navigation

Nowi Ministranci i Lektorzy w naszej parafii…

Nowi Ministranci i Lektorzy w naszej parafii...
Nowi Ministranci i Lektorzy w naszej parafii...
Króluj nam Chryste !!!
W niedzielę 15 października 2017 r. na uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11.30, po 5 miesiącach tak zwanej kandydatury, do zaszczytnego grona ministrantów zostało wprowadzonych 11 chłopców z 4 klasy Szkoły Podstawowej. Widocznym znakiem pełnoprawnego należenia do Liturgicznej Służby Ołtarza parafii Leżajsk – Fara było przyobleczenie w pelerynki ministranckie i błogosławieństwo najważniejszej dla nich szaty liturgicznej, jaką jest komża. Drugą grupę chłopców, stanowiło 12 dotychczasowych już ministrantów, którzy zostali ustanowieni lektorami słowa Bożego. Po złożonym przyrzeczeniu, nowo ustanowieni lektorzy w geście szacunku ucałowali księgę Lekcjonarza i otrzymali krzyże lektorskie. Całej uroczystości przewodniczył Ks. Marek Cisek, Proboszcz naszej parafii, a rodzice nowych ministrantów i lektorów zadbali o Liturgię słowa Bożego oraz przynieśli do ołtarza dary – chleb i wino. Dziękujmy Bogu i wychwalajmy Jego święte Imię za to, że powiększyło się grono służących Panu w Jego świątyni. Nowych ministrantów i lektorów wspierajmy modlitwą i otaczajmy wdzięczną opieką. Miłosiernemu Bogu polecajmy również ich rodziców, rodzeństwo i bliskich; niech zawsze towarzyszy im Boże błogosławieństwo.
Nowo ustanowionymi ministrantami zostali: Dawid Baran, Jakub Bazylewicz, Mateusz Chłopiński, Jan Czop, Mario Gąsiorek, Bartłomiej Gondek, Kacper Grabarz, Michał Kochmański, Dawid Kula, Sebastian Kuras, Kacper Otulak.
Do grona lektorów zostali włączeni: Filip Czerwonka, Paweł Gałusza, Jakub Jamrogowicz, Szymon Konior, Jakub Kostek, Jakub Kruk, Kacper Leniart, Michał Rydzik, Franciszek Szklanny, Jakub Szpila, Szymon Terech, Karol Tłuczek.
Archiwum