navigation

Ogłoszenia

XVI Niedziela zwykła (23.07.2017 r.)

 1. Dziś z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. mamy możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych. Zbierane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na specjalny fundusz MIVA Polska, który z zebranych ofiar funduje różnego rodzaju środki transportu dla misjonarzy.
 2. Także dziś, zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 3. We wtorek święto św. Jakuba Apostoła a także wspomnienie św. Krzysztofa.
 4. W środę 26 lipca – przypada wspomnienie św. Joachima i Anny – dzień szczególnej wdzięczności wobec rodziców i dziadków.
 5. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie a przed kościołem z rąk ministrantów można odebrać kolejny, darmowy numer Dobrych Nowin. Serdecznie polecamy.
 6. Od dziś, Plac Farny ze względów bezpieczeństwa ale przede wszystkim, ze względu na ochronę i szacunek do miejsca świętego jakim jest plac przykościelny. Czymś bowiem dalece niestosownym jest przesiadywanie późnym wieczorem czy nocą na ławkach przy kościele i spożywanie tam alkoholu o czym świadczą chociażby pozostawione puszki czy butelki po alkoholu. Plac będzie zamykany na noc po ostatnim wieczornym nabożeństwie a otwierany rano o godz. 6.00. Informują o tym, jak i o zainstalowanym monitoringu, stosowne tabliczki informacyjne, umieszczone przy wszystkich wejściach na plac.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Anna Kowalska z ul. 28 Maja – wieczny odpoczynek…

XV Niedziela zwykła (16.07.2017 r.)

 1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
 2. Wczoraj dotarła na Jasną Górę XXXVII Przemyska Piesza Pielgrzymka. Dziękujemy zatem wszystkim dobrodziejom pielgrzymki i duchowym pielgrzymom, którzy swoją ofiarą i modlitwą wsparli to piękne dzieło. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Grzegorza Sochy, naszego wikariusza, przewodnika grupy leżajskiej, jak i wszystkich wolontariuszy wspierających i obsługujących pielgrzymów.
 3. W sobotę 22 lipca święto św. Marii Magdaleny – patronki Europy.
 4. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę 23 lipca będzie możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Tradycyjnie tego dnia będą też przed kościołem i na parkingu zbierane ofiary na specjalny fundusz MIVA Polska, który z zebranych ofiar kupuje różnego rodzaju środki transportu dla misjonarzy. O przeprowadzenie tejże zbiórki prosimy Straż Honorową NSPJ.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Czernej, którą organizuje Wspólnota Szkaplerza Świętego w dniu 22 lipca br. Zapisy w zakrystii a szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 6. Wszystkich parafian i zainteresowanych informujemy, iż możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2017 się wyczerpała. Intencje na rok 2018 będzie można rezerwować dopiero od września. Warto jednak pamiętać, iż jest wiele parafii i wielu księży, którzy nie mają intencji i mogą odprawić Mszę św. niemalże z dnia na dzień ale poza naszą parafią. Oczywiście rozumiemy sytuacje wyjątkowe, takie jak wypadek czy nagła choroba lub operacja, kiedy to modlitwa jest szczególną potrzebą i wołaniem o ratunek tu i teraz.
 7. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Annę Przeszło – intencja od Róży św. Kingi (poza parafią) – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – czwartek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Anny – niedziela, godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Jan Mikulski z ul. Mickiewicza – wieczny odpoczynek…

XIV Niedziela zwykła (09.07.2017 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nowennę przed świętem MB Szkaplerznej. Rozpoczyna się ona o godz. 17.00 śpiewem Godzinek do MB Szkaplerznej, o godz. 17.30 wystawienie najświętszego Sakramentu i nowenna a po niej Msza św. wieczorna.
 2. We wtorek święto św. Benedykta – patrona Europy.
 3. W czwartek 13 lipca na godz. 18.00, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. W ramach tegoż nabożeństwa będziemy mogli zobaczyć kolejną krótką scenką ilustrującą trzecie objawienie Matki Bożej w wykonaniu grupy teatralnej Baratario, działającej przy naszym MCK-u. Nabożeństwo to będzie poprzedzone nowenną do Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. W piątek dzień imienin naszego wikariusza ks. Kamila Gniwka. Pamiętajmy z tej okazji o Nim w naszych modlitwach.
 5. W niedzielę 16 lipca przypada też wspomnienie NMP z Góry Karmel, czyli MB Szkaplerznej. Jest to święto patronalne naszego Bractwa Szkaplerza Świętego i z tej okazji w czasie Mszy św. o godz. 11.30, będzie możliwość nałożenia szkaplerza nowym czcicielom Matki Bożej Szkaplerznej. Zainteresowani zgłaszają się wcześniej do zakrystii lub zelatora.
 6. Wyjazd autokaru na czuwanie i powitanie naszych pielgrzymów na Jasną Górę będzie 14 lipca w piątek o godz. 14.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
 7. Bractwo Szkaplerza Świętego organizuje 22 lipca br., pielgrzymkę do Czernej. Zapisy w zakrystii a szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Dzisiejsza taca mszalna, jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Danielę Kocój – intencja od NZOZ – Lekarz Rodzinny w Leżajsku – środa i czwartek, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Halinę i Bolesława Antczak – intencja od nauczycieli emerytów ze SP nr 2 w Leżajsku – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Marię Stasiewicz – intencja od sąsiadów – piątek, godz. 7.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz, 18.00.
 • W intencji ks. Kamila z okazji imienin – piątek, godz. 18.00.
 • W intencji Polaków pomordowanych na Kresach Wschodnich – niedziela, godz. 8.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – niedziela, godz. 11.30.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Apolonia Kopyt z ul. Braci Śniadeckich – wieczny odpoczynek …

XIII Niedziela zwykła (02.07.2017 r.)

 1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 2. Jutro święto św. Tomasza Apostoła.
 3. We wtorek z Przemyśla a w środę z Leżajska wyrusza 37 Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Msza św. na wyjście naszej grupy zostanie odprawiona o godz. 7.00 i będzie jej przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy także o duchowym wspieraniu pielgrzymów.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. w czwartek i piątek do godz. 20.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 5. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 9.00 z jednym wyjątkiem; Dariusz odwiedzi swoich chorych we wtorek, także od godz. 9.00. Prosimy rodziny czy sąsiadów o przekazanie tej informacji zainteresowanym chorym.
 6. Także w piątek, początek nowenny przed świętem Matki Bożej Szkaplerznej. Od godz. 17.00 będą śpiewane Godzinki do MB Szkaplerznej a o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna.
 7. W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli – patrona naszej Archidiecezji.
 8. W piątek 30 czerwca, dobiegła końca 5-letnia kadencja członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, której składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i owocną współpracę dla dobra naszej parafii. Na piątkowym spotkaniu zostali oni poproszeni o podjęcie kolejnej kadencji o ile takie rozwiązanie zyska ogólną akceptacje parafian. W związku z powyższym, do końca lipca można zgłaszać merytoryczne uwagi co do składu Rady i wskazać ewentualnie nowych kandydatów. Nowa Rada Parafialna zostanie zaprzysiężona po wakacjach.
 9. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś za tydzień, w II niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel, zebrano łącznie z wpłatami na konto, kwotę 15 235 zł. Tym samym, na naszym koncie inwestycyjnym mamy kwotę 282 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie a przed kościołem można jeszcze odebrać najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Siewca.
 11. Także przed kościołem, młodzież z naszego Liceum, kwestuje dziś z intencją pomocy młodemu muzykowi Michałowi Grzywnie z Tryńczy, który potrzebuje ciągłej i kosztownej rehabilitacji. Za każdą ofiarowaną złotówkę w Jego imieniu serdecznie dziękujemy.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Marię Pawul – intencja od sąsiadów z klatki – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jana z Dukli – sobota, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Mieczysław Majcherczyk z ul. Ogrodowej – wieczny odpoczynek…

XII Niedziela zwykła (25.06.2017 r.)

 1. Dziś wieczorem zapraszamy jeszcze na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 2. Także dziś, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe leżajskiej grupy bł. Marii. W dalszym ciągu zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę a tych wszystkich, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować, zapraszamy do tzw. pielgrzymowania duchowego. Karty duchowego pielgrzymowania są wyłożone na ołtarzach, które po wypełnieniu prosimy składać do specjalnej skrzynki.
 3. Jutro, na Mszy św. o godz. 18.00, nasi rodacy Adam Lasek i ks. Waldemar Nieckarz, będą świętowali swój srebrny jubileusz kapłaństwa. W imieniu Jubilatów serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za dar kapłaństwa.
 4. Od jutra, przez cały okres wakacji nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30.
 5. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele farnym rano o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Jest to zarazem dzień imienin naszego wikariusza Piotra Zawadzkiego. Z tej okazji pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. Taca mszalna z uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej czyli tzw. Świętopietrze.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie całą Radę Duszpasterską. Bardzo wszystkich prosimy, w miarę możliwości o niezawodne przybycie.
 8. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 9. Za tydzień, przed kościołem, młodzież z naszego Liceum będzie kwestować z intencją pomocy młodemu muzykowi Michałowi Grzywnie z Tryńczy. Już kiedyś w Leżajsku była i kwesta i koncert charytatywny z przeznaczeniem na Jego leczenie ale choroba nie daje jednak za wygraną i nadal potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Każda ofiarowana złotówka będzie wielka pomocą. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie a przed kościołem z rąk ministrantów można odebrać najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Siewca.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji ks. Władysława Głowy z okazji imienin – wtorek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – wtorek i piątek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Msza św. imieninowa w intencji ks. Piotra Zawadzkiego i ks. Piotra Baraniewicza od Wspólnoty Szkaplerza Świętego i Oazy Dzieci Bożych – czwartek, godz. 18.00.
 • Z Róży MB Pocieszenia – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży Św. Barbary – niedziela, godz. 10.00.
 • Z Róży Św. Kazimierza – niedziela, godz. 10.00 (poza parafią).
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Kozłowicza – początek, sobota, godz. 18.00 (będą odprawiane poza parafią)

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Tomasz Wnuk z ul. Braci Śniadeckich – wieczny odpoczynek…

XI Niedziela zwykła (18.06.2017 r.)

 1. Dziś wieczorem zapraszamy jeszcze na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 2. We wtorek o godz. 15.30 zbiórka wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów.
 3. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. Wszystkich a szczególnie dzieci zapraszamy do licznego udziału. W czwartek wyjątkowo, najpierw będzie Msza św., po niej nabożeństwo i procesja a na końcu błogosławieństwo dzieci.
 4. Także w czwartek dodatkowy dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to ogólnodiecezjalna idea nieustannej adoracji, codziennie w innej parafii, trwająca już od kilku miesięcy, z intencją szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów. Adoracja rozpocznie się po ostatniej porannej Mszy św. a zakończy przed Mszą św. wieczorną. Do włączenia się w to wyjątkowe czuwanie i modlitwę zapraszamy wszystkie parafialne wspólnoty. Propozycja godzin adoracyjnych dla poszczególnych grup jest wywieszona na tablicy ogłoszeń.
 5. Msza św. dziękczynna i pożegnanie dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek we wtorek o godz. 15.30 w małym kościele a w czwartek pożegnanie trzecich klas Gimnazjum, godz. 9.00 także w małym kościele.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i w związku z tym nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna na zakończeniu roku pracy dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum o godz. 8.00 w kościele farnym, dla Zespołu Szkół Licealnych także o godz. 8.00 w małym kościele. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży codziennie w czasie każdej Mszy św.
 8. W piątek ze względu na nabożeństwa kończące rok szkolny, nie ma Mszy św. o godz. 7.30.
 9. W piątek na Mszę św. o 18.00, zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie, na uroczyste podsumowanie i zakończenie roku formacji. Przedstawicieli wszystkich grup prosimy o zgłaszenie się do ks. Piotra, celem przygotowania liturgii.
 10. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 11. Także w sobotę ostatnie przed wakacjami spotkanie dla młodych małżonków o godz. 17.00. Wszystkich dotychczasowych uczestników jak i nowych chętnych, zapraszamy do wspólnoty.
 12. Przypominamy, że w czasie wakacji, czyli od najbliższej niedzieli włącznie, Msze św. tylko w koście farnym.
 13. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców z rejonu leżajskiego do udziału w autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca. Zapisy u ks. Dariusza a szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 14. Za tydzień w niedzielę 25 czerwca, na Mszę św. o godz. 16.00 i spotkanie przedpielgrzymkowe zapraszamy wszystkich wybierających się pieszo na Jasną Górę w grupie bł. Marii. W dalszym ciągu zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania a tych wszystkich, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować, zapraszamy do tzw. pielgrzymowania duchowego. Karty duchowego pielgrzymowania są wyłożone na ołtarzach, które po wypełnieniu prosimy składać do specjalnej skrzynki.
 15. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Annę Kwiecińską – intencja od koleżanek i kolegów syna z Poltino – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00
 • W intencji wszystkich grup parafialnych z racji zakończenia roku formacji – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza św. – sobota, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Mieczysław Poprawa z ul. Sikorskiego, Irena Piechocka z ul. Kołłątaja i Irena Kulińska z ul. Staszica – wieczny odpoczynek …

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (11.06.2017 r.)

 1. Dziś w naszej parafii dzień Odpust Parafialnego ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma odpustowa zostanie odprawiona o 11.30 a będzie jej przewodniczył i wygłosi Słowo Boże, nasz rodak J.E. ks. bp Ignacy Dec, któremu za tę posługę z całego serca dziękujemy. Niech Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, darzy swoim błogosławieństwem także wszystkich parafian i gości. Pamiętajmy też, że przyjmując dziś Komunię św. zyskujemy odpust zupełny, który możemy ofiarować zarówno za siebie jak i za zmarłych. Warunkiem jest jak zawsze, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca.
 2. Dziś także gościmy Tadeusza Skotnickiego, który swoją muzyką i śpiewem pomaga nam uwielbić Trójcę Przenajświętszą.
 3. Dzisiejszą uroczystością kończy się w Kościele czas spowiedzi wielkanocnej.
 4. Jutro po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków, kandydatów jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 5. Także jutro zapraszamy młodzież gimnazjalną na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak klasy I zapraszamy na godz. 16.00 a klasy II na godz. 17.00. Spotkania będą się odbywać w małym kościele.
 6. We wtorek 13 czerwca na godz. 18.00, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową. W ramach tegoż nabożeństwa będziemy mogli zobaczyć kolejną krótką scenką ilustrującą drugie objawienie Matki Bożej w wykonaniu grupy teatralnej Baratario, działającej przy naszym MCK-u. Na ołtarzach są jeszcze do zabrania okolicznościowe obrazki z zaproszeniem na Nabożeństwa Fatimskie w naszym kościele.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie zelatorów wszystkich Róż Różańcowych.
 8. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msze św. tylko w kościele Farnym o godz. 7.00, 8.30 i 10.00, popołudniu o godz. 16.00 i 18.00 oraz bezpośrednio po zakończeniu procesji dla tych, którzy nie uczestniczyli we Mszy św. rozpoczynającej nabożeństwo. W tym roku, uroczystości Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną rozpoczną się w Bazylice OO. Bernardynów, Mszą św. o godz. 9.30. Po Mszy św. wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy cały czas ul. Mickiewicza aż do naszej Fary. Prosimy o przygotowanie 2 ołtarzy: III Ołtarz, na wysokości MCK – Akcja Katolicka i Bracia z Róż Męskich oraz IV przy naszym ołtarzu polowym – Straż Honorowa NSPJ wespół z Bractwem Szkaplerza św. Okolicznościowa homilia będzie wygłoszona podczas Mszy św. w Bazylice na rozpoczęcie procesji. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie, pamiętając, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Dzieci w strojach komunijnych jak i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia zarówno w Boże Ciało jak i przez całą oktawę.
 9. W Boże Ciało, ks. Grzegorz wraz z młodzieżą oazową organizują popołudniu wyjazd do Rzeszowa na doroczny koncert ewangelizacyjny „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Wyjazd z parkingu przy kościele, godz. 17.00. Zapisy w zakrystii.
 10. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na mocy ogólnej dyspensy udzielonej przez naszego Arcybiskupa Adama Szala.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę w dniu 17 czerwca br. Wyjazd będzie miał miejsce w sobotę o godz. 4.50 rano z parkingu przy kościele i dworca PKS. Zapisy w zakrystii.
 12. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce na Jasna Górę. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Grzegorza.
 13. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii.
 14. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 15. Jest możliwość skorzystania z darmowych kursów języka angielskiego i niemieckiego. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Z Róży św. Antoniego – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Annę Wań-Turek – intencja od koleżanek córki Krystyny z zakładu BMF w Leżajsku – środa, godz. 7.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00
 • Za śp. Janusza Chamiec – intencja od sąsiadów z ul. Podzwierzyniec – środa, godz. 18.00.
 • W intencji pielgrzymów, pielgrzymujących do MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem – czwartek, w klasztorze, Msza św. rozpoczynająca procesję Bożego Ciała, godz. 9.30.
 • Za śp. Annę Kwiecińską – intencja od koleżanek i kolegów syna z Poltino – piątek, godz. 6.30, sobota, godz. 7.30 i niedziela, godz. 7.00.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (04.06.2017 r.)

 1. Z racji dzisiejszej uroczystości, każdy kto pobożnie i publicznie odmówi dziś hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś także kolejny Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie sie po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00. Będziemy modlić się o osobiste doświadczenie łaski chrztu w Duchu Świętym wraz z indywidualną modlitwą wstawienniczą. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież. Ze względu na Wieczór Uwielbienia nie będzie dziś wyjątkowo nabożeństwa o godz. 17.30 a litania do Serca Pana Jezusa będzie wkomponowana w nabożeństwo uwielbienia.
 3. Gościmy dziś w naszej parafii Krzysztofa Pachuta ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich wraz z wolontariuszami. Jak już informowaliśmy, po Mszy św. będą oni zbierać dowolne ofiary do puszek z przeznaczeniem na wsparcie misyjnej działalności stowarzyszenia. Będzie też możliwość zakupu różnego rodzaju materiałów i pamiątek misyjnych.
 4. Jutro w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. tylko w kościele Farnym o godz. 30, 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Mimo, że jest to dzień pracy, zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. i uczczenia Matki Najświętszej.
 5. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Żywego Różańca, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieło Pomocy Powołaniom.
 6. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 7. Także we wtorek o godz. 15.30 zbiórka wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
 8. W środę spotkanie Wspólnoty Szkaplerza Świętego.
 9. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, będące okazją do szczególnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby kapłańskiej.
 10. Od wielu lat w Chałupkach Dębniańskich i Grodzisku Dolnym odbywał się Regionalny Kongres Misyjny. W tym roku XI już kongres rozpacznie się w najbliższy piątek 9 czerwca w Leżajsku w naszej Farze. Zapraszamy więc wszystkich w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 z udziałem misjonarzy i wolontariuszy. Po Mszy św. świadectwa misjonarzy i adoracja Najświętszego Sakramentu a wszystko zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – dzień naszego Odpustu Parafialnego. Wszystkich Parafian jak i Gości zapraszamy do udziału w tej dorocznej uroczystości. Suma odpustowa, zostanie odprawiona o godz. 11.30 a przewodniczył jej będzie i wygłosi Słowo Boże nasz rodak J.E ks. bp Ignacy Dec. Zadbajmy, aby uroczystość odpustowa była połączona z przyjęciem Komunii św. i zyskaniem odpustu po uprzedniej spowiedzi św., z której będzie można skorzystać w ciągu tygodnia bądź w sobotę od godz. 17.30. Szczególne zaproszenie do udziału w sumie odpustowej kierujemy do wszystkich grup apostolskich i modlitewnych a także do dzieci, które w strojach komunijnych uświetnią procesję eucharystyczną sypaniem kwiatów i dzwonieniem. Przez całą niedzielę odpustową będziemy też gościć Tadeusza Skotnickiego, który swoją muzyką i śpiewem pomoże nam uwielbić Trójcę Przenajświętszą.
 12. Za tydzień kończy się okres wielkanocny i czas spowiedzi wielkanocnej.
 13. Ciągle są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę organizowaną przez nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w dniu 6 czerwca br. na ogólnopolskie uroczystości ponowienia przez Episkopat Polski Aktu Poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu NMP. Zapisy w Siewcy. Wyjazd we wtorek z parkingu przy kościele o godz. 5.00.
 14. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś taca z przyszłej II niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel, zebrano łącznie z wpłatami na konto, kwotę 22 030 zł. W tę kwotę jest już wliczona m.in. indywidualna ofiara w wysokości 1 tyś $, za którą hojnej ofiarodawczyni szczególnie jako wspólnota parafialna dziękujemy. Tym samym, na naszym koncie inwestycyjnym mamy kwotę 265,5 tyś. zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie.
 15. Dziękujemy też Siostrom z Róży bł. Anieli Salawy za ufundowanie pięknego maryjnego ornatu. Zostanie on poświęcony w czasie najbliższego Nabożeństwa Fatimskiego.
 16. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Żaka – intencja od sąsiadów z ul. Kopernika 5 – wtorek, godz. 18.00 i niedziela, godz. 10.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Annę Kwiecińską – intencja od współpracowników z Hortino – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Krystynę Rajnowską – intencja od kolegów z Liceum ks. Bartosza – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.

Wniebowstąpienie Pańskie (28.05.2017 r.)

 1. Nabożeństwo majowe połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego dziś o godz.17.30. W ciągu tygodnia nabożeństwo połączone z nowenną codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dziś jak i w tygodniu.
 2. Także dziś 28 maja, przypada kolejna 74 rocznica pacyfikacji naszego Miasta w 1943 roku. O godz. 11.30 Msza św. w intencji wszystkich ofiar tejże pacyfikacji. Po Mszy św. przejście pod pomnik przy ul. 28 Maja. Tam będziemy uczestniczyć w apelu poległych, złożeniu wieńców i modlitwie, która zakończy się błogosławieństwem wszystkich zebranych. Uroczystość uświetni orkiestra reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego.
 3. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu zaś w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie w Archikatedrze. Wszystkich przyszłych diakonów jak i kapłanów wspierajmy naszą modlitwą.
 4. We wtorek 30 maja, Duszpasterstwo Nauczycieli przy naszej parafii zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej spotkanie na plebani.
 5. W środę zakończenie nabożeństw majowych a w czwartek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu będą się one rozpoczynać o godz. 18.00 a po nim Msza św.
 6. W tam tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. w czwartek i piątek do godz. 20.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 7. Także w piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. z jednym wyjątkiem; Dariusz odwiedzi swoich chorych w środę 31 maja od godz. 15.00. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym chorym.
 8. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z racji I soboty, połączone z modlitwą różańcową i litanią do Serca Jezusowego.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta będzie dla nas swoistego rodzaju niedzielą misyjną, albowiem będziemy gościć w naszej parafii Krzysztofa Pachuta ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich wraz z wolontariuszami. Po Mszy św. będą oni zbierać dowolne ofiary do puszek z przeznaczeniem na wsparcie misyjnej działalności stowarzyszenia. Będzie też możliwość zakupu różnego rodzaju materiałów i pamiątek misyjnych.
 10. Także w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy wszystkich parafian na kolejny Wieczór Uwielbienia po Mszy św. wieczornej, podczas którego będziemy modlić się o osobiste doświadczenie łaski chrztu w Duchu Świętym wraz z indywidualną modlitwą wstawienniczą.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę organizowaną przez nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w dniu 6 czerwca br. na ogólnopolskie uroczystości ponowienia przez Episkopat Polski Aktu Poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu NMP. Zapisy w Siewcy.
 12. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Przed kościołem z rąk ministrantów można sobie odebrać kolejny, darmowy numer Dobrych Nowin.
 13. Zaproszenia: Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza najpierw na godz. 17.00, na prezentację koncepcji zagospodarowania miejsca straceń przy ul. 28 maja oraz projekcję filmu „Leżajskie piekło 1943” zaś później na godz. 19.00, na wspólne śpiewanie pieśni maryjnych przy akompaniamencie p. Zdzisława Zawilskiego.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Annę Kwiecińską – intencja od współpracowników z Hortino – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Karola Więcława – intencja od dyrekcji i pracowników Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Kucharskiego – intencja od pracowników PZU Leżajsk – środa, godz. 6.30 i czwartek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – środa i sobota, godz. 18.00.
 • Msze gregoriańskie za śp. Julię Gdulę, początek – czwartek, godz. 6.30.
 • Msze gregoriańskie za śp. Emilię Rejman, początek – czwartek, godz. 6.30.
 • Msze gregoriańskie za śp. Michała Szabat, początek – czwartek, godz. 18., (będą odprawiane poza parafią).
 • Za śp. Leokadię Krawczyk – intencja od Kręgu Domowego Kościoła – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Annę Wań – Turek – intencja od pracowników firmy „Jarda” – piątek, godz. 7.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Sebastiana – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży św. Bernadetty – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Anna Przeszło z ul. Kopernika, Helena Romanowska z ul. M.C. Skłodowskiej i Helena Kulpa z ul. Reymonta – wieczny odpoczynek …

VI Niedziela Wielkanocna (21.05.2017 r.)

 1. Dziś nabożeństwa majowe o godz. 17.30. W ciągu tygodnia nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 18.00 litanią do MB a po niej Msza św. wieczorna. Wszystkich czcicieli Matki Bożej jeszcze raz zapraszamy do licznego udziału w tychże nabożeństwach.
 2. Także dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie uczestników Pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 3. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Także w piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Z tej okazji pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, zarówno żyjących jak i zmarłych.
 5. W sobotę nasza młodzież oazowa i mieszkańcy ul. Moniuszki i sąsiednich, zapraszają na majówkę przy kapliczce na godz. 19.00.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to dzień udzielania święceń diakonatu w naszej Archidiecezji.
 7. Także za tydzień w niedzielę 28 maja, przypada kolejna 74 rocznica pacyfikacji naszego Miasta w 1943 roku. Zatem w imieniu parafii, Urzędu Miasta i rodzin osób pomordowanych zapraszamy wszystkich mieszkańców Leżajska na Mszę św. o godz. 11.30 w intencji wszystkich ofiar tejże pacyfikacji. Po Mszy św. przejście pod pomnik przy ul. 28 Maja. Tam będziemy uczestniczyć w apelu poległych, złożeniu wieńców i modlitwie, która zakończy się błogosławieństwem wszystkich zebranych. Uroczystość uświetni orkiestra reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Pomocy Parafiom Potrzebującym.
 9. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w dniu 6 czerwca br. Okazją są ogólnopolskie uroczystości ponowienia przez Episkopat Polski Aktu Poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu NMP. Zapisy w zakrystii.
 10. Jak zauważyliśmy rozpoczęły się prace konserwatorskie związane z odtworzeniem polichromii w nawie bocznej naszej Fary. Prace zgodnie z umową powinny zakończyć się do końca września.
 11. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Karola Więcława – intencja od uczniów Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym – poniedziałek, godz. 6.30 i od emerytowanych nauczycieli z Grodziska Dolnego – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Leokadię Krawczyk – intencja od społeczności Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej – wtorek, godz. 18.00 i czwartek, godz. 7.00 i od sąsiadów z ul. Sandomierskiej – sobota, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Kucharskiego – intencja od sąsiadów z klatki – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Marię Zabłotnią – intencja od koleżanek – niedziela, godz. 16.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Krzysztof Typrowicz z ul. Kopernika – wieczny odpoczynek…