navigation

Ogłoszenia

XI Niedziela zwykła (17.06.2018 r.)

 1. Dziś wieczorem zapraszamy jeszcze na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 2. We wtorek, kolejne spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków, kandydatów jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna na zakończeniu roku pracy dla Zespołu Szkół Licealnych o godz. 8.00 a dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum o godz. 9.00 w kościele farnym. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży codziennie w czasie każdej Mszy św.
 4. W sobotę na Mszę św. o 18.00, zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie, na uroczyste podsumowanie i zakończenie roku formacji. Przedstawicieli wszystkich grup prosimy o zgłaszenie się do ks. Piotra, celem przygotowania liturgii.
 5. Za tydzień, w niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 6. Także w niedzielę 24 czerwca, na Mszę św. o godz. 16.00 i spotkanie przedpielgrzymkowe zapraszamy wszystkich wybierających się pieszo na Jasną Górę w grupie bł. Marii. W dalszym ciągu zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania a tych wszystkich, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować, zapraszamy do tzw. pielgrzymowania duchowego. Karty duchowego pielgrzymowania są wyłożone na ołtarzach, które po wypełnieniu prosimy składać do specjalnej skrzynki.
 7. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców z rejonu leżajskiego do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca. Zapisy u ks. Dariusza a szczegóły na plakacie.
 8. Stowarzyszenie Misyjno – Charytatywne Missio Misericordiae zaprasza na XII Regionalny Kongres Misyjny, który tym razem odbędzie się w parafii Zmysłówka i Chałupki Dębniańskie. Szczegóły na plakacie.
 9. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji dzieci i młodzieży z ul. Moniuszki, Bocznej Moniuszki i sąsiednich – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – poniedziałek – godz. 7.00.
 • Za śp. Danutę Romanowską – intencja od koleżanek i kolegów Klubu Seniora – wtorek, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Eulalię Motor oraz za zmarłych z rodzin Sióstr z Róży św. Krzysztofa – czwartek, godz. 18.00.
 • W intencji wszystkich grup parafialnych z racji zakończenia roku formacji – sobota, godz. 18.00.

X Niedziela zwykła (10.06.2018 r.)

 1. Dziś wieczorem zapraszamy jeszcze na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 2. W tym tygodniu zapraszamy też młodzież na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak klasy VI i VII zapraszamy w poniedziałek a klasy II gimnazjum we wtorek. Spotkania będą się rozpoczynać o godz. 16.00 w Farze.
 3. We wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 4. W środę, 13 czerwca, wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 5. Wyjazd Straży Honorowej NSPJ na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 16 czerwca br. będzie o godz. 5.00 z dworca PKS i parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca.
 6. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce na Jasna Górę. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Grzegorza.
 7. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. Wszystkim darczyńcom, często anonimowym, za systematycznie składane ofiary, życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 9. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku, ogłasza nabór dzieci i młodzieży z autyzmem czy inną niepełnosprawnością intelektualną do szkół na różnych poziomach edukacyjnych. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.
 10. Zaproszenia: Miejskie Centrum Kultury i OO Bernardyni zapraszają na inauguracyjny koncert XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku w piątek, godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od pracowników Zakładu Budowy Dróg i Transportu – poniedziałek, godz. 18.00 i od pracowników Oddziału Psychiatrycznego w Leżajsku – sobota, godz. 7.00.
 • Za śp. Marię Żak – intencja od sąsiadów syna z ul. Św. Królowej Jadwigi – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Urszuli Ledóchowskiej – wtorek, godz. 18.00.
 • Za zmarłych z ul. Moniuszki, Bocznej Moniuszki i sąsiednich – środa, godz. 6.30.
 • Z intencji wszystkich Róż Różańcowych – środa – godz. 18.00.
 • Z Róży św. Antoniego – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Władysława Ciżman – intencja od sąsiadów z klatki i znajomych – czwartek, godz. 6.30 i piątek, godz. 7.00.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Edwarda Drożdżala – intencja od sąsiadów z klatki – niedziela, godz. 7.00.
 • W intencji mieszkańców ul. Podzwierzyniec i za zmarłych – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Jan Woś z ul. Rzeszowskiej, Anna Pawul z ul. Lipy, Marian Kwieciński z ul. Kopernika, Beata Kolbusz z ul. Piekarskiej i Leonarda Płatkowska z ul. Kołłątaja – wieczny odpoczynek…

IX Niedziela zwykła (03.06.2018)

 1. Dziś wieczorem zapraszamy jeszcze na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna. W tygodniu, przez czas oktawy do czwartku włącznie, procesja wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Jutro, po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Żywego Różańca, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieło Pomocy Powołaniom.
 3. We wtorek po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 4. Także we wtorek o godz. 15.30 zbiórka wszystkich kandydatów na ministrantów.
 5. W środę spotkanie Wspólnoty Szkaplerza Świętego.
 6. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. Wszystkich a szczególnie dzieci zapraszamy do licznego udziału. Po procesji indywidualne błogosławieństwo dzieci.
 7. Także w czwartek przypada I czwartek miesiąca będący okazją do modlitwy za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.
 8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i w związku z tym nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 10. Akcja Katolicka przy naszej parafii zaprasza do udziału w pielgrzymce do Markowej, do grobu Sług Bożych Rodziny Ulmów w dniu 9 czerwca br. Zwiedzimy też Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Wyjazd będzie miał miejsce w sobotę o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
 11. Straż Honorowa NSPJ zaprasza do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniu 16 czerwca br. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy kościele. Zapisy także w zakrystii.
 12. Ojcowie Bernardyni zapraszają do udziału w pielgrzymce na Łotwę i Litwę w lipcu tego roku. Szczegóły na stronie internetowej Sanktuarium.
 13. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu. Za tydzień, jak w każdą II niedzielę miesiąca, będzie ona przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 18 560 zł. Kwota ta sprawia, że na naszym koncie inwestycyjno – remontowym mamy 356 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać. Równocześnie informujemy, iż prace związane z odtworzeniem oraz konserwacją polichromii w kościele Jezusa Miłosiernego już trwają a prace związane z remontem elewacji rozpoczną się w okresie wakacyjnym.
 14. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

 Intencje zbiorowe:

 • Msza św. w intencji osób modlących się w maju przy kapliczce obok stadionu – poniedziałek, godz. 7.00 oraz za zmarłych mieszkańców z przyległych ulic i zmarłych opiekunów tejże kapliczki Anielę i Augustyna Busztów – wtorek, godz. 7.00.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od pracowników Spółki Park Stare Miasto – poniedziałek, godz. 18.00, od pracowników działu technicznego CIECH Nowa Sarzyna – czwartek, godz. 18.00 i od Zarządu Dróg Powiatowych w Leżajsku – sobota, godz. 7.00.
 • Za śp. Marię Kruk – intencja od Sióstr z Róży św. Heleny – wtorek, godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – środa – godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Łucję Rech – intencja od koleżanek z dawnej Cepelii – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Antoniego Kozyrę – intencja od sąsiadów z ul. Św. Królowej Jadwigi i Jarosławskiej – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Alicję Gajewską – intencja od pracowników oddziału OIOM i Anestezjologii – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Władysława Cisło – intencja od pracowników SP nr 2 – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Wiesława Rudzińskiego – intencja od koleżanek i kolegów – piątek, godz. 6.30.
 • O nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz za powołanych – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy Powołaniom – piątek, godz. 7.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Helenę Koguc – intencja od koleżanek i kolegów z pracy syna Krzysztofa – sobota, godz. 6.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza św. – sobota, godz. 18.00.
 • O Boże błogosławieństwo dla mieszkańców ul. Moniuszki, Bocznej Moniuszki i sąsiednich – niedziela, godz. 10.00.
 • Za śp. Mieczysława Majcherczyka – intencja od pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Stanisław Bejster z ul. Ogrodowej, Ryszard Cimarno z ul. Braci Śniadeckich, Jan Woś z ul. Rzeszowskiej i Anna Pawul z ul. Lipy – wieczny odpoczynek …

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (27.05.2018 r.)

 1. Dziś w naszej parafii dzień Odpust Parafialnego ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma odpustowa zostanie odprawiona o 11.30 a będzie jej przewodniczył i wygłosi Słowo Boże, nasz rodak, o. Wiktoryn Krysa – Bernardyn, któremu za tę posługę z całego serca dziękujemy. Niech Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, obdarzy swoim błogosławieństwem także wszystkich parafian i gości. Pamiętajmy też, że przyjmując dziś Komunię św. zyskujemy odpust zupełny, który możemy ofiarować zarówno za siebie jak i za zmarłych. Warunkiem jest jak zawsze, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca.
 2. Dzisiejszą uroczystością kończy się w Kościele czas spowiedzi wielkanocnej.
 3. Jutro 28 maja, przypada kolejna 75 rocznica pacyfikacji naszego Miasta z 1943 roku. Zatem w imieniu p. Burmistrza i p. Starosty, a także w imieniu rodzin osób pomordowanych zapraszamy wszystkich mieszkańców Leżajska na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji wszystkich ofiar tejże pacyfikacji. Nabożeństwo majowe rozpocznie się jutro wyjątkowo o godz. 17.30. Po Mszy św. uroczyste przejście pod pomnik przy ul. 28 Maja wraz z kompanią honorową i orkiestrą reprezentacyjną 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz kompanią honorową Jednostki Strzeleckiej 2035 Leżajsk. Tam będziemy uczestniczyć w apelu poległych, modlitwie i złożeniu wieńców. Równocześnie przypominamy, że dziś o godz. 15.00 na placu targowym przy ul. Gen. Sikorskiego odbędzie się historyczna rekonstrukcja tamtych tragicznych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek o godz. 15.30 zbiórka wszystkich kandydatów na ministrantów.
 5. W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msze św. w kościele Farnym o godz. 00, 8.30 i 10.00, popołudniu o godz. 16.00 i 18.00. W tym roku, uroczystości Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną rozpoczną się przy naszej Farze, Mszą św. o godz. 10.00. Jeśli będą sprzyjające warunki pogodowe, będzie to Msza św. sprawowana przy ołtarzu polowym. Po Mszy św. wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy cały czas ul. Mickiewicza aż do Bazyliki OO. Bernardynów. Prosimy o przygotowanie 2 ołtarzy: I Ołtarz, na wysokości ZUS – Straż Honorowa NSPJ wespół z Bractwem Szkaplerza św. i II Ołtarz, przy MCK – Akcja Katolicka przy pomocy braci z róż męskich. Okolicznościowa homilia będzie wygłoszona podczas Mszy św. na Placu Farnym, na rozpoczęcie procesji. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie, pamiętając, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Dzieci w strojach komunijnych jak i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia zarówno w czwartek jak i przez całą oktawę.
 6. W Boże Ciało, ks. Grzegorz wraz z młodzieżą oazową organizują popołudniu wyjazd do Rzeszowa na doroczny koncert ewangelizacyjny „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Wyjazd z parkingu przy kościele, godz. 17.00. Zapisy w zakrystii.
 7. W czwartek zakończenie nabożeństw majowych a w piątek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu będą się one rozpoczynać o godz. 18.00 a po nim Msza św.
 8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 9. Także w piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00.
 10. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek do godz. 20.00.
 11. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na mocy ogólnej dyspensy udzielonej przez naszego Arcybiskupa Adama Szala.
 12. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 13. Akcja Katolicka przy naszej parafii zaprasza do udziału w pielgrzymce do Markowej, do grobu Sług Bożych Rodziny Ulmów w dniu 9 czerwca br. Zwiedzimy też Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Wyjazd będzie miał miejsce w sobotę o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
 14. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie a przed kościołem z rąk ministrantów można odebrać kolejny darmowy numer Dobrych Nowin.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Wiesława Rudzińskiego – intencja od pracowników Zespołu Szkół w Wierzawicach – poniedziałek, godz. 6.30.
 • W intencji ofiar pacyfikacji naszego Miasta – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Łucję Rech – intencja od sąsiadów z klatki bloku przy ul. Mickiewicza – środa, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Za śp. Michalinę Raźnikiewicz – intencja od sąsiadów z ul. Zmuliska i Kpt. Kuczka – wtorek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Urszuli Ledóchowskiej – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Leokadię Szczawińską – intencja od sąsiadów – środa, godz. 7.00 i sobota, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – środa, godz. 18.00.
 • Z Intencji Straży Honorowej NSPJ – czwartek, godz. 10.00 i piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – czwartek, godz. 10.00 i piątek, godz. 18.00.
 • Msze gregoriańskie za śp. Zofię Nowak, początek – piątek, godz. 6.30.
 • Msze gregoriańskie za śp. Antoniego Kozyrę, początek – piątek, godz. 6.30 (poza parafią).
 • Za śp. Bronisławę Woźnica – intencja od pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku – piątek, godz. 6.30 (poza parafią).
 • Z Róży św. Sebastiana – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży MB Wniebowziętej – niedziela, godz. 10.00.
 • Za śp. Marię Nowak – intencja od sąsiadów z ul. Kopernika 2 – niedziela, godz. 16.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Władysław Ciżman z ul. Kopernika – wieczny odpoczynek …

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (20.05.2018 r.)

 1. Z racji dzisiejszej uroczystości, każdy kto pobożnie i publicznie odmówi dziś hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństw majowe o godz. 17.30.
 3. Jutro w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. tylko w kościele Farnym o godz. 30, 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Mimo, że jest to dzień pracy, zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. i uczczenia Matki Najświętszej.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej jutro po Mszy św. wieczornej, na które wszystkich członków, kandydatów jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 5. We wtorek Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na nabożeństwo majowe w intencji nauczycieli i wychowawców i Mszę św. o godz. 18.00 a po Mszy św. spotkanie na plebani.
 6. Także we wtorek zbiórka wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 15.30. Obecność obowiązkowa.
 7. W tym tygodniu zapraszamy też młodzież na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak klasy II gimnazjum zapraszamy we wtorek a klasy VI i VII w środę. Spotkania będą się rozpoczynać o godz. 16.00 w Farze.
 8. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, będące okazją do szczególnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby kapłańskiej.
 9. W sobotę nasza młodzież oazowa i mieszkańcy ul. Zmuliska i sąsiednich, zapraszają na majówkę przy kapliczce na godz. 19.00.
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – dzień naszego Odpustu Parafialnego. Wszystkich Parafian jak i Gości zapraszamy do udziału w tej dorocznej uroczystości. Suma odpustowa, zostanie odprawiona o godz. 11.30 a przewodniczył jej będzie nasz rodak o. Wiktoryn Krysa – Bernardyn. On też będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach św. przedpołudniem. Zadbajmy, aby uroczystość odpustowa była połączona z przyjęciem Komunii św. i zyskaniem odpustu po uprzedniej spowiedzi św., z której będzie można skorzystać w ciągu tygodnia bądź w sobotę od godz. 17.30. Szczególne zaproszenie do udziału w sumie odpustowej kierujemy do wszystkich grup apostolskich i modlitewnych a także do dzieci, które w strojach komunijnych uświetnią procesję eucharystyczną sypaniem kwiatów i dzwonieniem.
 11. Za tydzień kończy się okres wielkanocny i czas spowiedzi wielkanocnej.
 12. W Siewcy do nabycia prasa i wiele nowych publikacji katolickich.
 13. W najbliższą niedzielę 27 maja, Burmistrz naszego Miasta i Starosta Leżajski zapraszają na historyczną rekonstrukcję tragicznych wydarzeń pacyfikacji naszego Miasta w 1943 roku. Rekonstrukcja rozpocznie się o godz. 15.00 na placu targowym przy ul. Sikorskiego. Obchody 75 rocznicy pacyfikacji będą 28 maja w poniedziałek i przypomnimy o tym jeszcze za tydzień.

Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek i czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Marka Pokrywkę – intencja od kolegów z Fabryki Maszyn – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • W intencji rodziców dzieci z Przedszkola SS. Służebniczek – czwartek, godz. 15.30.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Wiktorię Lorfing – intencja od pracowników sklepu EL-BA – piątek, godz. 18.00.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (13.05.2018 r.)

 1. Dziś jeszcze wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00. W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe połączone z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dziś jak i w tygodniu.
 2. Także jutro, po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Żywego Różańca, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 3. We wtorek spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 4. W środę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 5. W piątek po Mszy św. kolejne spotkanie nie tylko dla Młodych Małżonków, na które wszystkich dotychczasowych uczestników jak i nowych chętnych zapraszamy do wspólnoty.
 6. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu zaś w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie w Archikatedrze. Wśród diakonów, którzy mają przyjąć święcenia kapłańskie jest diakon Paweł Wołoszyn, który praktykował u nas przez cały miniony rok. Wspierajmy Go w tych ważnych dla niego dniach naszą modlitwą.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wtedy też Mszę św. o godz. 11.30 jako prymicyjną, odprawi dla nas już Paweł Wołoszyn. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar Jego kapłaństwa i przyjęcia prymicyjnego błogosławieństwa.
 8. Przypominamy, że w związku z remontem kościoła Jezusa Miłosiernego, będzie on wyłączony z użytku przez najbliższe pół roku. Wszystkie intencje mszalne przyjęte do odprawienia w MK na godz. 9.30 będą odprawione w Farze o godz. 10.00 a zamówione na godz. 11.00 będą odprawione o godz. 11.30.
 9. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Zygmunta Kiełbowicza – intencja od byłych sąsiadów z ul. Braci Śniadeckich, klatka 9 – środa, godz. 6.30.
 • Z Akcję Katolicką w dniu patronalnego święta – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Jana Podobińskiego – intencja od pracowników kotłowni – czwartek, piątek i sobota, godz. 6.30.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od Wójta i Rady Gminy Leżajsk – czwartek, godz. 18.00 i sobota, godz. 7.00.
 • Za śp. Józefa Zyburę – intencja od sąsiadów z bloku – piątek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Z Róży św. Heleny – niedziela, godz. 8.30.
 • W intencji prymicjanta ks. Pawła – intencja od wspólnot parafialnych – niedziela, godz. 11.30.
 • Za śp. Annę Bartuś – intencja od współpracowników córki Bożeny z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  nr 2 – niedziela, godz. 10.00.

VI Niedziela wielkanocna (06.05.2018 r.)

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem wielkiej radości w naszej parafii, bo oto na Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00, dzieci z klas trzecich (117) po raz pierwszy przystąpią do Komunii św. Dzieci te w białym tygodniu gromadzą się na nabożeństwie majowym i  Mszy św. codziennie o godz. 18.00.
 2. Dziś nabożeństwa majowe o godz. 17.30. W ciągu tygodnia nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 18.00 litanią do MB a po niej Msza św. wieczorna. Wszystkich czcicieli Matki Bożej jeszcze raz zapraszamy do licznego udziału w tychże nabożeństwach.
 3. Spotkania Róż Żywego Różańca, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieło Pomocy Powołaniom a także Bractwa Szkaplerza Świętego ze względu na dzieci komunijne i sesje zdjęciowe wyjątkowo w przyszłym tygodniu.
 4. We wtorek 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – Patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin naszego bpa Stanisława Jamrozka. Pamiętajmy z tej okazji o Nim w naszych modlitwach.
 5. Także we wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 6. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ tym razem wyjątkowo w piątek po Mszy św.
 7. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona połączona z nowenną przed 100-rocznicą odzyskania niepodległości.
 8. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z klas IV będą przeżywać swoją rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich najbliższych w sobotę od godz. 16.30. Spotkanie i próba dla dzieci ze SP nr 1 i 2 w środę o godz. 16.00.
 9. Za tydzień w niedzielę 13 maja, wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową, które rozpocznie się o godz. 17.00 a po nim Msza św. wieczorna.
 10. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji. Za tydzień, jak w każdą II niedzielę miesiąca, będzie ona przeznaczona na dalsze planowane prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 16 545 zł. Kwota ta sprawia, że na naszym koncie inwestycyjno – remontowym mamy 337,5 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać. Równocześnie informujemy, iż prace związane z remontem elewacji oraz konserwacją i odtworzeniem polichromii w kościele Jezusa Miłosiernego, rozpoczną się już w najbliższym tygodniu i potrwają około pół roku. W związku z tym kościół Jezusa Miłosiernego będzie wyłączony na ten czas z użytku a wszystkie Msze św. będą odprawiane w Farze. Intencje mszalne przyjęte do odprawienia w MK na godz. 9.30 będą odprawione w Farze o godz. 10.00 a zamówione na godz. 11.00 będą odprawione o godz. 11.30.
 11. W sobotę nasza młodzież oazowa i mieszkańcy ul. Podolszyny, Sportowej i sąsiednich, zapraszają na majówkę przy kapliczce obok stadionu na godz. 19.00.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to dzień udzielania święceń diakonatu w naszej Archidiecezji.
 13. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 14. Zaproszenie: Starostwo Powiatowe w Leżajsku zaprasza na Dzień Powiatu Leżajskiego. Jutro 7 maja, w ramach tychże obchodów w Bazylice OO. Bernardynów będzie odprawiona Msza św. w intencji samorządu o godz. 11.00.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Franciszka Leję – intencja od sąsiadów z klatki – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od przyjaciół – wtorek, godz. 18.00 i od sąsiadów, sobota, godz. 7.00.
 • Za śp. Kazimierza Garbackiego – intencja od sąsiadów z ul. Jarosławskiej i Św. Królowej Jadwigi – środa, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Annę Bartuś – intencja od Róży św. Kingi – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Wiesława Rudzińskiego – intencja od sąsiadów z klatki – czwartek, godz. 7.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Łucję Rech – intencja od koleżanek z Cepelii – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – sobota, godz. 7.00.
 • Za śp. Marię Kiełbowicz – intencja od załogo sklepu „SAM nr 2” – sobota, godz. 18.00. (poza parafią).
 • Z Róży św. Jadwigi – niedziela, godz. 10.00.
 • W intencji Sióstr i Braci Różańcowych – niedziela, godz. 18.00

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Lidia Baj z ul. Podolszyny – wieczny odpoczynek…

V Niedziela wielkanocna (29.04.2018 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia na godz. 17.30.
 2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe. W ciągu tygodnia nabożeństwa będą się rozpoczynać o godz. 18.00, litanią do MB a po niej Msza św. wieczorna. W niedziele i uroczystości „majówkę” będziemy odprawiać o godz. 17.30. Liczny udział w tychże nabożeństwach niech będzie wyrazem naszej czci i szacunku do Matki Najświętszej.
 3. W czwartek 3 Maja Uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. i nabożeństwo tak jak w każdą niedzielę. Msza św. o godz. 11.30 w intencji naszej Ojczyzny, będzie połączona z miejskimi obchodami z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy św. krótki program słowno-muzyczny.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 5. Także w piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00.
 6. W piątek po Uroczystości MB Królowej Polski, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, na mocy dyspensy, której udzielił ks. Arcybiskup Adam Szal.
 7. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek do godz. 20.00.
 8. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 9. Za tydzień w niedzielę 6 maja, na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00, będziemy przeżywać uroczystość I Komunii świętej dzieci z klas III. Stąd prośba do nas wszystkich, aby w przyszłą niedzielę w miarę możliwości, wybrać inne Msze św. a miejsca w kościele o tych właśnie godzinach, pozostawić dla dzieci i ich bliskich.
 10. Spowiedź św. dla dzieci komunijnych jak i ich rodzin w sobotę od godz. 15 do 17.00.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych w I niedzielę miesiąca ze względu na I Komunię dzieci, będzie tym razem o godz. 7.00 dla Róż, które miały swoją zmianę o 10.00 a róże przyporządkowane do godz. 8.30, bez zmian.
 12. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie a z rąk ministrantów kolejny darmowy numer Dobrych Nowin.

Intencje zbiorowe:

 • Msze gregoriańskie za śp. Annę Reguła, początek – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Władysława Czubat – intencja od mieszkańców ul. Moniuszki i Bocznej Moniuszki – wtorek i środa, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • W intencji Sióstr i Braci Różańcowych, pielgrzymujących do Jarosławia w ramach dorocznej pielgrzymki Róż – czwartek, godz. 7.00
 • W intencji Ojczyzny – czwartek, godz. 11.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – czwartek i sobota, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od sąsiadów – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. s. Faustyny – niedziela, godz. 7.00.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Leokadia Szczawińska z ul. Sandomierskiej – wieczny odpoczynek …

IV Niedziela wielkanocna (22.04.2018 r.)

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zatem każdego dnia, rozpoczętego dziś tygodnia, wspierajmy modlitwą powołanych do kapłaństwa czy życia zakonnego, i módlmy się o dar nowych, świętych powołań, także z naszej wspólnoty.
 2. Dziś zapraszamy także na kolejny Wieczór Uwielbienia poświęcony modlitwie do Imienia Jezus i ran Jezusowych z indywidualnym namaszczeniem Balsamem Miłosierdzia. Oprawę muzyczną zapewnią piesi i duchowi pielgrzymi na Jasną Górę. Nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00. W związku z tym, dziś wyjątkowo nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.
 3. Jutro uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
 4. W środę święto św. Marka – Ewangelisty.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej, kolejne spotkanie dla młodych małżonków. Wszystkich dotychczasowych uczestników jak i nowych chętnych, zapraszamy do wspólnoty.
 6. Od jutra, do następnej niedzieli włącznie, będą wyłączone z użytku stalle w prezbiterium, które zostaną poddane zabiegowi trucia drewnojadów.
 7. Jeszcze w tym tygodniu, na parkingu obok Domu Sióstr przy ul. Furgalskiego, będzie wystawiony kontener na makulaturę. Można ją składać do czasu wypełnienia kontenera.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 9. Burmistrz Miasta Leżajska zaprasza do MCK na koncert pieśni patriotycznych i wojskowych pt. „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze”. Koncert odbędzie się w sobotę 28 kwietnia o godz. 19.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy wcześniej odebrać darmową wejściówkę i zarezerwować miejsce w kasie kina MCK-u.
 10. Przychodnia specjalistyczna przy naszym szpitalu zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrywania raka jelita grubego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń

Intencje zbiorowe:

 • Z Róży św. Jana Pawła II – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji ks. Proboszcza z okazji imienin – Msze św. od Akcji Katolickiej, Straży Honorowej NSPJ,  Róż Różańcowych i Bractwa Szkaplerza Świętego – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – czwartek, godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Władysława Czubat – intencja od mieszkańców ul. Moniuszki i Bocznej Moniuszki – sobota, godz. 6.30.
 • Za śp. Mieczysława Poprawę – intencja od koleżanek z byłej pracy w Pilawie – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Leopold Zaborowski zamieszkały ostatnio w Brzózie Królewskiej, Józef Zybura z ul. Kołłątaja i Władysław Cisło z ul. Braci Śniadeckich  – wieczny odpoczynek …

III Niedziela wielkanocna (15.04.2018 r.)

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do częstszej lektury Pisma Świętego i rozmiłowania się w Słowie Bożym.
 2. Także dziś nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej jutro po Mszy św. wieczornej, na które wszystkich członków, kandydatów jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę zapraszamy do udziału XII Kongresie Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń a zapisy u ks. Dariusza.
 5. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. Także w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia o Imieniu Jezus z modlitwą wstawienniczą.
 7. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 8. Od jutra na parkingu obok Domu Sióstr przy ul. Furgalskiego, będzie wystawiony kontener na makulaturę. Można ją składać do czasu wypełnienia kontenera.
 9. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Leżajsku zaprasza na Dzień Otwarty Urzędu w sobotę 21 kwietnia oraz zawiadamia, że w dniach 24-27 kwietnia br., będą wydłużone godziny pracy urzędu. Równocześnie przypomina, że już od kilku lat istnieje możliwość przesyłania zeznań podatkowych drogą elektroniczną. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Rudolfa Manieckiego – intencja od sąsiadów – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Bernadetty – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Gałusza – intencja od sąsiadów i znajomych z ul. Staszica 4 – środa, czwartek i sobota, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Janusza Nera – intencja od kolegów z byłego Instalu – środa, godz. 18 (poza parafią).
 • Za śp. Danutę Szwedo – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Kołłątaja 6 – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Marię Kiełbowicz – intencja od Samorządu Uczniowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Leżajsku – czwartek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Za śp. Marka Pokrywkę – intencja od kolegów z Fabryki Maszyn – piątek, godz. 6.30.
 • Z Róży Miłosierdzia Bożego – niedziela, godz. 7.00.
 • Za śp. Władysława Sztyrak – intencja od sąsiadów z ul. Podzwierzyniec – niedziela, godz. 18.00.
 • Za śp. Michalinę Raźnikiewicz – intencja od sąsiadów z ul. Zmuliska i kpt. Kuczka – niedziela, godz. 9.30 w MK.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Agnieszka Sayegh zd. Fogiel zamieszkała ostatnio we Francji, Jerzy Leśniak z ul. Mickiewicza i Anna Ewa Korasadowicz z ul. Sandomierskiej  – wieczny odpoczynek …

Archiwum
Archiwum