziela, godz. 8.30.
 • Za śp. Danutę Kaciuba – intencja od pracowników ZUS w Leżajsku – niedziela, godz. 11.30.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Stanisława Raróg z ul. Kołłątaja oraz śp. Maria Zajdel z ul. Mickiewicza a ostatnio w DPS w Rzeszowie – wieczny odpoczynek…

Uroczystość NMP Częstochowskiej (26.08.2018 r.)

 1. Dziękujemy ks. dr Krzysztofowi Ciskowi, który na co dzień mieszka w Rzymie i jest pracownikiem Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary za głoszone dziś Słowo Boże i życzymy aby MB Pocieszenia Pani Leżajska otaczała Go swoją przemożną opieką.
 2. Dziś zapraszamy jeszcze na nieszpory niedzielne na godz. 17.30.
 3. W sobotę, wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na godz. 17.00, na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 4. W naszej parafialnej wspólnocie witamy dziś nowego wikariusza ks. Grzegorza Rogoza. Jest on kapłanem z dwuletnim stażem i przychodzi do nas z Gniewczyny Łańcuckiej. Witamy Go serdecznie i życzymy obfitości Bożych darów a szczególna opieka naszej Pani Leżajskiej niechaj mu zawsze towarzyszy.
 5. Przypominamy, iż w związku z trwającym remontem kościoła Jezusa Miłosiernego wszystkie intencje mszalne przyjęte do odprawienia w małym kościele będą odprawiane w Farze. I tak, intencje mszalne przyjęte tam na godz. 9.30, będą odprawione w Farze o godz. 10.00 a przyjęte na godz. 11.00 będą odprawione o godz. 11.30.
 6. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Z rąk ministrantów można odebrać także darmowy numer Dobrych Nowin. Serdecznie polecamy.
 7. Urząd naszego Miasta, zaprasza i przypomina, że jeszcze tylko do końca tego tygodnia można głosować na projekty z tzw. Budżetu Obywatelskiego. Lista projektów oraz karty do głosowania znajdują się na stronie internetowej miasta oraz w urzędzie.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji pielgrzymów z Bractwa Szkaplerza Świętego, którzy pielgrzymowali ostatnio do Jarosławia – wtorek, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Alicję Gajewską – intencja od mieszkańców bloku przy ul. Staszica – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Marka Pokrywkę – intencja od kolegów z Fabryki Maszyn – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Zygmunta Kiełbowicza – intencja od sąsiadów z ul. Borki – piątek, godz. 7.00.
 • Msze gregoriańskie za śp. Mieczysława Majcherczyka, początek – sobota, godz. 7.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Antoniego – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży św. Kazimierza – niedziela, godz. 10.00.

XX Niedziela zwykła (19.06.2018 r.)

 1. Dziś, zapraszamy jeszcze na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.
 2. W piątek święto św. Bartłomieja Apostola.
 3. Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Helenę Koguc – intencja od sąsiadów z klatki – środa, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – środa i niedziela, godz. 18.00.
 • Za śp. Danutę Romanowską – intencja od koleżanek i kolegów z Klubu Seniora – czwartek, godz. 18.00.
Archiwum
Archiwum