navigation

Pielgrzyma maturzystów na Jasną Górę…

Pielgrzyma maturzystów na Jasną Górę...
Pielgrzyma maturzystów na Jasną Górę...

Coroczna pielgrzymka maturzystów do Częstochowy w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę już za nami.  Jasna Góra przez cały rok nieustannie przyciąga pielgrzymki ludzi, którzy pragną zawierzyć swoje sprawy w ręce Matki Bożej. Jednak pierwszą  w sobotę października niezwykłe dla naszego narodu miejsce skupia niesamowitą rzeszę maturzystów z całej naszej Archidiecezji. Do tradycji Zespołu Szkół Licealnych wszedł już wyjazd młodzieży klas maturalnych do Częstochowy. To jest najbardziej oczywisty powód pielgrzymki na Jasną Górę – zawierzyć ten egzamin i pomyślnie go zdać. Nasza szkolna pielgrzymka włącza się w spotkanie,  w którym bierze udział kilkutysięczna grupa uczniów z klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych z całej archidiecezji. Pielgrzymka uczniów klas trzecich liceum i czwartych technikum naszej Szkoły odbywa tradycyjnie dzięki zaangażowaniu Dyrekcji,  wychowawców, nauczycieli oraz  katechetów.  W tym roku z Leżajska na Jasną Górę wyjechało ponad 500 młodych maturzystów.    Jako katecheci pragniemy podziękować wszystkim za organizację i piękną obecność u naszej Matki.

Archiwum