navigation

Ogłoszenia

II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia (23.04.2017 r.)

 1. Dziś z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy św. odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Popołudniu koronka w kościele Jezusa Miłosiernego w Godzinie Miłosierdzia tj. o godz. 15.00 a wieczorem zamiast nabożeństwa o godz. 17.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia poświęcony Najświętszemu Imieniu Jezus, z modlitwą wstawienniczą i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, który rozpocznie się o godz. 19.00. Przypominamy, że wierni w Polsce codziennie mogą zyskiwać odpust zupełny za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem w kościele. Chorzy oczywiście mogą zyskiwać ten odpust w domu.
 2. Dziś także rozpoczyna się kolejny Tydzień Miłosierdzia. Niech będzie to dla nas wszystkich okazja do podjęcia refleksji nad naszą relacją do bliźniego, zwłaszcza tego będącego w większej potrzebie. Z tej też okazji dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek Caritas z przeznaczeniem na pomoc ofiarom wojny w Syrii.
 3. Jutro uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
 4. We wtorek święto św. Marka – Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Msze Świętą sprawowaną w intencji ks. Proboszcza Marka o godz. 18.00. W sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej.
 5. Także we wtorek o godz. 15.15 zbiórka ministrantów i lektorów.
 6. Za tydzień Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Ogólnopolski Tydzień Biblijny oraz Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Szczegóły w najbliższą niedzielę.
 7. Skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną można składać na ołtarzu lub w zakrystii a w razie potrzeby będzie to można uczynić także w przyszłą niedzielę.
 8. Wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę do Ziemi Świętej przypominamy, iż wyjazd będzie w piątek 28 kwietnia z parkingu przy kościele o godz. 4.30.
 9. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 koncert pieśni maryjnych i patriotycznych w wykonaniu Małgorzaty Kellis, znanej polsko-amerykańskiej śpiewaczki i grupy muzyków. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Dziś szczególnie polecamy zarówno tygodnik Niedziela jak i Gościa Niedzielnego do którego jest dołączona płyta z filmem „Zmartwychwstały”.
 11. Zaproszenia: Powiatowy Urząd Pracy i Starostwo Powiatowe w Leżajsku zaprasza we czwartek 27 kwietnia br. na Leżajskie Targi Pracy i Edukacji 2017. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji ks. Proboszcza z okazji imienin – Msze św. od Akcji Katolickiej, Straży Honorowej NSPJ,  Róż Różańcowych i Bractwa Szkaplerza Świętego – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Kolano – intencja od koleżanek i kolegów z klasy córki Barbary – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Leokadię Krawczyk – intencja od pracowników kotłowni w Leżajsku – sobota, godz. 7.30.

Poniedziałek Wielkanocny (17.04.2017 r.)

 1. Rozpoczynamy tzw. „Biały Tydzień” – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W piątek po Mszy św. wieczornej, kolejne spotkanie dla młodych małżonków. Wszystkich dotychczasowych uczestników jak i nowych chętnych, zapraszamy do wspólnoty.
 3. Najbliższa niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego i z tej okazji za tydzień po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ponadto, w kościele Jezusa Miłosiernego, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Wieczorem w kościele farnym po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy wszystkich parafian na kolejny Wieczór Uwielbienia, który będzie poświęcony modlitwie do Najświętszego Imienia Jezus, z modlitwą wstawienniczą i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Przypominamy też, że nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego jest odprawiana codziennie o godz. 17.30.
 4. Także w Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpocznie się kolejny Tydzień Miłosierdzia. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka i Episkopatu Polski za tydzień po każdej Mszy św. zbiórka do puszek Caritas z przeznaczeniem na pomoc ofiarom wojny w Syrii. O przeprowadzenie tejże zbiórki prosimy Róże Różańcowe.
 5. Wszyscy Ci, którzy przez okres Wielkiego Postu oszczędzali pieniążki do specjalnych skarbonek Caritas, prosimy, aby przynieśli je w najbliższą niedzielę i złożyli jako dar ofiarny w czasie dowolnej Mszy św.
 6. W imieniu obdarowanych rodzin, składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy podzielili się darami na stół wielkanocny.
 7. Wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej informujemy, iż wyjazd będzie w piątek 28 kwietnia z parkingu przy kościele o godz. 4.30.
 8. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 9. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Leżajsku zaprasza na Dzień Otwarty Urzędu w sobotę 22 kwietnia oraz zawiadamia, że w dniach 27-28 kwietnia br., będą wydłużone godziny pracy urzędu. Równocześnie przypomina, że już od kilku lat istnieje możliwość przesyłania zeznań podatkowych drogą elektroniczną. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Zofię Lasek – intencja od współpracowników córki z OIOM-u i anestezjologii – czwartek, godz. 6.30 i piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży Miłosierdzia Bożego – niedziela, godz. 7.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – niedziela, godz. 16.00.
 • Z Róży św. s. Faustyny – niedziela, godz. 18.00.
 • Za śp. Ryszarda Ostrowskiego – intencja od pracowników Starostwa Powiatowego w Leżajsku – niedziela, godz. 10.00 w MK.

Niedziela Palmowa (09.04.2017 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00 w obu kościołach.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne. Niech pamięć o tym, co uczynił Chrystus dla naszego zbawienia, zgromadzi nas jak najliczniej w naszej Farze na tych, jakże pięknych, nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.
 3. Jutro o godz. 10.30 specjalne nabożeństwo Drogi Krzyżowej, jeśli pozwoli pogoda to wokół kościoła, prowadzone przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy naszym Caritas.
 4. Także jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków, kandydatów jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 5. We wtorek dzień naszej parafialnej spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu Bożego Miłosierdzia w godz. od 9.00 do 12.00 i popołudniu od 14.00 do 18.00 z półgodzinnymi przerwami o godz. 10.30 i 16.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na kolejne dni Wielkiego Tygodnia.
 6. Do wtorku, do specjalnego kosza wystawionego przy ołtarzu NSPJ, można składać dary na stół świąteczny dla potrzebujących. Caritas pomoc świąteczną potrzebującym będzie wydawał we wtorek od godz. 12.00.
 7. Wielki Czwartek. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po uroczystej Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy trwać będzie do godz. 24.00. Zachęcamy do adorowania i oddania czci Jezusowi.
 8. Także we czwartek z racji 13-tego dnia miesiąca o godz. 17.30 rozpocznie się ostatnia nowenna i różaniec z okazji zbliżającej się 100-tnej rocznicy Objawień Fatimskich.
 9. Wielki Piątek. Adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 rano. O godz. 9.00 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do adoracji w ciągu dnia a szczególnie siostry i braci z Róż Żywego Różańca jak i innych grup apostolskich czy modlitewnych. Szczegółowy plan adoracji zostanie wywieszony w gablocie. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, w czasie której, po wysłuchaniu Męki Pańskiej będziemy adorować krzyż Chrystusa, a następnie przeniesiemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do symbolicznego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie także do godz. 24.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy i adoracji.
 10. Od Wielkiego Piątku, rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Będzie się ona rozpoczynać codziennie pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 11. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy.
 12. Wielka Sobota. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 14.00 co godzinę. Obrzęd Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 od poświęcenia ognia przed kościołem. Na to nabożeństwo zabieramy ze sobą świece.
 13. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 a następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 30 a także popołudniu o godz. 18.00. W Niedzielę Wielkanocną jak i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.00. Będą Msze św. w małym kościele.
 14. Dzisiejsza taca mszalna jak w każdą II niedzielę miesiąca, jest przeznaczona na dalsze planowane prace remontowe przy naszej parafii. W uzupełnieniu ogłoszeń z minionej niedzieli informujemy, iż w czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 16 636 zł. Kwota ta sprawia, że na naszym koncie inwestycyjno – remontowym mamy 227 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 15. Zakończona wczoraj zbiórka makulatury przyniosła prawie 3 tony, a dochód z jej sprzedaży będzie naszą kolejną cegiełką do budowy studni w Czadzie. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy.
 16. Składamy też serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ciemnicy w czasie Gorzkich Żali. Przy okazji przypominamy, iż ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na renowację chrześcijańskich zabytków w Ziemi Świętej.
 17. Przed kościołem z rąk ministrantów można zabrać sobie świąteczny numer naszej parafialnej gazetki SIEWCA.
 18. W Siewcy do nabycia świąteczną prasę katolicką. Szczególnie polecamy baranki wielkanocne i paschaliki Caritas, z których dochód jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Marcelę Kamińską – intencja od sąsiadów córki Grażyny – poniedziałek, godz. 7.30.
 • Za śp. Zofię Lasek – intencja od sąsiadów z ul. Moniuszki – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Msze św. w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii – od Akcji Katolickiej, Bractwa Szkaplerza św., Róż Różańcowych i Straży Honorowej NSPJ – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Wiolettę Serafin – intencja od koleżanek i kolegów z pracy – sobota, godz. 19.00.
 • Za śp. Franciszka i Helenę Kapusta – intencja od koleżanek i kolegów córki z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – niedziela, godz. 18.00.

V Niedziela Wielkiego Postu (02.04.2017 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w obu kościołach na godz. 17.00.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 3. We wtorek po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 4. W środę spotkanie Wspólnoty Szkaplerza Świętego.
 5. Spotkanie dla narzeczonych w ramach Poradni Rodzinnej tym razem wyjątkowo tydzień wcześniej a więc w najbliższy czwartek 6 kwietnia po Mszy św. wieczornej, ponieważ zwyczajowy II czwartek miesiąca, to Wielki Czwartek.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 7. W piątek przed południem odwiedziny chorych w domach z Komunią św. Będą to równocześnie odwiedziny z okazji zbliżających się świąt. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Oczywiście nie ma potrzeby zgłaszania chorych, którzy są systematycznie odwiedzani w każdy I piątek miesiąca.
 8. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 8.00 rano i o 16.00 dla dzieci zaś o godz. 16.30 w Bazylice OO. Bernardynów rozpocznie się Msza św. a po niej wspólna miejska Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta z Klasztoru do Fary, na którą wszystkich parafian serdecznie zapraszamy. W naszym kościele będzie Msza św. o godz. 18.00. Nie będzie zaś drogi krzyżowej o godz. 17.30 i 20.00.
 9. Także w piątek w Ustrzykach Dolnych rozpocznie się kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Będą w nim uczestniczyć także przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. Grzegorzem. Wspierajmy ich naszą modlitwą, aby ten czas spotkania we wspólnocie młodych przyniósł piękne duchowe owoce.
 10. Najbliższa niedziela 9 kwietnia jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm na początku każdej Mszy św.
 11. Zgodnie ze starym zwyczajem od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.
 12. W tym tygodniu organizujemy także kolejną zbiórkę makulatury. Makulaturę można składać obok ołtarza polowego, pod dachem, od poniedziałku do piątku włącznie.
 13. W Niedzielę Palmową, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy naszym Caritas, organizują „Kiermasz Świąteczny”. Sprzedawane będą ozdoby, stroiki świąteczne i palmy wykonane przez niepełnosprawnych uczestników WTZ.
 14. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu, zaś za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na dalsze planowane prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 16 636 zł. Kwota ta sprawia, że na naszym koncie inwestycyjno – remontowym mamy 227 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 15. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Są tam też specjalne baranki i paschaliki Caritas, które obecne na świątecznym stole, będą znakiem naszej solidarności z bardziej potrzebującymi.
 16. Muzeum Ziemi Leżajskiej, zaprasza dziś jak i we czwartek na prelekcje o tematyce historycznej. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Franciszka Kapustę – intencja od Dyrektorów Szkół Gminy Leżajsk – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Zofię Lasek – intencja od sąsiadów z ul. Mickiewicza 63A, klatka 2 i 3 – wtorek, 6.30, od koleżanek córki Ewy z oddziału noworodków – środa, godz. 18.00 i od Bractwa Szkaplerza Świętego – piątek, godz. 7.00.
 • Za śp. Wiolettę Serafin – intencja od koleżanek mamy ze sklepów w Biedaczowie – wtorek, godz. 7.30.
 • Za śp. Józefę Wilk – intencja od Dyrekcji i pracowników Gimnazjum w Leżajsku – środa i piątek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stefanię Wań – intencja od Sióstr Służebniczek z Łańcuta – niedziela, godz. 7.00.
 • Za śp. Aurelię Miśkiewicz – intencja od sąsiadów z klatki – niedziela, godz. 16.00.

IV Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2017 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w obu kościołach na godz. 17.00.
 2. We wtorek o godz. 15.30 zbiórka ministrantów i lektorów w salce katechetycznej.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano o godz. 8.00, popołudniu o godz. 17.30 i 20.00. W ten piątek nie będzie wyjątkowo drogi krzyżowej o godz. 16.00, ponieważ dzieci w tym dniu będą miały swoja drogę krzyżową przedpołudniem, w czasie rekolekcji szkolnych.
 4. Piątkowa Droga Krzyżowa o godz. 17.30 będzie animowana przez Duszpasterstwo Nauczycieli a po Mszy św. wszystkich nauczycieli i wychowawców zapraszamy na spotkanie na plebanię.
 5. Także w piątek 31 marca, po Mszy św. wieczornej rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie i będą trwały 3 dni. Przy okazji jeszcze raz przypominamy wszystkim zainteresowanym, że przygotowanie do małżeństwa to dwa etapy. Pierwszy to wspomniany wyżej „kurs przedmałżeński”, który może być zrealizowany znacznie wcześniej nawet 2-3 lata przed planowanym ślubem a drugi etap – już bezpośrednio przed ślubem – to poradnia rodzinna dla narzeczonych, którą rozpoczynają narzeczeni 3-4 miesiące przed ślubem.
 6. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 7. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie a także paschaliki i świąteczne baranki Caritas na stół wielkanocny. Z rąk ministrantów można odebrać najnowszy numer darmowych Dobrych Nowin.
 8. Dyrektorzy Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Leżajsku ogłaszają nabór do klas I, na rok szkolny 2017/2018. Zapisy w sekretariatach szkół w dniach 28-30 marca.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Wiolettę Serafin – intencja od GS Leżajsk – poniedziałek, godz. 6.30 i środa, godz. 18.00, od koleżanek i kolegów mamy ze sklepów w Giedlarowej – czwartek, godz. 7.30.
 • Za śp. Stanisława Kolano – intencja od pracowników Oddziału ZUS w Rzeszowie – poniedziałek, godz. 7.30 i wtorek, godz. 18.00, od dyrekcji i pracowników ZUS w Rzeszowie – środa, godz. 7.30 i czwartek, godz. 18.00 oraz od kierownictwa ZUS w Stalowej Woli – sobota, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Msze gregoriańskie za śp. Lucynę Kopciewicz, początek – piątek, godz. 6.30.
 • Msze gregoriańskie za śp. Stefanię Wań, początek – piątek, godz. 7.30.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Łukasza – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży św. Bernadetty – niedziela, godz. 10.00.

III Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2017 r.

 1. Dziś zapraszamy jeszcze wszystkich na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w obu kościołach na godz. 17.00.
 2. Jutro w liturgii uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, przeniesiona z niedzieli. Zapraszamy do liczniejszego uczestnictwa we Mszy św. i modlitwy w intencji ojców i mężów. Z okazji imienin pamiętajmy także w modlitwie o naszym Arcybiskupie Seniorze Józefie Michaliku i wszystkich solenizantach a zwłaszcza o naszych byłych proboszczach śp. ks. Józefie Gorczycy i ks. Józefie Wójciku.
 3. Także jutro po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków, kandydatów jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano o godz. 8.00, popołudniu o godz.16.00 dla dzieci a następnie, o godz. 17.30. i 20.00.
 5. W sobotę liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. i uczczenia Matki Najświętszej. W czasie wieczornej Mszy św. będzie można złożyć deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego. Formularze deklaracji są wyłożone na ołtarzach bocznych.
 6. Msza św. pogrzebowa za śp. Krystynę Rajnowską – mamę naszego rodaka ks. prał. Bartosza Rajnowskiego – Kanclerza Kurii Metropolitalnej, ze względu na obecność ks. Arcybiskupa i spodziewaną dużą liczbę księży, będzie odprawiona jutro o godz. 13.00 w kościele Farnym a po Mszy św. dalsze obrzędy pogrzebowe na cmentarzu.
 7. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Misje zaś taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest jak zawsze na kwiaty do Bożego Grobu.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i cały szereg ciekawych książek a także baranki wielkanocne i paschaliki Caritas.
 9. Przypominamy, że w tym tygodniu z soboty na niedziele nastąpi  zmiana czasu zimowego na letni.
 10. W Biurze Poselskim Posła Jerzego Paula w Leżajsku można skorzystać z nieodpłatnego wypełnienia wniosku o dopłaty dla rolników a także wypełnić zeznanie podatkowe

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Ryszarda Ostrowskiego – intencja od pracowników Starostwa Powiatowego w Leżajsku – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Stanisława Kolano – intencja od sąsiadów z klatki córki – wtorek, godz. 7.30.
 • Za śp. Zofię Lasek – intencja od Róży św. Barbary – środa, godz. 6.30 i od pracowników i emerytów Przedszkola Miejskiego „Promyczek” – piątek, 7.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Ks. Józefa Wójcika w rocznicę śmierci – czwartek, godz. 18.00.Za śp. Wiolettę Serafin – intencja od koleżanek mamy z Biura Rachunkowego Alma – piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Franciszka Kapustę – intencja od kolegów i koleżanek córki z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – piątek, godz. 18.00 i od Dyrektorów Szkół i Przedszkoli  Gminy Nowa Sarzyna – niedziela, godz. 10.00 w MK.
 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Krystyna Rajnowska zam. ostatnio w Przemyślui i Zbigniew Jarzyński zam. ostatnio w USA – wieczny odpoczynek …..

II Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2017 r.

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 w obu kościołach.
 2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W niedziele będzie ona połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali a w tygodniu z wieczorną Mszą św. (Warto zauważyć, że w tym roku uroczystość ta, ze względu na niedzielę wielkopostną, będzie przeniesiona i celebrowana w liturgii w poniedziałek 20 marca).
 3. Dziś przypada też dzień imienin naszego wikariusza ks. Grzegorza Sochy. Z tej okazji pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 4. Jutro 13 dnia miesiąca wszystkich czcicieli MB Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo i różaniec fatimski w ramach nowenny przygotowującej nas do Jubileuszu 100-lecia objawień. Początek nabożeństwa o godz. 17.30.
 5. Także jutro dzień imienin naszych Sióstr; s. Bożeny – dyrektorki przedszkola i s. Krystyny, dbającej o wystrój naszego kościoła. Zatem z tej okazji Siostrom jak i licznym dziś solenizantkom, składamy najlepsze życzenia i obiecujemy modlitwę.
 6. We wtorek nowenna do św. Antoniego. Prośby i podziękowania składamy przy figurze świętego a po nowennie błogosławieństwo dzieci.
 7. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 15.30.
 8. Także we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 9. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano o godz. 8.00, popołudniu o godz.16.00 dla dzieci a następnie, o godz. 17.30 i 20.00 dla młodzieży.
 10. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na dalsze, planowane prace remontowe przy naszej parafii a za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc misjom. O przeprowadzenie tejże zbiórki prosimy Akcję Katolicką.
 11. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Można już nabyć baranki wielkanocne i paschaliki Caritas. Na ołtarzach są też wyłożone wielkopostne skarbonki Caritas.
 12. Wydział Nauki Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do wspólnego pielgrzymowania do Rzymu, Fatimy i innych Sanktuariów Europy. Koszt i kontakt do organizatora, na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Stefanię Wań – intencja od Sióstr Służebniczek z Jarosławia – poniedziałek i środa, godz. 6.30 i od Sióstr Służebniczek z Sanoka – sobota, godz. 6.30.
 • Z Róży bł. Anieli Salawy – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Wiolettę Serafin – intencja od pracowników kotłowni – wtorek, godz. 6.30.
 • Za śp. Stefanię Dec – intencja od sąsiadów z klatki – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Kolano – intencja od sąsiadów z klatki – piątek, godz. 7.30.
 • Z Róży św. Józefa – niedziela, godz. 7.00.

W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Elżbieta Karcz z ul. Kopernika i Weronika Majkut z ul. Rzeszowskiej – wieczny odpoczynek …..

I Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2017 r.

 1. Dziś na godz. godz. 17.00, zapraszamy wszystkich na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorzkie Żale będą odprawiane w obu kościołach. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
 2. Dziś także kończymy nasze doroczne ćwiczenia rekolekcyjne. Z całego serca dziękujemy ks. prał. Albertowi Warso za głoszone Słowo Boże ale przede wszystkim za piękne świadectwo żywej wiary. Niech Dobry Bóg ks. Prałatowi hojnie błogosławi a MB Pocieszenia, Pani Leżajska ma w swojej przemożnej opiece.
 3. Dziś przypada też dzień imienin naszego wikariusza ks. Wacława Zygarowicza a za tydzień w niedzielę 12 marca, dzień imienin ks. Grzegorza Sochy. Z tej okazji pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Żywego Różańca, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieło Pomocy Powołaniom.
 5. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ we wtorek po Mszy św.
 6. W środę spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 7. Także we środę 8 marca – Dzień Kobiet. Z tej okazji już dziś składamy wszystkim Paniom najlepsze życzenia i zachęcamy aby o nich pamiętać w naszej  wdzięcznej modlitwie a najlepiej byłoby, gdyby czuły naszą serdeczność i życzliwość przez cały rok.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej, kolejne spotkanie dla młodych małżonków. Wszystkich dotychczasowych uczestników jak i nowych chętnych, zapraszamy do wspólnoty.
 9. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano o godz. 8.00, popołudniu o godz.16.00 dla dzieci a następnie, o godz. 17.30.
 10. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do naszej Fary na piękny Koncert Papieski „Świętość dla każdego” w wykonaniu Julii Rosińskiej – Kopala i jej męża Grzegorza Kopali. Prowadzenie Paweł Chustak. Koncert w całości jest poświęcony osobie św. Jana Pawła II a głównym źródłem są teksty Karola Wojtyły i Jana Pawła II, ubrane w piękną spokojną i refleksyjną muzykę. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 11. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu, zaś za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na dalsze planowane prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 17 097 zł. Kwota ta sprawia, że na naszym koncie inwestycyjno – remontowym mamy 210,5 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Przed kościołem z rąk ministrantów można odebrać kolejny, darmowy numer Dobrych Nowin. Serdecznie polecamy.
 13. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Są też baranki wielkanocne i paschaliki Caritas. Tam też, oraz na ołtarzach w kościele, są wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną. [Pragnieniem Caritas jest, aby w chrześcijańskich rodzinach zagościła ta symboliczna skarbonka, w której wszyscy domownicy, przez cały okres Wielkiego Postu, będą składać swoje drobne ofiary. Tym samym, rezygnując z rzeczy niekoniecznych czy drobnych przyjemności podzielą się z bardziej potrzebującymi. Dla wszystkich a szczególnie młodych i dzieci będzie to praktyczna lekcja wyrzeczenia i miłosierdzia].

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Stefanię Wań – intencja od Sióstr Służebniczek z Prowincji Przemyskiej – poniedziałek, środa i piątek, godz. 6.30.
 • Za śp. Eugeniusza Mendyka – intencja od pracowników Piekarni PSS Społem – wtorek, godz, 6.30, od pracowników Zakładu Mięsnego „Głowiak” z Czarnej – czwartek, godz. 18.00 i od pracowników Gospodarstwa Rolnego z Góry Ropczyckiej – niedziela, godz. 10.00 w MK.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Msza św. w intencji wszystkich kobiet z naszej parafii – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Franciszka Kapustę – intencja od Dyrektorów Szkół i Przedszkoli z Gminy Nowa Sarzyna – czwartek, godz. 7.30 i sobota, godz. 18.00.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz, 18.00.
 • W intencji ks. Grzegorza z okazji imienin – niedziela, godz. 10.00.
 • Za zmarłych nauczycieli i pracowników SP nr 4 w Leżajsku – niedziela, godz. 16.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Ryszard Babiarz i Agnieszka Pęcak z ul. Staszica – wieczny odpoczynek ….

VIII Niedziela zwykła (26.02.2017 r.)

VIII Niedziela zwykła (26.02.2017 r.)
VIII Niedziela zwykła (26.02.2017 r.)
 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.
 2. Dziś rozpoczyna się także Tydzień Trzeźwości a od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do dobrych i jakże potrzebnych abstynenckich postanowień, zwłaszcza na czas Wielkiego Postu.
 3. W tym tygodniu 1 marca, przypada Środa Popielcowa a wraz z nią rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu, w którym poprzez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych.
 4. W Środę Popielcową Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione rano o godz. 30, 7.00, 8.30 i 10.00 a popołudniu o godz. 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową rozpoczniemy także nasze doroczne rekolekcje wielkopostne, które pomogą nam dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu i przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje będzie nam głosił ks. dr Albert Warso, kapłan Diecezji Radomskiej, pracujący obecnie w Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, na stronie internetowej oraz jest wydrukowany w najnowszym numerze Siewcy.
 5. W związku z rekolekcjami, we czwartek, piątek i sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 a w zamian będzie Msza św. z nauką rekolekcyjna o godz. 8.00. Dlatego też intencje mszalne przyjęte na te dni na godz. 7.30, będą odprawione o godz. 8.00.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca Spowiedź w piątek rano i popołudniu wg programu rekolekcji.
 8. W piątek o godz. 8.00 w ramach rekolekcji parafialnych specjalna droga krzyżowa i Msza św. w intencji chorych. Prosimy rodziny osób starszych i chorych lub sąsiadów aby umożliwić im w miarę możliwości uczestnictwo w tym nabożeństwie. Po tym nabożeństwie odwiedziny chorych w domach z Komunią św.
 9. Wszystkich parafian zachęcamy do pogłębionej refleksji nad naszym osobistym przeżywaniem tego wyjątkowego czasu jakim jest Wielki Post i związanego z nim czasu rekolekcji. Daje się zauważyć, że przez ostatnie lata, dla większości, rekolekcje stają się czymś niepotrzebnym, rezygnujemy więc z czasu, w którym rzeczywiście moglibyśmy się na chwilę zatrzymać, wiele spraw przemyśleć czy na nowo poukładać. Dla wielu Wielki Post to tylko Wielki Tydzień, może jeszcze odprawiona w ostatniej chwili spowiedź i to wszystko. Nie zmarnujmy po raz kolejny tej wyjątkowej szansy. Tak więc już dziś, dobrze zaplanujmy najbliższy tydzień aby skorzystać z tego wyjątkowego czasu łaski.
 10. W sobotę przypada w liturgii święto św. Kazimierza Królewicza.
 11. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać w każdy piątek rano o godz.00, popołudniu o godz.16.00 a następnie, o godz. 17.30. i 20.00. Droga Krzyżowa o godz. 20.00 będzie tradycyjnie prowadzona przez naszą młodzież.
 12. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 13. W niedziele zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.17.00 w obu kościołach.
 14. Także w niedzielę przypada dzień imienin naszego wikariusza Wacława Zygarowicza a za tydzień w niedzielę 12 marca, dzień imienin ks. Grzegorza Sochy. Z tej okazji pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
 15. Szczególnie polecamy dziś nowy numer naszej Parafialnej Gazetki Siewca, którą można odebrać przed kościołem z rąk ministrantów.
 16. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Stefanię Wań – intencja od Sióstr Służebniczek z Prowincji Przemyskiej – poniedziałek i czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Marię Majder – intencja od koleżanek i kolegów z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku – poniedziałek, godz. 7.30.
 • Za śp. Eugeniusza Mendyka – intencja od pracowników sklepu Supermarket nr 1 – środa, godz, 7.00, od pracowników sklepu nr 12 – czwartek, godz. 18.00 i od pracowników sklepu Supermarket nr 4 – niedziela, godz. 16.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Mariannę Waliłko, początek – czwartek, godz. 6.30.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Henryka Zacharę, początek – czwartek, godz. 7.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • W intencji ks. Wacława z okazji imienin – od Straży Honorowej NSPJ – niedziela, godz. 11.30.
 • Z Róży św. Kazimierza – niedziela, godz. 10.00 w MK.

VII Niedziela zw. (19.02.2017 r.)

 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków, kandydatów jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 3. Zbiórka lektorów, wtorek, godz. 15.30.
 4. We środę, liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 5. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Zaś dzieci z młodszej Oazy Dzieci Bożych będą dziś przed południem kontynuować rozprowadzanie okolicznościowych parafialnych kubków a całych dochód z ich sprzedaży zasili ich fundusz wycieczkowy – serdecznie polecamy.
 6. Parafia OO Bernardynów zaprasza na XXVI Bernardyńskie Rekolekcje Pomocy Rodzinom Dysfunkcyjnym, szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.
 7. Przypominamy że dziś w  niedzielę 19 lutego, młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku zaprasza na Koncert Karnawałowy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury. Początek, godz. 17.00. Zaś społeczność szkolna naszego Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku zaprasza jutro w poniedziałek na Koncert Szkoła Marzeń  w Sali MCK-u. Początek, godz. 17.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Za tydzień, w niedzielę 26 lutego o godz. 12.00, spod budynku Muzeum Ziemi Leżajskiej wyruszy bieg „Tropem Wilczym – Leżajsk 2017”, którego celem jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. Równocześnie w mobilnym punkcie poboru krwi, będzie można oddać honorowo krew w godz. od 9.00 do 13.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Czytaj dalej … „VII Niedziela zw. (19.02.2017 r.)”