navigation

Informacje dla wyjężdżających na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej !

Informacje dla wyjężdżających na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej !
Informacje dla wyjężdżających na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej !

Szczęść Boże!

Pragniemy przypomnieć, że Pielgrzymka do Ziemi Świętej odbędzie się w terminie 28 kwietnia – 5 maja 2017 roku (od piątku do piątku). Wyjazd o godzinie 4.30 rano w piątek 28 kwietnia z parkingu przy kościele. Według prognozowanej pogody (prognoza długoterminowa), temperatura w Tel Awiwie wahać się będzie od 25 do 29 stopni Celsjusza, czyli dość ciepło…

Tak dla przypomnienia zamieszczamy jeszcze raz Plan Pielgrzymki (może on ulec małym modyfikacjom w trakcie).

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

28.04-05.05.2017 r.

1 Dzień: 4.30 – wyjazd na lotnisko do Krakowa. Odprawa lotniskowa i wylot do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień: Śniadanie. Betlejem. Kościół Małej Arabki – wspólnota Karmelitańska, przejazd pod Herodion, Pole Pasterzy, przejazd do Bazyliki Bożego Narodzenia – Msza Święta, Grota Mleczna. Przejazd do Maar Saba. Spotkanie z ludźmi pustyni – namiot Beduinów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 Dzień: Śniadanie, Przejazd przez klasztor Teodozjusza oraz potok Cedron do Betanii. Nawiedzenie Betanii – Kościół Marii, Marty i św. Łazarza – Msza Święta. Przejazd na Pustynię Judzką – Wadi Qelt. Klasztor św. Jerzego – miejsce zwiastowania narodzin NMP i pobytu proroka Eliasza. Przejazd nad rzekę Jordan (Qasar El Yahud) – miejsca chrztu Jezusa, miejsce wniebowzięcia proroka Eliasza. Przejazd do Jerycha – Drzewo Zacheusza, wejście na Górę Kuszenia, źródła Elizeusza, starożytności Jerycha. Przejazd przez Qumran nad Morze Martwe. Meczet grobu Mojżesza, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 Dzień: Śniadanie. Dzień w Galilei. Wyjazd do Jaffy – stary port Heroda oraz kościół św. Piotra, Cezarea – widok na amfiteatr oraz ruiny zamku, starożytny akwedukt, Hajfa – nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris, ogrody Bahaistów. Przejazd przez równinę Ezdrelon oraz Armagedon do Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa – Żywiciela, przejście do synagogi. Źródło Matki Bożej. Przejazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień:  Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Góry Oliwnej: Betfage (początek drogi niedzieli Palmowej) – Msza Święta, miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, kościół Dominus Flevit i cmentarz na Górze Oliwnej, Bazylika Konania i Ogród Getsemani, Bazylika Wniebowzięcia NMP, Grota Snu Apostołów, Dolina Potoku Cedron, Kościół św. Anny i Sadzawka Bethesda, Litostrotos, Stare Miasto – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do starożytnego grobu w ogrodzie, Szkoła Biblijna i Kościół św. Szczepana. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6 Dzień: Śniadanie, wyjazd do Galilei. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Przejazd w okolice Jeziora Galilejskiego: Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba, Kaplica Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Góra Błogosławieństw – Msza Święta. Rejs po Jeziorze Galilejskim i ryba św. Piotra. Wieczorem dla chętnych możliwość wyjścia na regionalną kolację do namiotu beduińskiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Brama Jafska, Przejście do Kościoła św. Jakuba i dzielnica ormiańska Jerozolimy, Brama Syjon i Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik żydowski i chrześcijański – Msza Święta, grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (synagoga oraz ściana Płaczu), Cardo, przejście do sadzawki Siloe na pole Hakeldama, dolina Cedron, groby królewskie, przejście do Bazyliki Bożego Grobu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Kneset, Menora, Yad Va Shem. Przejazd do Ain Kerem – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Przejazd do Emmaus – Latrum – Msza Święta. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa i wylot godz. 20.00. Przylot do Rzeszowa około godz. 23.00, przejazd do parafii.

Cena pielgrzymki zawiera: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, hotel (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu) przejazdy autokarem, zwyczajowe napiwki, opiekę przewodnika – pilota z licencją, wszystkie opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie rozszerzone. W kalkulacji uwzględniono wszystkie koszty i opłaty. Nie ma żadnych kosztów czy opłat ukrytych. W cenę wliczono także zestaw słuchawkowy podczas całego pobytu dla każdego pielgrzyma. Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy  kupuje sobie sam). Podczas Mszy Świętych jest zbierana składka na ochronę zabytków w miejscu, w którym jest ona odprawiana – można wspomóc ofiarą – 1$. Codziennie będzie możliwość, w ramach czasu wolnego (w porze południowej), zakupienia sobie lunchu. Jest to koszt rzędu ok. 10$.

 

Archiwum