navigation

„GLORIA TIBI TRINITAS” – Wizytacja Kanoniczna Abpa Adama SZALA. Dzień 2.

„GLORIA TIBI TRINITAS” – Wizytacja Kanoniczna Abpa Adama SZALA. Dzień 2.
„GLORIA TIBI TRINITAS” – Wizytacja Kanoniczna Abpa Adama SZALA. Dzień 2.

Drugi dzień wizytacji Ks. Abpa Adama Szala, rozpoczął sie o 10.00 w Warsztatach Terapii Zajęciowej, działającej przy Caritas. Bardziej zainteresowani będą wiedzieć, że działalność WTZ to kilka pracowni o różnym profilu; plastycznym, garncarskim, wikliniarskim, bibliotekarskim, krawieckim, modelarskim, w których pracują niepełnosprawni z Leżajska i okolic. Czas wizytacji stał sie okazją do spotkania naszego Metropolity z pracownikami i uczestnikami WTZ. Ksiądz Arcybiskup odwiedził poszczególne pracownie a później miało miejsce spotkanie przy herbacie i ciastku. Były to piękne i wzruszające chwile spotkania z niepełnosprawnymi naszego rejonu. O godzinie 11.00 rozpoczęła się Msza Świeta dla maturzystów. Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych wraz z Dyrekcją, wychowawcami wypełnili nasz kościół farny już kilkanaście minut wcześniej. Okazją do spotkania z maturzystami było również podziekowanie za odbywającą się już od lat Pielgrzymkę na Jasną Górę, w której nasi leżajscu maturzyści biorą najliczniejszy udział. Wielkokrotnie właśnie do tego wydazrenia wiary odwoływali się i Ksiadz Arcybiskup i Ksiadz proboszcz. Póżniej były podziekowania uczniów, kwiaty i w końcu spotkanie na plebani z dyrektorami i przedstawicielami wszystkich szkół działajacych na terenie naszej parafii. Pięknym spotkaniem  były również odwiedziny u chorych. Wspólna modlitwa, błogosławieństwo, czas na rozmowę i dzielenie sie życiem. Dziękujemy za ten wyjątkowy dar spotkania. I na koniec dzisiejszego dnia wizytacji spotkanie z Rodzicami osób powołanych z naszej parafii. Nie było wszystkich, ale i tak grupę rodziców powołanych reprezentowało 24 ojców i matek. Spotkanie przy herbacie i ciastku okraszone było rozmowami o powołanych; kto i jak sie nazywa, gdzie pracuje na parafii lub w jakim zakonie; od ilu lat za granicą na misjach; czy byli już na urlopie, itp. Na koniec Ksiądz Arcybiskup udzielił wszystkim błogosławieństwa. Dziękujemy naszemu Metropolicie, za czas wizytacji w naszej parafii i zapewniamy o modlitwie.

Archiwum