navigation

Papież Franciszek błogosławi naszej parafii…

Papież Franciszek błogosławi naszej parafii...
Papież Franciszek błogosławi naszej parafii...

Szczęść Boże,
chcielibyśmy poinformować naszych parafian, iż w dniu 31 stycznia 2018 roku, podczas Audiencji Generalnej w Watykanie, Papież Franciszek pobłogosławił naszą parafię i nasz kosciół. Jak do tego doszło? Otóż, w pierwszym tygodniu ferii zimowych nasi księża – ks. Piotr, ks. Dariusz i ks. Kamil, udali sie do Rzymu. Kilka tygodni wcześniej do Watykanu została wysłana prośba o możliwość spotkania z Ojcem Świetym. I udało się. Spotkanie było wyjątkowe. Papież Franciszek z każdym z nas sie przywitał. Zapytał skad jesteśmy i gdzie pracujemy. Poprosiliśmy o pasterskie błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i całej parafii. Papież uśmiechnął się i nam pobłogosłąwił.  Jako prezent otrzymał obraz olejny przedstawiający naszą leżajską Farę. Kiedy spojrzał na nsz kościół uczynił znak krzyża i położył swoją rękę na obrazie – na naszym kościele i trwał w skupieniu. Wierzymy, że w tym czasie widział każdego z naszych parafian, każdą rodzinę, wszystkich chorych i cierpiących oraz dzieci i młodzież. Wierzymy, że w tym czasie przedstawiał Bogu wszystkie intencje bliskie sercu każdego z nas. Niesamowite spotkanie z Piotrem naszych czasów. Dzieląc się tą wiadomością, przekazujemy błogosławieństwo od Papieża Franciszka dla leżajskiej Fary – dla naszej całej parafii.

Archiwum