navigation

Ogłoszenia

XIX Niedziela zwykła (12.08.2018 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nieszpory niedzielne na godz. 17.30 a po nich Msza św. wieczorna.
 2. Jutro wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na kolejneNabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 4. W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 5. W klasztorze OO. Bernardynów od jutra rozpoczynają się uroczystości odpustowe a szczegółowy ich program na tablicy ogłoszeń.
 6. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. Za wszystkie złożone dziś ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W związku z trwającym remontem kaplicy na cmentarzu komunalnym, upoważnieni przez Zakład Komunalny informujemy, iż od dnia 20 sierpnia, przez następne trzy tygodnie, kaplica będzie nieczynna a wszystkie potencjalne pogrzeby, będą odprawiane w kościołach parafialnych tzn. w naszym przypadku, różaniec i Msza św. w kościele Farnym a potem przejazd na cmentarz i ostatnie pożganie przy grobie. Z nadzieją, że wszyscy parafianie przeżyją ten czas w zdrowiu, czekamy na pięknie odnowioną kaplicę.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Z intencji wszystkich Róż Różańcowych – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Janusza Nera – intencja od sąsiadów z klatki – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Edwarda Hanasiewicza – intencja od sąsiadów z klatki – wtorek, godz. 7.00.
 • Z Róży MB Wniebowziętej – wtorek, godz. 18.00.
 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – środa, godz. 10.00.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – piątek, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Stanisława Kozyra z ul. Św. Królowej Jadwigi – wieczny odpoczynek…

XVIII Niedziela zwykła (05.08.2018 r.)

 1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca, zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową o godz. 17.30. Będziemy modlić się w intencji trzeźwości naszej Ojczyzny a po niej Msza św. wieczorna.
 2. Jutro święto Przemienienia Pańskiego.
 3. We czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 4. W piątek święto św. Wawrzyńca – diakona i męczennika.
 5. Wszystkich parafian i zainteresowanych informujemy, iż możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2018 się wyczerpała. Intencje na rok 2019 będzie można rezerwować dopiero od września. Warto jednak pamiętać, iż jest wiele parafii i wielu księży, którzy nie mają intencji i mogą odprawić Mszę św. niemalże z dnia na dzień ale poza naszą parafią o czym informujemy w każdym takim przypadku.
 6. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji zaś za tydzień jak zawsze w II niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel, zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 17.792 zł. W lipcu została wypłacona zaliczka w kwocie 140 tys. zł. na poczet trwających prac przy konserwacji polichromii w kościele Jezusa Miłosiernego – I etap, którego koszt jak pamiętamy wyniesie prawie 300 tyś zł. Mając na uwadze wypłatę w/w zaliczki, na naszym koncie inwestycyjnym pozostała kwota 234 tyś. zł. Ruszyły też prace przy elewacji kościoła Jezusa Miłosiernego ale o tym jak i o pozyskanych na w/w prace dotacjach, będziemy informować we wrześniu. Wszystkim darczyńcom, za każdą ofiarowaną złotówkę, życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Serdecznie polecamy.

 Intencje zbiorowe:

 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Danutę Romanowską – intencja od koleżanek i kolegów z Browaru – czwartek, godz. 7.00.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od działu technicznego CIECH Sarzyna – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Antoniego Babiarza – intencja od Biura Rachunkowego ALMA – sobota, godz. 6.30.
 • Za śp. Wiktorię Lorfing – intencja od pracowników aptek – sobota, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Marian Horoszko z ul. Podolszyny, Simmonyan Paycar z ul. Mickiewicza i Wojciech Śliż z ul. Rzeszowskiej – wieczny odpoczynek…

XVII Niedziela zwykła (29.07.2018 r.)

 

 1. Dziś, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 a po niej Msza św. wieczorna.
 2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią, w której jest z nami ks. Robert Gazdowicz. Swoją posługę kapłańską będzie kontynuował w Krośnie jako kapelan szpitala. Dziękujemy za pracę w naszej parafii, za uśmiech i życzliwość, Dalsze posługiwanie Ks. Roberta powierzamy opiece i wstawiennictwu Pani Leżajskiej – Matce Pocieszenia, a uczynimy to w uroczysty sposób w piątek, podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, dla wielu czas dobrowolnie podejmowanej abstynencji. Zachęceni słowami listu pasterskiego, jako chrześcijanie miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się temu złu, jakie niesie w sobie plaga alkoholizmu. Miejmy też świadomość, że wiele zależy od naszej osobistej postawy i świadectwa.
 4. W czwartek 2 sierpnia, w każdym kościele parafialnym można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami.
 5. Także w czwartek przypada I czwartek miesiąca a tym samym okazja do modlitwy o uświęcenie kapłanów oraz o nowe święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 6. W piątek przypada I piątek miesiąca, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego a po niej adoracja do godz. 20.00. Spowiedź od godz. 17.00. Rano wpiątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach z Komunią świętą. Ksiądz Kamil swoich chorych według wcześniejszej zapowiedzi odwiedzi w czwartek od 8.30.
 7. W sobotę, na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 8. Także w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a – patrona kapłanów.
 9. W tym szczególnym wakacyjnym czasie, módlmy się także za przebywających na wakacjach i urlopach, prośmy o błogosławieństwo także dla wszystkich pracujących a zwłaszcza za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów.
 10. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
 11. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Serdecznie polecamy.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Marka Pokrywkę – intencja od kolegów z Fabryki Maszyn – poniedziałek, godz. 7.00.
 • Za śp. Antoniego Babiarza – intencja od Biura Rachunkowego „ALMA” – środa, godz. 6.30.
 • Za śp. Alicję Gajewską – intencja od sąsiadów z Wólki Grodziskiej – środa, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – czwartek i sobota, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od dyrekcji i przyjaciół z Podkarpackiego Zarządu Dróg w Rzeszowie – czwartek, godz. 18.00 (poza parafią).
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Barbary – niedziela, godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Alicja Simko zamieszkała ostatnio w Sośnicy – wieczny odpoczynek…

 

XVI Niedziela zwykła (22.07.2018 r.)

 1. Dziś z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. mamy możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych. Zbierane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na specjalny fundusz MIVA Polska, który z zebranych ofiar funduje różnego rodzaju środki transportu dla misjonarzy.
 2. Także dziś, zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową o godz. 17.30. Będziemy modlić się o pokój na świecie i w intencji prześladowanych chrześcijan. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 3. Jutro 23 lipca święto św. Brygidy Szwedzkiej – patronki Europy.
 4. W środę święto św. Jakuba Apostoła a także wspomnienie św. Krzysztofa.
 5. W czwartek 26 lipca – przypada wspomnienie św. Joachima i Anny – dzień szczególnej wdzięczności wobec rodziców i dziadków.
 6. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Serdecznie polecamy.
 7. Przypominamy iż, Burmistrz naszego Miasta zaprasza zainteresowanych wymianą kotłów opalanych drewnem i węglem na kotły ekologiczne z dofinansowaniem z Unii Europejskiej na spotkanie informacyjne do MCK-u dziś tj. w niedzielę 22 lipca, godz. 14.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Antoniego Babiarza – intencja od koleżanek i kolegów syna Zdzisława – środa, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Wiktorię Lorfing – intencja od pracowników Aptek – niedziela, godz. 16.00.

XV Niedziela zwykła (15.07.2018 r.)

 1. Dziś ostatni dzień nowenny przed świętem MB Szkaplerznej. Zapraszamy na godz. 17.00 na śpiew Godzinek do MB Szkaplerznej, o godz. 17.30 wystawienie najświętszego Sakramentu i nowenna a po niej Msza św. wieczorna.
 2. Dziś dotarła na Jasną Górę XXXVIII Przemyska Piesza Pielgrzymka. Dziękujemy zatem wszystkim dobrodziejom pielgrzymki i duchowym pielgrzymom, którzy swoją ofiarą i modlitwą wsparli to piękne dzieło. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Grzegorza Sochy, naszego wikariusza, przewodnika grupy leżajskiej, jak i wszystkich wolontariuszy wspierających i obsługujących pielgrzymów.
 3. Jutro 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel, czyli MB Szkaplerznej. Jest to święto patronalne naszego Bractwa Szkaplerza Świętego i z tej okazji w czasie Mszy św. o godz. 18.00, będzie możliwość nałożenia szkaplerza nowym czcicielom Matki Bożej Szkaplerznej. Zainteresowani zgłaszają się wcześniej do zakrystii lub zelatora.
 4. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę 22 lipca będzie możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Tradycyjnie tego dnia będą też przed kościołem i na parkingu zbierane ofiary na specjalny fundusz MIVA Polska, który z zebranych ofiar kupuje różnego rodzaju środki transportu dla misjonarzy. O przeprowadzenie tejże zbiórki prosimy Róże Różańcowe.
 5. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią, którą spędza z nami Paweł Wołoszyn. Po rocznej praktyce duszpasterskiej jako diakon, został kapłanem a teraz po krótkim urlopie podejmie obowiązki wikariusza w parafii Jasienica Rosielna. Za cały ten czas posługi w naszej parafii i za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem przez Jego posługę składamy serdeczne Bóg zapłać i życzmy obfitości Bożych darów na nowej placówce.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Czernej, którą organizuje Bractwo Szkaplerza Świętego w dniu 21 lipca br. Zapisy w zakrystii a szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 7. Jak zapewne zdążyliśmy się już zorientować w Polsce zaczęło obowiązywać tzw. RODO. Dotknęło to w pewnym obszarze także kancelarię parafialną. W związku z tym informujemy, iż pozyskanie np. świadectwa chrztu czy bierzmowania bądź innego zaświadczenia przez osoby pełnoletnie, jest możliwe tylko osobiście po okazaniu dowodu tożsamości. Rodzic może tego dokonać wobec niepełnoletnich dzieci za okazaniem dowodu tożsamości. W sposób cząstkowy będą też prezentowane zapowiedzi przedślubne. Zasadność tych regulacji pozostawiamy bez komentarza a wszelkie ewentualne skargi i żale prosimy kierować do Brukseli.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 9. Burmistrz naszego Miasta zaprasza zainteresowanych wymianą kotłów opalanych drewnem i węglem na kotły ekologiczne na spotkanie informacyjne do MCK-u w niedzielę 22 lipca, godz. 14.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – poniedziałek i piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Danutę Kaciuba – intencja od sąsiadów z klatki – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Katarzynę Pysz – intencja od pracowników Przedszkola nr 4 i Gimnazjum w Leżajsku – czwartek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. o. Pio – niedziela, godz. 7.00.
 • Z Róży św. Anny – niedziela, godz. 8.30.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Katarzyna Gąsiorek z ul. Podolszyny i Stanisław Dąbrowski z ul. Kopernika – wieczny odpoczynek…

XIV Niedziela zwykła (08.07.2018 r.)

 1. Dziś jak i w tygodniu zapraszamy na nowennę przed świętem MB Szkaplerznej. Rozpoczyna się ona o godz. 17.00 śpiewem Godzinek do MB Szkaplerznej, o godz. 17.30 wystawienie najświętszego Sakramentu i nowenna a po niej Msza św. wieczorna.
 2. W środę święto św. Benedykta – patrona Europy.
 3. W piątek 13 lipca na godz. 18.00, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową.
 4. W sobotę dzień imienin naszego wikariusza ks. Kamila Gniwka. Pamiętajmy z tej okazji o Nim w naszych modlitwach.
 5. Wyjazd autokaru na czuwanie i powitanie naszych pielgrzymów na Jasną Górę będzie 14 lipca w sobotę o godz. 14.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
 6. Bractwo Szkaplerza Świętego zaprasza na pielgrzymkę do Czernej w dniu 21 lipca br.,. Zapisy w zakrystii a szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 7. Dzisiejsza taca mszalna, jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. Za wszystkie złożone dziś ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Wiesława Rudzińskiego – intencja od koleżanek i kolegów – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Czerwonkę – intencja od sąsiadów z bloku przy ul. Staszica 8, klatka 2 – środa, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Danutę Romanowską – intencja od sąsiadów z ul. Braci Śniadeckich 4 – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Marię Żak – intencja od sąsiadów syna z ul. Św. Królowej Jadwigi – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od Zarządu Dróg Powiatowych w Leżajsku – czwartek, godz. 18.00. (poza parafią).
 • W intencji Róż Różańcowych – piątek, godz. 18.00.
 • W intencji ks. Kamila z okazji imienin – sobota, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – niedziela, godz, 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Aniela Rynkiewicz z ul. Kopernika, Stanisław Lasek z ul. Mickiewicza i Władysław Bryniarski z ul. Kołłątaja – wieczny odpoczynek …

XIII Niedziela zwykła (01.07.2018 r.)

 1. Dziękujemy Józefowi Gondkowi za głoszone dziś Słowo Boże i świadectwo misyjnej posługi w Estonii a prowadzone tam przez księdza dzieła możemy wesprzeć symboliczną ofiarą po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 3. We wtorek święto św. Tomasza Apostoła.
 4. W środę z Przemyśla a w czwartek z Leżajska wyrusza 38 Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Msza św. na wyjście naszej grupy zostanie odprawiona o godz. 7.00 i będzie jej przewodniczył ks. abp Adam Szal. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy także o duchowym wspieraniu pielgrzymów.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. w czwartek i piątek do godz. 20.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
 6. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 9.00 z wyjątkiem; Dariusza i ks. Grzegorza, którzy odwiedzą swoich chorych we wtorek, także od godz. 9.00. Prosimy rodziny czy sąsiadów o przekazanie tej informacji zainteresowanym chorym.
 7. W sobotę o godz. 17.00 kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 8. Także w sobotę, o godz. 16.30 początek nowenny przed świętem Matki Bożej Szkaplerznej. W pozostałe dni nowenna będzie się rozpoczynać o godz. 17.00.
 9. Przypominamy, że wyjazd autokaru na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Duszpasterstwa Nauczycieli dziś w nocy o godz. 24.00 z parkingu przy kościele.
 10. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś za tydzień, w II niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel, zebrano łącznie z wpłatami na konto, kwotę 15 580 zł. Tym samym, na naszym koncie inwestycyjnym mamy kwotę 371,5 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Edwarda Drożdżal – intencja od sąsiadów z klatki – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jana z Dukli – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży św. Bernadety – niedziela, godz. 10.00.
 • Za śp. Wiktorię Lorfing – intencja od pracowników aptek – niedziela, godz. 16.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Wojciech Ścisłowicz z ul. Kołłątaja– wieczny odpoczynek…

XII Niedziela zwykła – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (24.06.2018 r.)

 1. Dziś wieczorem zapraszamy jeszcze na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 2. Także dziś, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe leżajskiej grupy bł. Marii. W dalszym ciągu zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę a tych wszystkich, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować, zapraszamy do tzw. pielgrzymowania duchowego. Karty duchowego pielgrzymowania są wyłożone na ołtarzach, które po wypełnieniu prosimy składać do specjalnej skrzynki.
 3. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. rano o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Jest to zarazem dzień imienin naszych księży; Piotra Zawadzkiego i ks. Pawła Wołoszyna. Z tej okazji pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 4. W piątek, ze względu na uroczystość świętych Apostołów nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę ostatnie przed wakacjami spotkanie dla młodych małżonków o godz. 16.00. Wszystkich dotychczasowych uczestników jak i nowych chętnych, zapraszamy do wspólnoty.
 6. Duszpasterstwo Nauczycieli w dalszym ciągu zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców z rejonu leżajskiego do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniu 2 lipca. Wyjazd w nocy z 1 na 2 lipca o godz. 24.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
 7. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Józefa Gondka, pochodzącego z Wierzawic, który wygłosi nam Boże Słowo i podzieli doświadczeniami ze swojej posługi w specyficznym kraju misyjnym jakim jest Estonia. Po Mszy św. będzie można wesprzeć jego misyjną działalność, dowolną ofiarą złożoną do puszki.
 8. Taca mszalna z uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej czyli tzw. Świętopietrze.
 9. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie a przed kościołem z rąk ministrantów można odebrać kolejny darmowy numer Dobrych Nowin.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Franciszka Leję – intencja od koleżanek i kolegów z działu – wtorek, godz. 6.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Antoniego Babiarza – intencja od koleżanek i kolegów Bogdana z Oddziału Leżajsk – czwartek, 6.30 i niedziela, godz. 7.00.
 • Msza św. imieninowa w intencji ks. Piotra Zawadzkiego od Bractwa Szkaplerza Świętego i ks. Pawła Wołoszyna od Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży Św. Krzysztofa – niedziela, godz. 10.00.
 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Klasztornej 6 – niedziela, godz. 10.00 (poza parafią).

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Maria Dołęga z ul. Braci Śniadeckich, Jan Pelc z ul. Kołłątaja, Wojciech Odachowski z ul. Podzwierzyniec i Łucja Lizak z ul. Spółdzielczej – wieczny odpoczynek…

XI Niedziela zwykła (17.06.2018 r.)

 1. Dziś wieczorem zapraszamy jeszcze na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 2. We wtorek, kolejne spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków, kandydatów jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna na zakończeniu roku pracy dla Zespołu Szkół Licealnych o godz. 8.00 a dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum o godz. 9.00 w kościele farnym. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży codziennie w czasie każdej Mszy św.
 4. W sobotę na Mszę św. o 18.00, zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie, na uroczyste podsumowanie i zakończenie roku formacji. Przedstawicieli wszystkich grup prosimy o zgłaszenie się do ks. Piotra, celem przygotowania liturgii.
 5. Za tydzień, w niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 6. Także w niedzielę 24 czerwca, na Mszę św. o godz. 16.00 i spotkanie przedpielgrzymkowe zapraszamy wszystkich wybierających się pieszo na Jasną Górę w grupie bł. Marii. W dalszym ciągu zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania a tych wszystkich, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować, zapraszamy do tzw. pielgrzymowania duchowego. Karty duchowego pielgrzymowania są wyłożone na ołtarzach, które po wypełnieniu prosimy składać do specjalnej skrzynki.
 7. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców z rejonu leżajskiego do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca. Zapisy u ks. Dariusza a szczegóły na plakacie.
 8. Stowarzyszenie Misyjno – Charytatywne Missio Misericordiae zaprasza na XII Regionalny Kongres Misyjny, który tym razem odbędzie się w parafii Zmysłówka i Chałupki Dębniańskie. Szczegóły na plakacie.
 9. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji dzieci i młodzieży z ul. Moniuszki, Bocznej Moniuszki i sąsiednich – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – poniedziałek – godz. 7.00.
 • Za śp. Danutę Romanowską – intencja od koleżanek i kolegów Klubu Seniora – wtorek, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Eulalię Motor oraz za zmarłych z rodzin Sióstr z Róży św. Krzysztofa – czwartek, godz. 18.00.
 • W intencji wszystkich grup parafialnych z racji zakończenia roku formacji – sobota, godz. 18.00.

X Niedziela zwykła (10.06.2018 r.)

 1. Dziś wieczorem zapraszamy jeszcze na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 2. W tym tygodniu zapraszamy też młodzież na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak klasy VI i VII zapraszamy w poniedziałek a klasy II gimnazjum we wtorek. Spotkania będą się rozpoczynać o godz. 16.00 w Farze.
 3. We wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 4. W środę, 13 czerwca, wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 5. Wyjazd Straży Honorowej NSPJ na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 16 czerwca br. będzie o godz. 5.00 z dworca PKS i parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca.
 6. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce na Jasna Górę. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Grzegorza.
 7. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na trwające prace remontowe przy naszej parafii. Wszystkim darczyńcom, często anonimowym, za systematycznie składane ofiary, życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 9. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku, ogłasza nabór dzieci i młodzieży z autyzmem czy inną niepełnosprawnością intelektualną do szkół na różnych poziomach edukacyjnych. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.
 10. Zaproszenia: Miejskie Centrum Kultury i OO Bernardyni zapraszają na inauguracyjny koncert XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku w piątek, godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Stanisława Babisia – intencja od pracowników Zakładu Budowy Dróg i Transportu – poniedziałek, godz. 18.00 i od pracowników Oddziału Psychiatrycznego w Leżajsku – sobota, godz. 7.00.
 • Za śp. Marię Żak – intencja od sąsiadów syna z ul. Św. Królowej Jadwigi – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Urszuli Ledóchowskiej – wtorek, godz. 18.00.
 • Za zmarłych z ul. Moniuszki, Bocznej Moniuszki i sąsiednich – środa, godz. 6.30.
 • Z intencji wszystkich Róż Różańcowych – środa – godz. 18.00.
 • Z Róży św. Antoniego – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Władysława Ciżman – intencja od sąsiadów z klatki i znajomych – czwartek, godz. 6.30 i piątek, godz. 7.00.
 • Z Róży św. Jana Pawła II – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Edwarda Drożdżala – intencja od sąsiadów z klatki – niedziela, godz. 7.00.
 • W intencji mieszkańców ul. Podzwierzyniec i za zmarłych – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Jan Woś z ul. Rzeszowskiej, Anna Pawul z ul. Lipy, Marian Kwieciński z ul. Kopernika, Beata Kolbusz z ul. Piekarskiej i Leonarda Płatkowska z ul. Kołłątaja – wieczny odpoczynek…

Archiwum
Archiwum